صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مقیمی خبر داد:

مجمع نمایندگان استان با روحانی دیدار کردند+تصاویر

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران دیدار اعضای این مجمع با رئیس جمهور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: رئیس جمهور قول پیگیری مشکلات استان مازندران را به نمایندگان داد.

کد خبر : 5434

تاریخ انتشار : 11/09/1392 - 21:39


مجمع نمایندگان استان با روحانی دیدار کردند+تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر احمدعلی مقیمی نشست امروز دوشنبه(11آذر) صبح مجمع نمایندگان استان مازندران با دکتر روحانی را در فضای مثبت و مفید ارزیابی کرد و گفت: در این جلسه نمایندگان استان مازندران درخواست تببین جایگاه این استان در مجموعه کشور را از رئیس جمهور خواستار شدند.
 
نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این جلسه با توجه به تاثیرگذاری استان مازندران در بحث صنعت، توریسم، کشاورزی، صادرات غیر نفتی از رئیس جمهور درخواست شد در جهت تقویت زیرساخت‌های اساسی استان و راه‌های مواصلاتی و نگاه ویژه به بخش صنعت، کشاورزی، جبران شاخص منفی صنعت و برخورداری از تسهیلات صندوق توسعه ملی و ساماندهی سواحل دریای خزر برای کاهش آمار کشته‌شدگان اهتمام ویژه‌ای شود.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس، بیان کرد: در این جلسه نمایندگان استان مازندران نسبت به افزایش ضریب اعتباری استان که کمتر از حد شاخص ها است و اتمام پروژه ریل خراسان به گرگان و راه اندازی متروی تهران -  شمال که از سوی سرمایه گذار خارجی تامین می شود مباحثی را مطرح کردند.
 

وی ادامه داد: در کنار مباحث کلی و کلان استانی، مشکلات حوزه‌های انتخابیه از جمله بحث تکمیل جاده های منطقه، اتمام سد گلورد و دیگر پروژه های نیمه تمام منطقه به استحضار رئیس جمهور رسید و ایشان قول مساعد نسبت به حل مشکلات را دادند.
 

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: رئیس جمهور نیز در این جلسه ابراز داشت دولت یازدهم نگاه ویژه‌ای به استان مازندران دارد و مسائلی که ازسوی نمایندگان مطرح شد را پیگیری می‌کند.
 

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه تعامل خوبی میان این مجمع با دولت وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه استان مازندران سالانه پذیرای حدود 30 میلیون گردش از اقصی نقاط کشوراست از رئیس جمهور درخواست شد نگاه ویژه‌ای به این استان شود.

 

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران مجلس شورای اسلامی با بیان این که رئیس جمهور برخی قوانین موجود را مشکل ساز خوانده است گفت: رئیس جمهور در جلسه با مجمع نمایندگان اعلام کرد، روزی نیست که شخصا برای ترخیص کالا و کشتی ها به دلیل قوانین دست و پا گیر وارد نشود.

 

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لزوم ارائه هر چه سریعتر لایحه افزایش تعداد نمایندگان در سطح استان ها از نکات مهمی بود که نمایندگان در این جلسه مطرح کردند.

 

وی افزود: مجمع نمایندگان ضمن حمایت از مذاکره کنندگان به رئیس جمهور تذکر دادند که آمریکا قابل اعتماد نیست و دشمن بالفعل ملت ایران است. علاوه بر این امید و اعتمادی که در میان مردم ایجاد شده نباید به مذاکرات هسته ای گره بخورد زیرا در صورت شکست مذاکرات این سرمایه اجتماعی از بین می رود.

 

رئیس جمهور نیز در این جلسه پروژه های نیمه تمام استانی را مشکل تمام مجامع نمایندگان استانی که تا امروز با رئیس جمهور دیدار داشتند خواند و گفت: وضعیت کشور از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نیست. در آمدی که از مالیات و فروش نفت به دست می آید صرف تامین هزینه های جاری می شود.

 

وی ادامه داد: رئیس جمهور تنها راه حل مشکل پروژه های نیمه تمام را انتشار اوراق مشارکت، واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی و احیای اصل 44 قانون اساسی خواند.

 

عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: روحانی دولت را فربه خواند و اعلام کرد تعداد زیاد نیروی انسانی در قوه مجریه موجب ایجاد کمبود بودجه جاری شده است.

 

وی افزود: رئیس جمهور نیز معتقد بود دنیای امروز دنیای زور و قدرت است و قابل اعتماد نیست، هر کشوری دنبال منافع خود است و معادلات دنیا بر مبنای اخلاق نیست، در این شرایط ما برای تامین هزینه های کشور متکی به نفت هستیم و باید تلاش کنیم ضمن حفظ منافع ملی با کشورهای دیگر رابطه داشته باشیم.

 

مقیمی یادآور شد: رئیس جمهور کاهش تورم را از برنامه های مهم دولت خواند و اعلام کرد، هر هفته دو جلسه سه تا چهار ساعته برای بررسی راهکاهای کاهش تورم با کارشناسان اقتصادی دولت داریم و تا پایان سال تورم را به زیر 35 درصد کاهش خواهیم داد.

 

نماینده مردم بهشهر با بیان این که رئیس جمهور بر لزوم تعامل با دنیا تاکید داشت گفت: روحانی تاکید داشت که نمی توانیم دربهای دنیا را به روی خود ببندیم، باید نفت بفروشیم.

 

مقیمی با بیان این که رئیس جمهور برخی قوانین موجود را مشکل ساز خوانده است گفت: رئیس جمهور در جلسه با مجمع نمایندگان اعلام کرد، روزی نیست که شخصا برای ترخیص کالا و کشتی ها به دلیل قوانین دست و پا گیر وارد نشود.

 

وی تاکید کرد: البته مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی دارد که مشکلات دولت در حوزه قوانین و مقررات را رفع کند و در همین راستا منتظر لوایح دولت است.

 

"جهت مشاهده کامل تصاویر کلیک کنید"


منبع : پایگاه اطلاع رسانی دکتر مقیمی

 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 14 آذر 1392 - 15:40
  ناشناس

  خبری از نماینده نوشهر!!!!!نیست!!!!راستی اگر دیدنش به ما هم خبر بدید!!!!!بابا تازه یادم آمد ما که در مجلس نماینده نداریم

  0 0
دیدگاه شما در مورد : مجمع نمایندگان استان با روحانی دیدار کردند+تصاویر

مجمع نمایندگان استان با روحانی دیدار کردند+تصاویر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر