صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اوباما و ترامپ دو روی یک سکه

"ما بر این باوریم اوباما و ترامپ و فراتر از این دو، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان دو روی یک سکه هستند."

کد خبر : 45123

تاریخ انتشار : 24/07/1396 - 05:57


اوباما و ترامپ دو روی یک سکه

به گزارش خط امید؛ سخنان توهین‌آمیز رئیس‌جمهور آمریکا یک بار دیگر ماهیت پلید دولتمردان کینه‌توز کاخ سفید را نسبت به مردم شریف ایران آشکار ساخت.

 

عده‌ای چنین القاء می‌کنند که چون ترامپ دیوانه است چنین مواضعی را اتخاذ می‌کند، در حالی که ما بر این باوریم اوباما و ترامپ و فراتر از این دو، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان دو روی یک سکه هستند که یکی با سیاست فریب و تزویر و دیگری با سیاست خشونت و زور، یکی در چهره فردی مودب و دیگری در سیمای انسانی عصبانی و پرخاشگر ظاهر می‌شوند، اما در قبال جمهوری اسلامی ایران یک هدف را دنبال می‌کنند و سردمداران آمریکا نسبت به انقلاب و نظام اسلامی و مردم قهرمان ایران خصومت‌ ذاتی دارند.

 

از کودتای 28 مرداد سال 1332و به ویژه در 4 دهه اخیر جز ضربه زدن به منافع مردم ایران و براندازی نظام اسلامی هدف دیگری را دنبال نکرده‌اند و اینک دنیا به عدم پایبندی دولت آمریکا به تعهدات بین‌المللی اعتراف می‌کند و در ایران هم که عده‌ای سیاست تعامل با کدخدا را دنبال می‌کردند و از حیثیت و اعتبار خود مایه گذاشتند تا چهره‌ای معقول و منطقی از سیاستمداران غربی جلوه دهند، امروز دلواپسان هم نگرانند و تندتر علیه آمریکا سخن می‌گویند.

 

درست است که برای این خوش باوری و سیاست‌ورزی ساده‌انگاران هزینه سنگینی پرداختیم ولی امروز دیگر همگان متوجه خباثت‌های نظام سلطه شده‌اند به ویژه نسل جوان که برخی از آنها تصور می‌کردند تندروی و یا درشت‌گویی ما سبب تحریک غربی‌ها شده حال متوجه شده‌اند که بعد از این همه امتیاز دادن و تنازل از آرمان‌ها و پاره‌ای خطوط قرمز،باز سران آمریکا طلبکار هستند و دو قورت و نیمشان باقی است و درصدد بازنگری در برجام برای مادام‌العمر کردند. محدودیت‌ها از جمله بازرسی‌ها و فعالیت‌های هسته‌ای می‌باشند و با ارعاب و وحشت می‌خواهند سیاسیون ما را وادار به عقب‌نشینی کنند و نیز شرکت‌های اروپایی را از هرگونه سرمایه‌گذاری در ایران برحذر دارند.

 

در چنین شرایطی که به ظاهر ترامپ خارج شدن از برجام را اعلام نکرده است ولی با وضع تحریم‌های جدید و نقض تعهدات، انگار که عملا برجام را پاره کرده است، ضرورت دارد که اقدامات قاطعی از سوی جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد یا با صراحت توقف برجام اعلام گردد یا حداقل برخی فعالیت‌های متوقف شده از نو آغاز شود چطور آنها می‌توانند تعهدات‌شان را نقض کنند و مزورانه اعلام کنند از برجام خارج نشده‌ایم ولی ما نمی‌توانیم مثل آنها عمل کنیم؟

 

تجربه نشان داده است که اگر با اقتدار برخورد نشود و مماشات صورت گیرد غربی‌ها امتیازات بیشتری مطالبه می‌کنند. در همین قضیه هسته‌ای که از اول با صراحت اعلام شد مذاکره صرفا در این خصوص است ولی آمریکایی‌ها مطرح می‌کنند که در موضوعات موشکی و منطقه‌ای نیز ایران امتیاز دهد و کاملا روشن است که خودشان حاضر به کوچکترین اقدامی نیستند.

 

به هر حال برجام اگر اسم بی‌مسمایی باشد که گره‌های اقتصادی کشور را باز نکند چه ارزش و قداستی دارد و جزو کدامیک از اصول اعتقادی یا انقلابی ماست که دور آن سینه بزنیم ولی شفابخش و منشاء اثر نباشد؟

 

عقل سلیم حکم می‌کند که در برابر تعدی دشمن مقابله به مثل صورت گیرد همان‌طور که اعلام شد اگر سپاه را تروریست اعلام کنند سپاه هم با نظامیان‌آمریکایی همانند رفتاری را خواهد داشت که با داعش دارد بلافاصله ترامپ مستکبر و قلدر مجبور به عقب‌نشینی شد، چون می‌داند که منافع آمریکا اعم از امکانات، پایگاه‌ها و نیروهای نظامی در غرب آسیا بسیار آسیب‌پذیر و در تیررس جبهه مقاومت از یمن تا لبنان هستند.

 

به نظر می‌رسد عربده‌کشی‌های ترامپ و اعلام تحریم‌ها علیه سپاه به خاطر خشمی است که از پیروزی‌های جبهه مقاومت در منطقه دارد و می‌داند که پایداری سپاه تمامی نقشه‌های آمریکا در خاورمیانه را نقش بر آب ساخته است و به صلابت ظاهری و اقتدار پوشالی آمریکا و رژیم‌صهیونیستی و ارتجاع عرب لطمه جبران‌ناپذیری وارد کرده، از این رو می‌کوشد به نوعی انتقام جویی‌کند، ولی نحوه ورود ابلهانه ترامپ به مباحث مربوط به ایران به ویژه تعبیر جعلی که درباره خلیج‌فارس به کار برد و اتهامات ناروای که به سپاه پاسداران زد موجب شد که مردم ایران و اهالی سیاست از هر طیف و جریان، یکپارچه در برابر زیاده‌خواهی‌های رئیس‌جمهور مستبد آمریکا موضع بگیرند و از فرزندان غیور و سرافراز خود در نهاد انقلابی و یادگار امام راحل دفاع کنند و افراط ترامپ، همبستگی و انسجام ملی در ایران را تقویت کرد و به تعبیری «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» که همین نتیجه دستاورد بسیار ارزشمندی است.

 

به فضل الهی و رهبری داهیانه امام خامنه‌ای مردم ایران در این آزمون نیز یک بار دیگر سربلند خواهند شد و تهدیدها و تحریم‌ها را با تکیه به توان و ظرفیت‌های داخلی و اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پشت سرخواهند گذاشت و داغ سازش و تسلیم را بر دل امثال ترامپ برای همیشه خواهند گذاشت. 

  

دیدگاه شما در مورد : اوباما و ترامپ دو روی یک سکه

اوباما و ترامپ دو روی یک سکه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر