صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

رشد ۱۲ درصدی مسمومیت با قرص برنج در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سال گذشته تعداد ۶۷ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.

کد خبر : 44797

تاریخ انتشار : 02/03/1396 - 10:37


رشد ۱۲ درصدی مسمومیت با قرص برنج در مازندران

به گزارش خط امید؛ علی عباسی اظهار داشت: در سال گذشته  از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج در استان ۳۵ نفر زن و ۳۲ نفر مرد هستند و در این مدت شهرستان‌های ساری با ۱۶، بابل با ۱۴ فوتی به ترتیب بیشترین و شهرهای رامسر، عباس‌آباد و فریدون‌کنار هرکدام با یک مورد کمترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: بر اساس این گزارش خرداد با ۹ مورد، بهمن، اسفند و اردیبهشت هرکدام با هفت مورد بیشترین فوتی و دی با سه مورد کمترین فوتی در آن گزارش‌ شده است و از این تعداد ۴۱ نفر متأهل و مابقی مجرد هستند.

عباسی افزود: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۲۱ مورد و سنین ۵۱ تا ۶۰ سال با ۱۳ مورد بیشترین و سنین ۶۱ سال به بالا و کمتر از ۱۶ سال هرکدام با ۲ فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش‌شده است.

وی بر ضرورت اعمال تدابیر سخت‌گیرانه برای جلوگیری از توزیع قرص برنج تاکید کرد و گفت: هرچند طی سال‌های گذشته و طبق آمارهای موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم اما متأسفانه در سال جاری آمار مسمومیت با قرص برنج مجددا روند افزایشی را در پیش‌ گرفته و شاید همین امر اعمال تدابیر ویژه و سخت‌گیرانه‌تر برای جلوگیری از ورود غیرقانونی قرص برنج به کشور و ممنوعیت فروش آن را دوچندان می‌کند.


منبع : شهرفردا

 

  

دیدگاه شما در مورد : رشد ۱۲ درصدی مسمومیت با قرص برنج در مازندران

رشد ۱۲ درصدی مسمومیت با قرص برنج در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر