صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

استاندار مازندران گام بلند تغییر خود را برداشت

با کنارگذاردن مدیرکل حراست، که ویژگی فسادستیزی او شهره و برجسته بود، استاندار مازندران نقطه قوت خود را در کنار نقاط ضعف جدی خود، کم‌فروغ کرد و تسلیم فشار منفعت‌طلبان جناحی قرار گرفت.

کد خبر : 44924

تاریخ انتشار : 14/06/1396 - 11:39


استاندار مازندران گام بلند تغییر خود را برداشت

به گزارش خط امید؛  اندک مدتی از انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نگذشته بود که ربیع فلاح در شورای اداری بابلسر از ماندن و ابقاء خود خبر داد و تغییرات در استان مازندران برمبنای شایسته‌سالاری و پرهیز از انتصابات سیاسی و جناحی را مورد تاکید قرار داد.
 
صرفنظر از نقدهای اجرایی و ضعف‌هایی که در کار همه مدیران و از جمله استاندار مازندران وجود دارد و غیرقابل دفاع است، اما غیرسیاسی عمل کردن ربیع فلاح و توجه به کار و رفع مشکلات و تنش‌های استان با آرام نگه داشتن فضای سیاسی مازندران، از خصوصیات مدیریتی این مدیر با تجربه و کهنه‌کار از سوی ناظران منصف ذکر می‌شود.
 
از ویژگی و نقاط قوت دکتر فلاح، برخورداری از مدیر کل حراست بود که در فسادستیزی و مبارزه با مفاسد و مفسدان شهره بود و بهیچوجه سر سازش با هیچ جریان فساد نداشت.
 
دکتر سیدجواد موسوی، که پیشینه موفق مدیریت‌های مختلف را در کوله بار تجربه خود دارد، مدرس دانشگاه و فارغ‌التحصیل علوم سیاسی است که ظرف یکسال فعالیت خود در جایگاه مدیرکلی حراست استانداری مازندران توانسته بود حاشیه کار متخلفان و مفسدان را ناامن کند و بستر را برای استعلام‌های پیش‌رو برای انتصاب دهیاران و شهرداران شهرهای مختلف مازندران فراهم آورد.
 
این مدیر بدون حاشیه و پرکار، همچون همه مدیران متنفر از رانت و لابی‌گری، در درون استانداری مازندران یکی چند نفر معدود مخالف داشت که مورد تحریک جناح اصلاح‌طلبان تندرو قرار داشتند و همانها نیز توانستند پایان کار دکتر سیدجواد موسوی را در استانداری اعلام کنند در شرایطی که این روزها این استانداری با حجم کار انبوه برای استعلام‌ها مواجه است و قابل درک نیست که چرا بدون انتصاب فرد دلخواه خود، این جایگاه مهم در استانداری مازندران را بدون مدیرکل کردند و حاضر به تحمل مدیری پاک‌دست، کاربلد، فسادستیز و متدین و ولایی تا انتصاب فرد جدید نشدند و تداوم کار او را مغایر منافع و مطامع خویش می‌پنداشتند و سرانجام نیز کار خود را پیش چشم استاندار به انجام رساندند.
 
نکته مهم در این کنارگذاردن مدیری موفق، موافقت استاندار مازندران نسبت به اعلام برکناری این فرد مبارز علیه فساد و تخلف است که در واقع، ربیع فلاح یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین ارکان خود را از دست داد و در واقع، گام بلند خود در تغییر استاندار مازندران را برداشت.
 
مدیرکل برکنارشده حراست استانداری مازندران بدور از کوچک‌ترین حاشیه‌سازی، بدون تودیع و تکریم زحمات شبانه‌روزی یکساله خود، به دانشگاه علوم پزشکی بازگشت تا در آنجا بتواند منشاء خدمت باشد؛ اما آیا مردم مازندران از این نوع رفتار اداری و مدیریتی استان متضرر نمی‌شوند هنگامی که در اثر یک مماشات و کم‌کاری حراست استانداری و لابی‌گری‌های پرشمار، یک فرد ناشایست به مناصب مهم دست یابد و فرصت‌سوزی کند و سرمایه اجتماعی نظام اسلامی‌مان، که شامل مردم می‌باشند 


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : استاندار مازندران گام بلند تغییر خود را برداشت

استاندار مازندران گام بلند تغییر خود را برداشت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر