صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مهمترین شاخصۀ نهضت کربلا؛

حیات اسلام استکبارستیز؛مرهون پیام رسانی حضرت زینب(س)

قیام امام حسین(ع) با هدف نفی استکبار شکل گرفت و باپیام رسانی حضرت زینب(س)به عنوان مهمترین شاخصۀ نهضت کربلا در بین همۀ مسلمانان و انسان های آزاده جهان مطرح گردید.

کد خبر : 4600

تاریخ انتشار : 25/08/1392 - 23:28


حیات اسلام استکبارستیز؛مرهون پیام رسانی حضرت زینب(س)

به گزارش خط امید بهشهر _ حضرت زینب(س) در صحرای کربلا و از غروب روز عاشورا همۀ سعی و تلاش خود را به کار گرفت تا از یک سو کودکان و فرزندان آل الله را آرام سازد و کارها را سرو سامان بخشد، و در سوی دیگر رسالت مهم و تاریخی پیام رسانی درست و عمیق و صحیح و گسترده از  نهضت امام حسین(ع)را به گوش ملت ها برساند،زیرا خونی که در راه خدا ریخته می شود بی هدف نیست،بلکه پیام دارد لذارسالت حضرت‌زينب(س) از بعد از ظهر عاشورا شروع شد تا به گوش جهانيان برساند كه مقصد و مقصود نهضت كربلا چه بود و حقيقتاً حضرت زينب(س) پيامشان را به نحو اَحسن تبليغ كردند، زیرا پیام حضرت زینب(س) مملكت اسلامي را بر ضدّ يزيد شوراند ،که نشان دهندۀ موفقیت کامل آن حضرت در ابلاغ پیام امام حسین(ع)مبنی بر ستیز مظلومان عالم در برابر استکبار می باشد.

در تشریح پیام رسانی حضرت زینب (س)در احیاء اسلام استکبار ستیز ، می توان از رساندن پیام خون امام(ع)و اهل بیت و اصحابش به توده های مردم،وتبیین مقولۀ امامت،و معرفی چهرۀ استکباری معاویه ویزید،و نیز بیان جنایات بنی امیه و عوامل آنها در کربلا،و پیشگیری از تحریف حادثۀ کربلا و محو کردن آثار تبلیغات پنجاه سالۀ بنی امیه علیه علی(ع)و اهل بیت خصوصا در شام ، به عنوان اهم رسالت های حضرت زینب(س)در مقولۀ پیام رسانی نهضت عظیم عاشورا یاد نمود.
 
در تبیین تاریخی ضرورت پیام رسانی حضرت زینب(س)باید اذعان نمود پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) ،در عرض اسلام،اسلام هائی شکل گرفت که نسبتی با اسلام رحمانی پیامبر(ص) نداشت؛لذا یکی از محورهای اساسی راهبرد ائمه (ع)،تفکیک میان دو اسلام نبوی و ضد استکباری و اسلام انحرافی و استکباری بود که باز تولید شدۀ جاهلیت یا پردازش شدۀ مقاصد قدرت طلبانه و هوا پرستانه، تحت نام اسلام بود.
 
با طرح اسلام جاهلی و اباسفیانی و  ارعاب مردم توسط  حاکمان فاسد اموی ،ترس و وحشت سراسر امت اسلامی رافرا گرفت و در چنین جو امنیتی و طالمانه،ستیز علیه استکباردر آن برهه از زمان به شدت تضعیف گردید و به ورطۀ  فراوشی سپرده شد و تن دادن به ذلّت و حقارت در بین امت اسلامی فراگیرگردید،و تئوری های سازشکارانه با ژست دلسوزی برای امت اسلامی و جلوگیری از کشتار مسلمانان! از چهره های سابقه دار و متنفذ در برابر حکومت ظالمانۀ یزید افزایش یافت، لذا درچنین فضای اختناق آمیز که یزید با انفعال مدعیان دین داری  ،در غرور سیطرۀ خود بر همۀ دشمنان خودبه سر می برد، قیام امام حسین(ع) با هدف نفی استکبار  شکل گرفت و باپیام رسانی حضرت زینب(س)به عنوان مهمترین شاخصۀ نهضت کربلا در بین همۀ مسلمانان و انسان های آزاده جهان مطرح گردید.
 
پس از شهادت امام حسین(ع) و با افشاگری حضرت زینب (س)و امام سجاد(ع)،ستیز علیه  استکبار و حکومت فاسد یزید، فزونی یافت و آن حصار ظالمانۀ حکومت یزید فرو ریخت لذا قیام مختارو نیز قیام توّابین و ستیز مردم مدینه و..مرهون پیام رسانی افشاگرانه و استکبار ستیزانۀ پیام رسان کربلا بوده است،هم چنین آثار وپیامد موصاع افشاگرایانۀ حضرت زینب (س)در جنبش های ضد استکباری در عصر حاضر نیز به عینه مشاهده می گردد که انقلاب اسلامی به عنوان قیام ریشه گرفته از کربلاو نیز دفاع مقدس در نطام اسلامی ایران ، به عنوان نماد بارز تأثیر پذیری پیروان امام حسین(ع)از پیام رسان کربلا در مقولۀ استکبار ستیزی می باشد،مقولۀ پیام رسانی حضرت زینب (ص)در انقلاب  اسلامی نیز به عنوان راهبرد مهم نظام اسلامی و ابلاغ رسالت اسلام راستین مورد نظر می باشد،لذا امام امام‌خميني«رحمة‌‌الله‌عليه» در پيام منشور بيداريشان ،مقولۀ صدور انقلاب و پیام ستیز ملت های آزاده  با استکبار را چنین توصیف نمود: « هر روز ما در جنگ بركتي داشته‌ايم كه در همة صحنه‌ها بهره جسته‌ايم. ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموديم. ما در جنگ ريشة انقلابِ پربار اسلاميمان را محكم كرديم... صداي اسلام‌خواهي آفريقا از جنگ 8 سالة ماست...».
 
با تأمل دربیانات نورانی امام راحل(قدس سره) می توان به  موفقیت کامل پیام رسان کربلا و نیز ضرورت صدور و تبلیغ اسلام عاشورائی و اسلام  استکبار ستیز در میان دیگر ملت های آزادۀ جهان اذعان نمود، لذا جنبش های  بیداری اسلامی و سرنگونی دیکتاتورهای مستکبر در برخی کشورهای اسلامی  و هم چنین قیام ملت های آزاده جهان به مانند جنبش وال استریت و ملت های بیدار شده غربی علیه استکبار جهانی منبعث از  انقلاب اسلامی ایران، به عنوان ادامه دهندۀ آموزه های افشاگرایانۀ حضرت زینب (س)در تبیین اسلام استکبار ستیز می باشد.
نویسنده : مهدی نجفی

 

  

دیدگاه شما در مورد : حیات اسلام استکبارستیز؛مرهون پیام رسانی حضرت زینب(س)

حیات اسلام استکبارستیز؛مرهون پیام رسانی حضرت زینب(س)

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر