صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

عدم تعجیل در تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی/ تسهیلات اشتغال روستایی، متناسب با شاخص ها و اولویت های روستاها باشد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواستار عدم تعجیل در تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی شد و گفت: باید برای اشتغال زایی روستایی با برنامه ریزی دقیق و اقتصادی وارد شد تا طرح ها دچار انحراف نشوند.

کد خبر : 44997

تاریخ انتشار : 20/06/1396 - 00:38


 عدم تعجیل در تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی/ تسهیلات اشتغال روستایی، متناسب با شاخص ها و اولویت های روستاها باشد

به گزارش خبرنگار خط امید، علی محمد شاعری یکشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری با موضوع بررسی جدیدترین طرح ایجاد اشتغال با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی اظهار کرد: در بخش کشاورزی و روستایی بعد از انقلاب در زمینه های زیربنایی و عمرانی سرمایه گذاری های خوبی انجام شد اما در ایجاد اشتغال و بازار کار، سرمایه گذاری جدی صورت نگرفت که همین امر موجب مهاجرت شدید روستائیان به شهرها شد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 25 درصد جمعیت در روستاها باقی ماندند، ادامه داد: مابقی با مهاجرت به شهرها باعث ایجاد حاشیه نشینی در کلانشهرها شدند.  

وی گفت: اگر لایحه اصلاح اشتغالزایی روستایی و ایجاد اشتغال با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی به خوبی اجرا و نظارت شود و تحت یک سامانه جامع و هوشمند قرار گیرد، می تواند قوت طرح های قبلی اشتغالزا را تقویت و ضعف های آن را از بین ببرد.

شاعری اظهار کرد: زمانبندی، چارچوب عقد قرارداد و پذیرش طرح های اشتغال روستایی در این تسهیلات تابع آئین نامه مصوب دولت است.

وی دوره بازپرداخت این تسهیلات را 6 سال عنوان کرد و افزود: دوره تنفس این تسهیلات یکسال پس از بهره برداری طرح و نرخ سود میانگین آن حدود 6 درصد است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: هر استان متناسب با نرخ بیکاری، نرخ جمعیت و اولویت ها و شاخص های روستایی برنامه ریزی لازم را برای جذب این تسهیلات انجام خواهد داد.

شاعری با اشاره به تجربه ناموفق دولت های قبل در اعطای تسهیلات بنگاه های زودبازده و ایجاد مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: اگر دقت و نظارت کافی و لازم در اعطای این تسهیلات وجود نداشته باشد و منابع به صورت تدریجی تزریق نشود و منجر به انتخاب طرح های غیر اقتصادی شود، ممکن است دچار انحراف شود و آسیب های جدی به ایجاد اشتغال و جذب تسهیلات وارد شود.

وی در پایان خواستار دقت نظر لازم و عدم تعجیل در تخصیص اعتبارات مربوط به ایجاد اشتغال روستایی شد تا با برنامه ریزی دقیق و اصولی از انحراف طرح ها جلوگیری شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : عدم تعجیل در تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی/ تسهیلات اشتغال روستایی، متناسب با شاخص ها و اولویت های روستاها باشد

 عدم تعجیل در تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی/ تسهیلات اشتغال روستایی، متناسب با شاخص ها و اولویت های روستاها باشد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر