صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سیزدهمین یادواره شهدا و زنان ایثارگر مسجد امام حسن مجتبی(ع)گرجی محله بالا بهشهر برگزار شد

به همت حوزه حضرت خدیجه (س) سپاه بهشهر و به همت پایگاه بسیج خواهران حضرت ولی عصر(عج)، سیزدهمین یادواره شهدا و زنان ایثارگر در مسجد امام حسن مجتبی(ع)گرجی محله بالا برگزار شد.

کد خبر : 45113

تاریخ انتشار : 14/07/1396 - 22:27


سیزدهمین یادواره شهدا و زنان ایثارگر مسجد امام حسن مجتبی(ع)گرجی محله بالا بهشهر برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار خط امید، عباسعلی ییلاقی از فرماندهان و سرداران جنگ هشت ساله دفاع مقدس جمعه شب در این مراسم گفت:  این یادواره ها کار بسیار با ارزشی است که باید استمرار یابد و اثر این یادواره ها حفظ عاشورا و نهضت حسینی است.

وی افزود:  حادثه ای که در کربلای امام حسین (ع) اتفاق افتاد اصل حادثه در یک روز بود، اما نهضت این امام بزرگوار بعد از 1300سال همچنان زنده است.

سردار هشت سال دفاع مقدس ادامه داد:  دشمن تبلیغات فراوان علیه امام حسین (ع) و یارانش انجام داد و در مقابل حضرت  زینب(س) بدرستی قیام این امام را بیان کرد و در بیش از 40منزل روشنگری کرد.

ییلاقی گفت:  برگزاری یادواره ها هر چه باشکوهتر باشد و اهداف شهدا بیان شود؛  ارزشمندتر است.

وی افزود: باید خاطرات رزمندگان، خانواده های شهدا و ایثارگران برای جوانان و نسل جدید بیان شود تا جامعه با زندگی سخت و شیرین آشنا شوند و این خاطرات در قالب کتاب و فیلم، ثبت و ضبط شود تا ره توشه زندگی ما باشد.

سردار هشت سال دفاع مقدس بیان داشت:  فلسفه قیام دین و انقلاب حسینی ما به رهبری امام راحل در راستای همین اهداف قیام حسینی است.

ییلاقی گفت:  امر به معروف و نهی از منکر و احیای سنت رسول الله (ص) مهمترین اصل قیام امام حسین (ع) در چهارچوب دین پدرش و جدش رسول الله بود.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یعنی همواره انقلابی بودن، همواره در صحنه جنگ و شهادت بودن است.

این سردار جنگ تحمیلی ادامه داد:  اکنون تکلیف سنگینی برعهده داریم چرا که برخی وظیفه ها بدرستی توسط خواص و عامه مردم انجام نشد و مسیر را کج رفتند.

ییلاقی گفت:  انقلاب دستاورد خون هزاران شهيد است و دارای هدف بزرگی است و هدف انقلاب ما براساس نهضت و قیام عاشورا بود.

وی افزود:  اگر کوفیان به وظایف خود به درستی عمل می کردند؛ اتفاق کربلا بوجود نمی آمد و اکنون مهمترین وظیفه ما حمایت از رهبری و ولی فقیه است.

این فرمانده دفاع مقدس بیان داشت:  پدران، مادران و امت ما دین خود را به اسلام ادا کردند و مردان و زنان ما دوشادوش هم برای پیروزی انقلاب و جنگ تلاش کردند و لحظه ای از ارزش ها دست برنداشتند.

ییلاقی گفت:  امام زمان(عج) اکنون در غیبت کبری است و نماینده ایشان مراجع تقلید هستند و مراجع تقلید از نمایندگان عام امام عصر (عج)  هستند و مردم ما دست از این امام نکشیدند و همواره تابع امام و رهبری بودند و در ادامه راه هم باید در راستای ولایت و رهبری گام بردارند. 

  

دیدگاه شما در مورد : سیزدهمین یادواره شهدا و زنان ایثارگر مسجد امام حسن مجتبی(ع)گرجی محله بالا بهشهر برگزار شد

سیزدهمین یادواره شهدا و زنان ایثارگر مسجد امام حسن مجتبی(ع)گرجی محله بالا بهشهر برگزار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر