صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار بهشهر:

طرح تامین مالی خرد در بهشهر کلید خورد

فرماندار بهشهر گفت: طرح تامین مالی خرد در بهشهر با هدف کاهش نسبی فقر طرح تأمین مالی خرد کلید خورد و اجرایی‌ شد.

کد خبر : 44996

تاریخ انتشار : 19/06/1396 - 14:15


طرح تامین مالی خرد در بهشهر کلید خورد

به گزارش خبرنگار خط امید، سید خالق سجادی، یکشنبه در جمع دهیاران و رووسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و هزارجریب بهشهر با تشریح این طرح افزود: در این طرح افراد آسیب پذیر در مناطق محروم می توانند بدون وثیقه و ضامن تسهیلات بانکی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح تأمین مالی خرد بانک کشاورزی و موسسه تاک با بهزیستی مشارکت دارند، اظهار کرد: این طرح به دنبال فراهم کردن زمینه دسترسی اقشار آسیب پذیر به تسهیلات بانکی به شیوه آسان است.

فرماندار بهشهر گفت: تلاش شود تا گروه های آسیب دیده از جمله زنان سرپرست خانوار، مردان از کار افتاده و یا ساکنان مناطق محروم تحت پوشش این طرح قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شوند.

سجادی گفت: براساس اهداف اعلام شده برای این طرح، این طرح می تواند برای بهبود پس انداز و استفاده بهینه از سرمایه های پراکنده موثر باشد و افراد آسیب پذیر را در این خصوص با ارائه آموزش های لازم، توانمند کند.

وی افزود: تأمین مالی خرد در راستای توانمند سازی اقشار آسیب پذیر با کمک گروه های خودیار است.

به گفته فرماندار بهشهر، توانمندسازی اعضا، بهبود وضعیت زندگی و معیشت افراد، توانمندسازی زنان و جوانان روستایی، پرداخت وام به گروههای خودیار متقاضی، استفاده از امکانات و فرصت های روستایی به منظور کاهش مهاجرت، استفاده از خدمات آموزشی و مشاوره ای از جمله اهداف و مزایای این طرح است.

سجادی، در پایان با تاکید بر برنامه محوری و برگزاری جلسات منظم همراه با صورتجلسه شوراها و دهیاران گفت: روستاهایی که تاکنون دهیاران خود را معرفی نکرده اند؛ دهیار خوش فکر و دارای برنامه معرفی کنند و دهیاران تنها بر مبنای رفاقت، طائفه و فامیل معرفی نشوند.

به گزارش خط امید، طرح‌ تأمین مالی خرد (با رویکرد بانکداری پیوندی) با هدف توانمندسازی، ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد و بهبود معیشت جامعه هدف (افراد کمتر برخوردار و محروم، به ویژه زنان و جوانان در روستاهای کشور)، از سال 1382 با حمایت صندوق بین‌المللی ایفاد و بانک کشاورزی و با همکاری مؤسسه تاک آغاز و از سال 1385 سازمان بهزیستی (معاونت اموراجتماعی، دفتر توانمندسازی خانواده و زنان) نیز به حامیان این طرح پیوست و اکنون 19استان کشور تحت پوشش این طرح قرار دارند و در این استانها حدود 40 هزار نفر از روستاییان از مزایای این طرح بهره مند شدند. 

  

دیدگاه شما در مورد : طرح تامین مالی خرد در بهشهر کلید خورد

طرح تامین مالی خرد در بهشهر کلید خورد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر