صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دبیر کمیته زیباسازی شهرداری بهشهر:

نقاشی دیواری در فضای شهر بهشهر انجام می شود

دبیر کمیته زیباسازی شهرداری بهشهر گفت: نقاشی دیواری در فضای شهر بهشهر انجام می شود.

کد خبر : 4627

تاریخ انتشار : 02/07/1392 - 16:49


نقاشی دیواری در فضای شهر بهشهر انجام می شود

به گزارش خط امید بهشهر، فاطمه ذبیح پور عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دیوارهای بهشهر با بهره گیری از توان هنرمندان و نقاشان این شهر به طرح های زیبا و اصیل هنری مزین می شود.

وی بیان کرد: بهشهر با پیشینه تاریخی و فرهنگی، منظر تاریخ، فرهنگ و تمدن بوده و زیباسازی چهره شهر علاوه بر تاثیر مثبت در روحیه شهروندان در جذب گردشگران بسیار مؤثر است.

سخنگوی شهرداری بهشهر گفت: لازم است مدیران و مسئولان دستگاه‌های مرتبط از جمله مخابرات، اماکن نیروی انتظامی، مجمع امور صنفی
و به ویژه شهرداری، تعامل و همکاری لازم برای برخورد با پدیده دیوارنویسی غیرقانونی را انجام دهند تا با حذف این ناهنجاری‌ها، چهره شهر زیبا و آراسته شود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم ترین عوامل جذب گردشگر، زیباسازی شهری است افزود: متأسفانه تبلیغات نامتعارف، دیوارنویسی و برچسب های تبلیغاتی چهره زیباسازی شهری را مخدوش کرده و لازم است نیروی انتظامی و شهرداری با کمک سایر سازمان های مسئول با اشخاص حقیقی و حقوقی که چهره شهر را زشت می کنند، برخورد قانونی شود.

ذبیح پور اظهار کرد: نقاشی دیواری در فضای شهری به کالبد شهر و زنده بودن فضای شهری کمک می‌کند.

وی بیان کرد: از بین تمامی زیرشاخه های هنر ،گرافیک قوی ترین ابزار فرهنگ سازی و تاثیر بر افکار عمومی شهروندان ،  گرافیک محیطی است و
امروزه با شلوغی شهرها و افزایش جمعیت، مشکل آلودگی بصری ایجاد شده و تاثیر نامطلوبی بر روحیه‌ شهروندان خواهد گذاشت.

دبیر کمیته زیباسازی شهرداری بهشهر به مشکلات اخیر صورت گرفته برای شهروندان که توسط شرکت های تجاری و تبلیغاتی ایجاد شد، اشاره کرد و افزود: طبق اصل 92 قانون شهرداری ها، نصب  پوستر و برچسب بر روی دیوار معابر ممنوع است.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت های آموزشی و تجاری با توجه به اخطارهای مکرر به این مهم بی توجه هستند، برای جلوگیری از این اقدام تلفن های این شرکت ها با دستور مراجع قضایی قطع خواهد شد.

ذبیح پور گفت: خوشبختانه عزم جدی از سوی دستگاه قضایی و دادستان و شرکت مخابرات بهشهر برای برخورد با پدیده ناهنجاردیوارنویسی و نصب تراکت وجود دارد.

 

سخنگوی شهرداری بهشهر گفت: زیباسازی و اهمیت دادن به طراحی‌های مناسب در معابر شهری ، ارزش دادن به حس بصری شهروندان و گردشگران بوده و واحدهای اجرایی شهرداری و مدیریت زیباسازی، با پیگیری‌های مستمر و مداوم برای کاهش دیوارنویسی‌ها و نصب پوسترو تراکت نسبت به برطرف شدن هرچه سریع‌تر این مشکل تلاش می کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : نقاشی دیواری در فضای شهر بهشهر انجام می شود

نقاشی دیواری در فضای شهر بهشهر انجام می شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر