صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کشف سرنخ‌های جدید از قتل معاون وزیر صنعت

معاون پارلمانی وزیر صنعت،معدن و تجارت شامگاه دیروز در حالی در خودروی خود به قتل رسید که با گذشته ۱۳ ساعت از ماجرا هنوز سرنخی از عامل این سوءقصد کشف نشده است.

کد خبر : 4546

تاریخ انتشار : 21/08/1392 - 10:40


کشف سرنخ‌های جدید از قتل معاون وزیر صنعت

به گزارش خط امید بهشهر _ ساعت ۲۰ و ۴ دقیقه یکشنبه یک دستگاه پژو پارس که با چراغ روشن از مسیر اصلی منحرف شده بود توجه عابران را در خیابان گلبرگ نرسیده به سبلان به خود جلب کرد. در ادامه یک ماموران راهنمایی و رانندگی خود را به آنجا رساند و پس از بررسی خودرو با جسد راننده در داخل خودرو رو به رو شد. جسد مرد میانسال غرق در خون روی صندلی راننده قرار داشت.

آغاز تحقیقات جنایی

با اطلاع ماجرا به مرکز فوریت های پلیسی تیمی از ماموران اداره دهم مبارزه با جرایم جنایی در محل جنایت حاضر شدند. تحقیقات مقدماتی نشان داد مرد میانسال هدف دو گلوله قرار گرفته و در دم جان باخته است.

مقتول؛ معاون وزیر صنعت بود

بررسی مدارک شناسایی مقتول نشان داد، او صفدر رحمت آبادی ، معاون پارلمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت بوده که با شلیک دو گلوله به سر و سینه اش به قتل رسیده بود.

درگیری در داخل خودرو

از سوی دیگر نحوه تیراندازی به سوی مقتول حکایت از آن داشت که در زمان تیراندازی قاتل در داخل خودرو نشسته بوده است. دو پوکه نیز در داخل خودرو کشف شد. با توجه به نبود آثار درگیری بر روی بدن مقتول و انحراف خودرو از مسیر اصلی ، ماموران در فرضیات خود احتمال دادند، شلیک گلوله به طور ناگهانی بوده و در زمان تیراندازی مرحوم رحمت آبادی در حال رانندگی با سرعت پائین بوده است.

این احتمال در حالی مطرح شد که اگر سرعت خودرو بالا بود و یا درگیری بین قاتل و مقتول رخ می داد ، عابران و خودروهای عبوری متوجه ماجرا می شدند.

حضور معاون دادستان در صحنه جنایت

قاضی امیرآبادی ، معاون دادستان تهران و قاضی سپیدنامه بازپرس جنایی تهران در همان لحظات اولیه در محل حادثه حاضر شده و تحقیقات قضایی در رابطه با این جنایت آغاز شد.

مقتول؛ تا ساعت ۱۸ و ۳۰ خانه بوده است

یک مقام مسوول در دفتر سخنگوی قوه قضائیه نیز در این رابطه به مهر گفت: تحقیقات از خانواده مرحوم رحمت آبادی نشان می دهد که وی تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه در خانه بوده است. در این زمان مقتول به خانواده اش گفته قصد شرکت در یک جلسه و عیادت از بیماری را دارد و به همین خاطر از خانه خارج شده و دو ساعت بعد جسد او در خودرویش کشف می شود.

وی افزود: تحقیقات زیر نظر بازپرس جنایی تهران ادامه دارد و در حال حاضر نمی توان درباره انگیزه این سوءقصد صحبت کرد. مرحوم رحمت آبادی دارای حسن شهرت در میان همکاران و دوستانش بود .

انگیزه شخصی است!

تحقیقات جنایی در حالی آغاز شده که رئیس پلیس امنیت تهران اعلام کرد؛ قتل معاون وزیر صنعت احتمالاً با انگیزه شخصی بوده است.سرهنگ علیرضا محرابی اظهار داشت: احتمالاً قتل آقای رحمت‌آبادی با انگیزه‌های شخصی رخ داده و موضوع ترور و مسایل سیاسی در کار نبوده است. کارشناسان پلیس در حال بررسی موضوعات برای کشف سرنخ‌هایی از علت و عامل این قتل هستند.

باید نظرات کارشناسان اعلام شود

علی عبداللهی، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور نیز در این زمینه گفت: مأموران آگاهی و پلیس امنیت از همان لحظات اولیه شروع به اقدامات برای شناسایی ضارب یا ضاربین کرده‌اند و تا این لحظه به نظر می‌آید گلوله از داخل ماشین شلیک شده است.

وی ادامه داد: باید کارشناسان فنی در این زمینه نظر بدهند و منتظریم آخرین نظریه فنی به ما داده شود و هم کار فنی و هم کار شناسایی در حال انجام است. این اتفاق در حال بررسی است و با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ صحبت کرده‌ایم و نیروها را بسیج کرده‌اند تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهند.

کشف سرنخ‌های جدید از قتل معاون وزیر صنعت

در همین حال، علی عبدالهی معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور در گفت‌و‌گو با تسنیم،‌ در خصوص جزئیات قتل معاون پارلمانی وزارت صنعت و معدن و تجارت اظهار داشت: اطلاعات و سرنخ‌های جدیدی را بدست آورده‌ایم و کسب اطلاعات بیشتر همچنان ادامه دارد.

وی افزود: این موضوع در حال بررسی است و ان‌شاءالله در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی می‌شود.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه به این قطعیت رسیده‌ایم که این موضوع به هیچ وجه امنیتی، سیاسی نبوده است، گفت: اصلا بحث ترور نبوده است، اما به همراه نیروی انتظامی در تلاشیم تا مضنون اصلی این حادثه را پیدا کنیم.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : کشف سرنخ‌های جدید از قتل معاون وزیر صنعت

کشف سرنخ‌های جدید از قتل معاون وزیر صنعت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر