صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دبیر کانون شهدای ترور در جمع دانشجویان تحلیل کرد:

بررسی جریان ترور از ابتدای انقلاب

دبیر کانون هابیلیان با اشاره به نفوذ برخی عناصر منحرف به بیت امام، گفت: در مقابل جبهه شهید رجایی و بهشتی، آن چنان بیت امام از بنی صدر حمایت می کرد که برخی از مردم گمان می کردند، نکند امام نگاهش به بنی صدر نزدیک تر است. ولی امام بعدها برای دفع این تفکر، قسم یاد کردند که من از همان اول هم به بنی صدر رای ندادم و او را قبول نداشتم.

کد خبر : 4480

تاریخ انتشار : 18/08/1392 - 08:58


بررسی جریان ترور از ابتدای انقلاب

 به گزارش خط امید بهشهر؛ دبیر کانون هابیلیان در دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد، به ابعاد خیانت های گروه منافقین پرداخت و علت جنایت های گسترده این سازمان منحرف را حمایت های بی دریغ آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست. وی با اذعان این مطلب که، کانون شهدای ترور (هابیلیان) از چند سال پیش با هدف شناسایی 17 هزار شهید ترور کشور – که بیش از 12 هزار آن ها توسط منافقین به شهادت رسیده اند- شکل گرفته است، به تشریح ترور در کشور مان پرداخت.

منافقین استوانه های نظام را ترور می کردند تا نظام را ساقط کنند

سید محمد جواد هاشمی نژاد ترور را موضوعی قدیمی خواند که ریشه در تاریخ انقلاب اسلامی دارد و افزود: از همان روز های آغازین انقلاب ترور شخصیت ها شروع شده و همچنان ادامه دارد. به عنوان مثال هنوز دو ماه از انقلاب نمی گذرد که شهید قرنی و بعد از آن علامه مطهری که یکی از بیانگذاران فکری انقلاب بود، ترور شدند.

دبیر کانون هابیلیان گفت: اصل کشتن و حذف فیزیکی یک مسئله است؛ اما ترورهایی که الان وجود دارد بحث دیگری است. چرا که در شکل و شمایل، متفاوت از گذشته است و حتی این ترورها خطرش بیشتر است. ترورهای فعلی در یک لحظه گروه زیادی را مورد هدف قرار می دهد.

وی به مدل ترورهای دهه اول انقلاب اشاره کرد و افزود: در ترور های قدیم، تلاش می کردند تا شخصیت های متفکر مثل مطهری، بهشتی، باهنر و رجایی و دیگران را که استوانه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند، بزنند تا نظام ساقط شود؛ قافل از اینکه خدا حافظ نظام بود و به خاطر وجود شخصیت بزرگی چون امام خمینی(ره) در راس هرم و حمایت و تبعیت مردم از ایشان هیچگاه نتواستند به هدف خود برسند.

گروهک منافقین خطرناک ترین وضعیت را برای کشور ایجاد کردند

دبیر کانون شهدای ترور کشور با اذعان به این مطلب که اول انقلاب، گروهک منافقین خطرناک ترین وضعیت را برای کشور ایجاد کردند، تاکید کرد: علت خطر این سازمان، برای جامعه و کشور این بود که نهادی برخاسته از جوانان انقلابی داخل کشور بود. آن ها جوانانی با تفکرات شیعی بودند که پشتوانه فکری آنان به جبهه ملی و نهضت آزادی و افرادی مثل بازرگان بر می گردد.

هاشمی نژاد با بیان این که سازمان منافقین از جمله سرخورده های قیام سال 42 امام خمینی (ره) بودند، اظهار داشت: حرف و تکیه آنان بر این بود که ما باید یک قیام مسلحانه علیه رژیم شاه راه بیاندازیم و با فقه و اصول و روحانیتی که دنبال درس و سخنرانی است، نمی توان به پیروزی دست یافت.

وی افزود: در همین راستا شروع به جذب جوانان از سراسر کشور کردند و برای آن ها آموزش های چریکی و نظامی گذاشتند. این سازمان برای پیشبرد اهداف خود نیاز به تایید علما داشت در نتیجه به اکثر بزرگان و علمای آن زمان مراجعه کردند و اهداف و روش نظامی و چریکی خود را بیان کردند و توانستند نظر بسیاری از بزرگان را به خود جلب کنند.

مجاهدین خلق هیچ گاه نتوانستند تایید و حمایت امام را بگیرند

دبیر کانون هابیلیان با اشاره به این مطلب که امام خمینی(ره) هیچ گاه از حرکت مجاهدین خلق حمایت نکرد، یاد آور شد: با وجود این که سران مجاهدین خلق 3 روز پیش امام رفتند و مواضع خود را به ایشان توضیح دادند تا بتوانند تایید و حمایت ایشان را بگیرند؛ اما امام خمینی(ره) با مشاهده تفکرات التقاطی آن ها از اسلام و کمونسیت تاییدشان نکردند. این در حالی بود که این گروه می توانستند در پیش برد اهداف انقلاب و کسب سریع تر پیروزی به امام کمک کنند. ولی امام حاضر به حمایت و همکاری با آن ها نشدند. چرا که امام قائل به این بودند که برای رسیدن به یک جامعه مقدس و الهی، ابزار هم باید مقدس و پاک باشد.

وی افزود: 20 سال بعد که سازمان مجاهدین خلق، علیه انقلاب اسلامی دست به قیام مسلحانه زدند، آن جا بود که بسیاری فهمیدند امام چقدر دوراندیش بودند و انحراف را از سال ها قبل تشخیص داده بودند.

هاشمی نژاد به فتنه سال 88 اشاره کرد و افزود: تفکر منافقان خودش را در این فتنه نشان داد. تفاوت این فتنه گران با منافقین اول انقلاب این است که خودشان اذعان دارند و گفته اند، اشتباه سازمان مجاهدین این بود که دست به سلاح شدند و گرنه روش و منش آن ها درست و قابل پیگیری است و راه شان همچنان ادامه دارد.

منافقین حتی در بیت امام خمینی(ره) رسوخ کردند

 دبیر کانون هابیلیان با اشاره به خیزش و جولان منافقین اول انقلاب در دانشگاه ها، گفت: فضای دانشگاه را به گونه ای آلوده کرده بودند که یک روحانی یا نمی توانست وارد دانشگاه شود یا به شدت مورد تمسخر قرار می گرفت. آن ها فضای مسلمانی ما را تسخیر کرده بودند و در مراکز شخصیت های مهم و کلیدی و بیت علما و حتی بیت امام خمینی(ره) رسوخ کردند.

وی تاکید کرد: این گروه هنوز موجود اند و تفکرشان را ترویج می کنند و نباید آن ها را دست کم گرفت. باید مراقبت نمود که دیگر چنین تفکری در بین دانشگاه ها و شخصیت های ما و بیت علما نفوذ نکنند.

هاشمی نژاد به سخنان و حمایت بزرگان آمریکا از گروهک منافقین اشاره و اذعان کرد: جالب است بدانید که همه آمریکایی ها به دو نکته اشاره دارند. نکته اول اینکه این سازمان به شدت مورد نفرت مردم ایران است و نکته دیگر اینکه این ها هزاران نفر از مردم و مسئولان درجه یک نظام را ترور کرده اند.

دبیر کانون شهدای ترور کشور  با طرح این سوال که “چرا آمریکا در حالی که به این دو عامل اذعان دارد باز هم از آن ها حمایت می کند؟” یاد آور شد: آمریکایی ها به ظاهر و برای عوام فریبی، منافقین را در سال 1997 به لیست گروه های تروریستی اضافه کردند ولی در پشت پرده چنان دست آن ها را باز گذاشته اند که، آن ها در تمام کشور های اروپایی رفت و آمد دارند و حلقه ای هستند که هر کار  بخواهند می توانند انجام دهند و کسی مانع آن ها نیست. حتی با فاصله کمی از کاخ سفید یک دفتر دارند.

شعار منافقین، نابودی جمهوری اسلامی به هر وسیله است

وی گفت: شعار منافقین این است که ما برای نابودی جمهوری اسلامی، هیچ حد و مرزی نداریم. آن ها با با این شعار که هدف وسیله را توجیه می کند؛ نوکری آمریکا و اسرائیل و صدام و حتی لو دادن سازمان اتمی را توجیه می کنند.

پسر شهید هاشمی نژاد با بیان این مطلب که منافقین توانسته بودند در بالاترین سطح کشور نفوذ کنند، تصریح کرد: بنی صدر آن چنان با بیت امام در ارتباط بود که آقا سید احمدخمینی و داماد امام، آقای اشراقی از حامیان وی بودند و تا زمانی که بنی صدر فرار نکرده بود از وی حمایت می کردند. تا جایی که امام یک هیئت 3 نفره متشکل از آیت الله یزدی (نماینده از شهید بهشتی و رجایی) و آیت الله مهدی کنی (نماینده امام) و اشراقی، داماد امام (نماینده بنی صدر) را تشکیل دادند تا این اختلافات را حل و فصل کنند.

دبیر کانون هابیان افزود: در مقابل جبهه شهید رجایی و بهشتی، آن چنان بیت امام از بنی صدر حمایت می کرد که برخی از مردم گمان می کردند، نکند امام نگاهش به بنی صدر نزدیک تر است. ولی امام بعد ها برای دفع این تفکر، قسم یاد کردند که من از همان اول هم به بنی صدر رای ندادم و او را قبول نداشتم.

منافقین عاملان رژریم صهیونیستی هستند

وی اظهار  کرد: بسیاری از موج ها و تحرکاتی که الان در کشور انجام می شود توسط این گروه صورت می گیرد. این سازمان عامل اجرایی و وسیله ای برای پیدا کردن اهداف جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است.

دبیر کانون شهدای ترور کشور در بیان مصادیقی از این موج ها و حرکات خراب کارانه منافقین پرداخت و بیان داشت: حتی این جُک ها و پیامک هایی که در هر زمانی در کشور ترویج پیدا می کند و خود ما هم ناخواسته آن ها را ترویج می کنیم، غالبش تولید همین گروه است. اگر نگاه به فتنه 88 بیاندازید، می توان میزان اثر گذاری آن ها را ببینید.

وی اظهار امید واری کرد: درست است که بحث مبارزه با استکبار کار بسیار پیچیده است، اما به لطف خدا، و به یُمن نگاه تیز بین امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، این نیرنگ ها به سرانجام نرسیده و پیروزی از آن جمهوری اسلامی بوده است.

موضوعات را با هوشیاری رصد کنیم و اشتباه راهبردی نکنیم

هاشمی نژاد در پایان صحیت خود گفت: بر ما لازم است که موضوعات را با هوشیاری رصد کنیم و مبادا اعمالی انجام دهیم که باعث ضربه زدن به کشور مان شود. چرا که اگر هوشیاری نداشته باشیم، قضیه ای مثل حمله به سفارت انگلیس پیش می آید که خسارت زیادی به کشور وارد کرد. چون هم خسارت مالی به انگلیس دادیم و هم وزیر امور خارجه مان عذر خواهی کرد و در نهایت رهبر انقلاب مجبور شدن اعلام کنند که این کار اشتباهی بود.


منبع : rasad.org

 

  

دیدگاه شما در مورد : بررسی جریان ترور از ابتدای انقلاب

بررسی جریان ترور از ابتدای انقلاب

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر