صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جنگ روانی واشنگتن علیه ایران همزمان با مذاکرات هسته‌ای

در حالی که مذاکرات ایران و کشورهای ۱+۵ در ژنو درباره برنامه هسته‌ای به روز سوم کشیده شده، گروهی از سناتورهای آمریکایی آماده می‌شوند که اگر این دور از مذاکرات به نتیجه نرسید، تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع کنند.

کد خبر : 4819

تاریخ انتشار : 02/09/1392 - 00:12


جنگ روانی واشنگتن علیه ایران همزمان با مذاکرات هسته‌ای

به گزارش خط امید بهشهر _ عصر روز پنج‌شنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) و پس از پایان روز دوم مذاکرات، گروهی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، در بیانیه‌ای مدعی شدند تلاش می‌کنند ظرف هفته آینده، مواضع این هر دو حزب را به یکدیگر نزدیک کنند تا هرچه زودتر تحریم‌های بیشتر علیه ایران تصویب شود.

از جمله این ۱۵ سناتور که این بیانیه را داده‌اند، جان مک‌کین (جمهوری‌خواه)، رابرت منندز (دموکرات)، مارک کرک (جمهوری‌خواه)، چارلز شومر (دموکرات)، لینزی گراهام (جمهوری‌خواه) هستند که معمولا مواضع تندی علیه ایران داشته‌اند و در روزهای گذشته از دولت خواسته‌اند مواضع سرسخت‌تری در قبال تهران بگیرد.

تلاش‌های کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا برای پیش‌گیری از تشدید تحریم‌های ایران تا قبل از مذاکرات جاری در ژنو به نتیجه رسیده بود اما دولت آمریکا پیش‌تر خواستار مهلتی دو ماهه در این باره شده بود.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از کنگره خواسته است در مقطع فعلی در این باره دست نگه دارد تا فرصتی به دیپلماسی داده شود.

اما در مقابل، برخی از اعضای کنگره با ابراز تردید در نتیجه‌بخش‌بودن سیاست دولت آمریکا برای مذاکره با ایران، پیگیر اقدام فوری برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران بوده‌اند.

آنان از جمله پیشنهاد داده‌اند این تحریم‌ها به لایحه دفاعی ایالات متحده افزوده شود که ظرف روزهای آینده به صحن می‌آید.

لابی‌های نزدیک به رژیم صهیونیستی، حامی تشدید تحریم‌ها قبل از دور سوم مذاکرات ژنو بوده‌اند.

رهبر اکثریت دموکرات سنا نیز روز پنج‌شنبه ادعا کرده است اگر مذاکرات جاری به نتیجه نرسد، تحریم‌های جدید در سنا بررسی می‌شوند.

در همین حال باب کروکر، سناتور جمهوری‌خواه، طرح اولیه‌ای را آماده کرده است که به موجب آن سنا، اختیارات دولت باراک اوباما در انعطاف در تحریم‌ها علیه ایران را محدود می‌کند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : جنگ روانی واشنگتن علیه ایران همزمان با مذاکرات هسته‌ای

جنگ روانی واشنگتن علیه ایران همزمان با مذاکرات هسته‌ای

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر