صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

یونیورسیاد دانشجویی جهان

نمایندگان پنج رشته ورزشی ایران روز یکشنبه رقابت های خود را در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان در چین تایپه آغاز می کنند. بر همین اساس فینال سه رشته نیز امروز برگزار می شود.

کد خبر : 44862

تاریخ انتشار : 29/05/1396 - 09:08


به گزارش خط امید؛ بیش از هفت هزار و 700 دانشجوو از 141 کشور تا هفتم شهریور ماه در 22 رشته دو ومیدانی، بسکتبال، شیرجه، شمشیربازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، ژیمناستیک ریتمیک، جودو، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، والیبال، واترپلو، تیر و کمان، بدمینتون، بیسبال، گلف، اسکیت، وزنه برداری، ووشو و بیلیارد با یکدیگر رقابت می کنند.

کاروان ورزشی ایران نیز با 18 دختر و 44 پسر دانشجو در هشت رشته ورزشی جودو، تیراندازی باکمان، شمشیربازی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، ووشو و بدمینتون مسابقه می دهد.
بر این اساس، نخستین مسابقه کاروان ورزشی ایران در رشته تکواندو برگزاری می شود و نمایندگان ایران در بخش پومسه انفرادی به روی شیاپ چانگ می روند. فینال این رشته نیز امشب برگزار می شود.

نگین گیل سمایی، مهسا صادقی، امیررضا مهربان، مهدی جمالی، رامین حسینقلی زاده نمایندگان ایران در بخش پومسه هستند.

همچنین حمید رضا سجادی فر جودوکار وزن به اضافه 100 کیلوگرم ایران نیز امروز به روی تاتامی می رود. فینال این وزن نیز عصر یکشنبه برگزار می شود. بلندقامتان ایران نیز امروز رقابت خود را آغاز می کنند و در نخستین گام به مصاف تیم والیبال قبرس می روند.

قاسم کارخانه ، فرهاد پیروت پور، علی یوسف پور، امیرعلی محمد فتحعلی، آرمین رنجبر، محمد فلاح، بهزاد حیدر شاهی، محمدرضا موذن، هادی برشان، سعید شیرود قربانی، اکبر ولایی و محمد طاهر وادی ترکیب تیم ملی والیبال را در این رقابت ها تشکیل می دهند.

کمانداران ایران نیز در بخش انفرادی کامپوند هدف را نشانه می روند. افسانه شفیعی، فرشته قربانی، شیوا بختیاری، میلاد رشیدی، امید طاهری و یاسر عمویی 6 کمانداری ایران هستند که در این رقابت ها حضور دارند.

همچنین در آخرین دیدار روز نخست ورزشکاران ایران، محمد فتوحی، محمد رهبری و سید علی اسمعیل زاده در رشته شمشیربازی و در بخش سابر انفرادی مسابقه می دهند.
بازی های یونیورسیاد دانشجویی جهان هشتم شهریور ماه پایان می یابد.

نمایندگان ایران در بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد دانشجویی جهان با 84 ورزشکار و کسب هفت طلا ، 2 نقره و 6 برنز در جایگاه نهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفته بودند.


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : یونیورسیاد دانشجویی جهان

یونیورسیاد دانشجویی جهان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر