صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تشابه فتنه59 و فتنه 88

کد خبر : 4683

تاریخ انتشار : 28/08/1392 - 14:36


تشابه فتنه59 و فتنه 88

به گزارش خط امید بهشهر _ رخدادهای 28 آبان 1359

  • در تاسوعا و عاشورای حسینی مردم ایران به پشتیبانی از امام خمینی یکی از بی سابقه ترین راه پیمایی ها را برگزار کردند.
  • در آبادان دسته های عزاداری در حالی که  به سمت یکی از مساجد این شهر در حرکت بودند مورد حمله توپخانه رژیم صدام قرار گرفتند که بر اثر حمله دشمن یک عزادار حسینی به شهادت رسید.
  • در حالی که امام خمینی رهبر انقلاب مسئولان کشور را از هرگونه تفرقه برحذر داشته بودند ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور و فرمانده کل قوا که تازه از مناطق جنگی بازگشته است طی سخنانی بی سابقه به ارکان نظام حمله کرده و به شدت آنان را مورد تهمت قرار داد.
  • حامیان بنی صدر که در میان آنان برخی گروهک ها از جمله مجاهدین خلق [منافقین] نیز دیده می شدند با سوت و کف به استقبال اظهارات وی رفته و بنی صدر را مورد تشویق قرار دادند . این اقدام حامیان بنی صدر که حرمت عاشورای حسینی را نگه نداشتند مورد اعتراض شدید مردم قرار گرفته است .

راهپیمایی گسترده مردم در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی

در تاسوعا و عاشورای حسینی مردم ایران به پشتیبانی از امام خمینی یکی از بی سابقه ترین راه پیمایی ها برگزار کردند. در قم حضور انبوه مردم عزادار در این راه پیمایی چشمگیر بود و در این مراسم 6 شهید جنگ تحمیلی نیز تشییع شدند. در این مراسم تعدادی از اعضای حرکت اسلامی عراق هم در حالی که شعار خمینی رهبر ماست سر می دادند حضور داشتند.

در آبادان دسته های عزاداری در حالی که  به سمت یکی از مساجد این شهر در حرکت بودند مورد حمله توپخانه رژیم صدام قرار گرفتند که بر اثر حمله دشمن یک عزادار حسینی به شهادت رسید. در راهپیمایی عظیم مشهد نیز حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به آرزوهای پوچ ارتش صدام، روحیه رزمندگان دلیر ایرانی را ستودند. این مراسم در سراسر ایران برگزار و عزاداران با ابراز ارادت به امام حسین(ع)، آمادگی خود را برای یاری رساندن به انقلاب اسلامی تا پیروزی نهایی به رهبری امام خمینی اعلام کردند.(1)

 

اتهامات شدید بنی صدر به نهادهای نظام / سوت و کف هواداران بنی صدر در روزعاشورا

در حالی که امام خمینی رهبر انقلاب مسئولان کشور را از هرگونه تفرقه برحذر داشته بودند ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور و فرمانده کل قوا که تازه از مناطق جنگی بازگشته است طی سخنانی بی سابقه به ارکان نظام حمله کرده و به شدت آنان را مورد تهمت قرار داد. حامیان بنی صدر که در میان آنان برخی گروهک ها از جمله مجاهدین خلق [منافقین] نیز دیده می شدند با سوت و کف به استقبال اظهارات وی رفته و بنی صدر را مورد تشویق قرار دادند . این اقدام حامیان بنی صدر که حرمت عاشورای حسینی را نگه نداشتند مورد اعتراض شدید مردم قرار گرفته است .

رئیس جمهور  در جمع گروهی از مردم در میدان آزادی تهران با حمله به دستگاه قضایی و با بیان اینکه چرا نهاد قضایی هتاکان به رئیس جمهور را تشویق و اما اعتراض ها را با زندان پاسخ می دهد افزود : اگر در مصاحبه تلویزیونی کسی حرفی بزند زندانی می شود اما اگر چماقداران به روزنامه حمله کنند تشویق می شوند. وی با هشدار به صداو سیما گفت : تاوقتی سخنان رئیس جمهور در تلویزیون سانسور می شود و با شلیک گلوله بخواهند بر صداوسیما مسلط شوند من با آنها مصاحبه نمی کنم.

بنی صدر خاطر نشان کرد اگر کارشکنی ها و جنگ روانی در داخل تمام شود در جنگ پیروز خواهیم شد. (2)

پی نوشت :

1- روزنامه اطلاعات 29 آبان صفحه 9

2- روزنامه اطلاعات 29 آبان صفحه 12 ، بنی صدر بعد از سخنرانی 17 شهریور و اعتراضات شدیدی که به سخنان وی شد سخنرانی رسمی دیگری نکرد ولی در گوشه  و کنار (از طریق بازدیدها و مصاحبه ها) همچنان مشغول پاشیدن بذر نفاق و اختلاف بود تا اینکه مجدداً در روز عاشورای حسینی یعنی 28 آبان 1359  در میدان آزادی با علم به اینکه جمعیت زیادی به عنوان عزاداری و با عشق به امام حسین در آن جا جمع می شوند برای خود برنامه سخنرانی گذاشته و با سوء استفاده از اجتماع عزاداران به نفع خود مطالبی ابراز داشت و سعی کرد با پیش کشیدن مسئله شکنجه و تعدد زندانها و ... جو موجود را به نفع خود به حرکت در آورد، مخصوصاً که تعدادی از اعضای گروهکها هم با هماهنگی قبلی در جلوی جایگاه وی را در این راه یاری می کردند.

این سخنان بنی صدر را هر کسی که می شنید و اطلاعی از اوضاع مملکت نداشت فکر می کرد راجع به کشوری مانند ایران زمان شاه و یا شیلی و ... صحبت می شود. بنی صدر به فاصله یک روز در حسینیه ارشاد سخنرانی دیگری کرد که مکمل سخنان وی در روز عاشورا بود. این سخنان موجی از حیرت، خشم و حتی ناامیدی در میان ارگانها و نهادها به وجود آورد و پس از این اظهارات بنی صدر بود که گروه رسیدگی به شایعه شکنجه کار خود را آغاز کرد. کوتاه سخن آنکه بنی صدر اهداف خود را در پوشش کلمات به ظاهر موجه که هر انسانی با شنیدن آن دچار التهاب می شد مطرح ساخت وی مدعی شکنجه در جمهوری اسلامی شد بی آن که بگوید چه کسی شکنجه شده است از قطب زاده که به خاطر ایجاد اختلاف در شرایط جنگی دستگیر شده بود حمایت کرد بی آن که به مستندات دستگیری قطب زاده و اتهامات او اشاره ای داشته باشد اتهام زنندگان علیه رئیس جمهور را مورد هجمه قرار داد بی آن که بگوید آنان چه کسانی هستند و در عین حال از شرایط جنگی که مسئولان عالی نظام را به سکوت واداشته بود حداکثر بهره برداری کرده و ارکان نظام از جمله قوه قضائیه و صدا و سیما را مورد هتک و ناسزاگویی قرار داد . آن چه که مشخص است به اتهامات یک طرفه و فاقد مستندات کافی نمی توان پاسخ گفت و صد البته از قدیم گفته اند دلیل و برهان بر دوش کسی است که ادعایی را مطرح ساخته است . جمهوری اسلامی در طول 34 سال گذشته و پس از پیروزی انقلاب بحران های زیادی را پشت سر گذاشته است یکی از بحران ها که با عزل بنی صدر به پایان رسید به خرداد 60 و جنایت های منافقین منتهی شد و بحران دیگر همانی بود که از شبانگاه 22 خرداد 88 و از سوی سران و اصحاب فتنه آغاز شد . هر دو فتنه دارای ریشه های یکسانی هستند . در هر دو سران فتنه چه بنی صدر و چه موسوی و کروبی از اتهامات اثبات نشده برای رسیدن به اهداف مشخص و تعریف شده بهره گرفتند . در هر دو بحران سران فتنه کوشیدند از احساسات مردم برای تهییج آنان علیه نظام اسلامی استفاده کنند . در هر دو فتنه معاندین و منافقین کوشیدند فصل الخطاب بودن رهبری را زیر سوال برند . هر دو فتنه نیز به هتک حرمت عاشورای حسینی از سوی فتنه گران منتهی شد . در سال 59 چندین ماه طول کشید تا بنی صدر پس از شکستن حرمت عزای امام حسین سقوط کند و در عاشورای 88 چند روز بعد حماسه ماندگار و تاریخی 9 دی خلق شد و سران فتنه از سوی مردم به زباله دان تاریخ فرستاده شدند . امروز و با گذشت 4 سال نمی توانیم عاشورای 88 را از یاد ببریم . عاشورای 88 روزی بود که ملت عزادار امام حسین شاهد هتک حرمت سرور و سالار شهیدان در خیابان های ام القرای جهان اسلام شد . و آیا می توان بانیان این هتاکی ها را بخشید و از جرائم آنان چنان که این روزها برخی از آن سخن می گویند عبور کرد و گذشت ؟ اگر موسوی بخشیده شود بنی صدر نیز می تواند مدعی شود چرا که جرائم این دو شبیه به هم و در برخی موارد جرائم و اتهامات بنی صدر سبک تر از اتهامات افرادی چون موسوی و کروبی است .  آقایان باید بدانند که ملت ایران حافظه بسیار قوی دارد و نمی تواند به این راحتی آن چه اندکی پیش روی داده است را فراموش کند ...

نویسنده : سید روح الله امین آبادی

 

  

دیدگاه شما در مورد : تشابه فتنه59 و فتنه 88

تشابه فتنه59 و فتنه 88

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر