صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

16 آذر، آغاز تئوری توسعه با پیوست به جامعه جهانی جناب رئیس جمهور

اعتدال نیز در قاموس سیاستمداران ما تحریف شد و افراط عملا درآن روی سکه خود را نشان داده است در همه ی انتصابات و در حرف و عمل دولت و بدنه اش هزاران مثال می توانیم قطار کنیم.

کد خبر : 5593

تاریخ انتشار : 18/09/1392 - 11:01


16 آذر، آغاز تئوری توسعه با پیوست به جامعه جهانی جناب رئیس جمهور

خط امید بهشهر  - هرچه از توافق نامه ژنو فاصله می گیریم ابعاد تراژیک آن خود را بیشتر نشان میدهد اینکه در قبال هیچ ، همه چیز داده ایم ولی نکته مهم که نباید نادیده انگاشته شود اینست که خود را در بازی گام به گام آنها وارد کرده ایم که انتهایش به گفته اوباما " توقف کامل غنی سازی است " ضمن آنکه ناگفته پیداست که حذف کامل تحریم ها نیز محقق نخواهد شد چرا که اصلی ترین قسمت آن مربوط به حقوق بشر در ایران و حمایتش از خط مقاومت در جهان است که با عقب نشینی ظریف از این دو، دیگر چیزی از انقلاب باقی نخواهد ماند به تعبیری استحاله به نهایت خود می رسد و ما در بهترین حالت ! بازار مصرف و انبار مواد اولیه و ژاندارم آمریکا در منطقه خواهیم شد.

 اما در این میان یک مشکل اساسی باقی است و آن هم ولایت فقیه است که از پس این اصل ، مردمی را می یابیم که در تبعیت محض از مرز شهادت می گذرند ولی دیالوگ های این سناریو را برنمی تابند برای همین روزهای آتی از این افاضاتی که " مشکل ما از درک غلط مردم از ولایت است " که از جانب آقازاده علی مطهری بیان شد بسیار خواهیم شنید و اساسا رمز آزاد سازی فضای سیاسی که روحانی و بیشتر از آن اصلاح طلبان بر آن پای می کوبند در همین نکته است که پیاده نظام اینان آماده باشند تا در مخالفت مقام معظم رهبری به روند سازش در پیش گرفته ، به کف خیابان ها بیایند تا باز سیگنالهایی را همچون فتنه 88 به ینکه دنیا بفرستند که کورسوی آن را در 16 آذر دیده ایم.

 16 آذر برایشان دیگر نماد ضد آمریکایی نیست بلکه نماد سازش با آن عفریته ظلم و کشتار است که اگر غیر این بود آقای روحانی از شعار مرگ بر آمریکای دانشجویان برآشفته نمی شد و کلامی هم در رابطه با آمریکای جنایتکار سخن می راند همانطور که خاتمی در بدو ورودش به کاخ ریاست جمهوری عنوان می داشت از مرگ بدم می آید باید شعار درود بر زندگی سر داد که در انتها دیدیم که داستانش به کجا رسید.

 تئوریسین های لیبرال که با روی کار آمدن روحانی جانی دوباره گرفتند مسئولیت آتش تهیه ی این فتنه را برعهده دارند سخت مشغول بیان کردن مهملات خویش در رسانه ها هستند و روحانی نیز در سخنرانی ها ، حاشیه های درباری ! را بر متن اینان می زند که ما باید با جهان ارتباط داشته باشیم و " توسعه بدون پیوست به جامعه جهانی میسور نیست " و " اوباما مردی با ادب و باهوش است " گویا دیروز ما برگرد خویش حصاری کشیده بودیم و امروز ایشان می خواهد آن را خراب کند.

 یقینا مرادش ذوب شدن در اقتصاد لیبرالی غرب است و ظریف نوک پیکان همه این سپاه است که چون ابوموسی اشعری در دام سیاسان اموی افتاده ولی درد آنجاست که بادی به غبغب می اندازد و سخن از قدرت و توان بالای مذاکره اش می گوید و منتقدین را هم آوا با اسرائیل می نامد و رهنمود می دهد.

 این طعم شیرین پیروزی را به کام ملت تلخ نکنید هرچند می دانیم در پشت پرده ، سردمداران اردوگاه غرب به این ساده انگاری می خندند چرا که تعهداتشان در توافق ژنو چون تیله ایی رنگین است در دستان بازی خوردگان سیاسی ما که زمان و ادامه توسعه را می سوزاند.

 ما را واقعا چه شده است که وزیر امورخارجه ایی که از قدرت نظامی غرب در هراس است و آن را در میان جوانان نسل سومی براحتی بازگو می کند باید در مقام مذاکره کننده ی ارشد باشد و آنگاه بخواهد از سلحشوری سی و چند ساله این ملت دفاع کند ؟ مضحک آنجاست که برخی او را با مصدق مقایسه می کنند البته در نگاه خوش بینانه اش و سرانجام کار، اشتراکاتی را می بینیم از ریس جمهوری که نمی تواند در میادین چالشی، سخنرانی شسته رفته ایی را ارائه دهد و دستخوش هیجانات مستمعین هزار رنگ می شود و به فراخور موج آنان ، جملات ادا می کند و فقط می تواند خودشیفتگی اش را در سیاه نمایی مفرط گذشته نشان دهد چه انتظاری خواهیم داشت ؟

 همانطور که در توجیه حرکت نابجای مکالمه تلفنی با اوباما گفته است " چون رسانه های امریکا اعلام داشتند عدم تماس روحانی با اوباما توهین به دولت ماست برای تبرئه از این اتهام مبادرت به اینکار کرده ام " اعتدال نیز در قاموس سیاستمداران ما تحریف شد و افراط عملا درآن روی سکه خود را نشان داده است در همه ی انتصابات و در حرف و عمل دولت و بدنه اش هزاران مثال می توانیم قطار کنیم و امیدی که در دهه گذشته در رسیدن به کمال علمی در ما متولد شده بود در عمل و نگاه لیبرالی شان با گشودن دروازه ها برای ورود کالاهای لوکس و همچنین گسترده تر شدن سایه صنایع مونتاژ در حد اعلای خود به زردی یاس تبدیل شد.

 این چه فضایست که فقط یک سری اندک به آن سرخوشند و کف و هورا می کشند که البته آنان روحانی را هم نمی خواهند ولی حمایت از او را مقدمه ایی برای دستیابی عاجلانه به نظامی ضد ولایت فقیه را در رویاهایشان می بینند آنان در او گورباچف را می جویند همانطور که از خاتمی چنین نقشی را انتظار داشتند ولی امت خداجوی و شهید پرور کیدشان را خنثی نمود در این بین خواص ما هم هنوز از تحیر بیرون نیامدند.

برخی که سعی می کنند خود را با گرفتن پست هایی به بدنه دولت بچسبانند و برخی نیز ره خموشی در پیش گرفتند و فقط چند نفری هستند که ابوذر وار دادسخن می رانند همه ی آنانی که که تجربه ی حضور در فضای پس از انقلاب را دارند بدرستی می دانند در پس نقاب لبخند دموکراسی خواهی چپ ها و کارگزاران ، چه استبداد کریه یی لانه کرده که در چالش های پیش روی همچون خاتمی ، آهسته آهسته خود را نشان خواهد داد.

 پس آن دسته از جوانان ما که بنا بر اقتضای سن شان ، اشرافی بر گذشته اینان ندارند مواظب باشند کویر اینان پر از سراب است خود را به عطش بی پایانشان نسپارند و آرام از کنارشان بگذرند که دیر ی نخواهد پایید که چهره های واقعی شان از پرده برون افتد. 

  

دیدگاه شما در مورد : 16 آذر، آغاز تئوری توسعه با پیوست به جامعه جهانی جناب رئیس جمهور

16 آذر، آغاز تئوری توسعه با پیوست به جامعه جهانی جناب رئیس جمهور

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر