صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
غلامعلی رجائی:

هاشمی از معدود افرادی بود که نظر امام را جهت مصلحت نظام تغییر می داد.

غلامعلی رجایی خاطرنشان کرد: اگر ایستادگی های حجت السلام هاشمی نبود، برجام به نتیجه نمی رسید.

کد خبر : 44777

تاریخ انتشار : 30/11/1395 - 22:13


هاشمی از معدود افرادی بود که نظر امام را جهت مصلحت نظام تغییر می داد.


به گزارش خبرنگار خط امید، غلامعلی رجایی در سخنرانی مراسم بزرگداشت اربعین حجت السلام هاشمی رفسنجانی، وی را مظهر امید دانست و گفت: امید در وجود حجت السلام هاشمی همیشه موج میزد حتی در سخت ترین شرایط هم بذله گویی را از دست نمی داد و در کمتر شرایطی شاهد نگرانی ایشان بوده ایم .


وی ادامه داد: یکی از دل نگرانی های حجت السلام رفسنجانی در دولت تدبیر و امید از دست رفتن دولتی بود که مردم برای تشکیل آن تلاش کردند. وی همیشه از بی اعتماد مردم احساس نگرانی میکرد.


مشاور حجت السلام هاشمی گفت: وی تنها کسی بود که جریان انحراف را شناخت اما متاسفانه فرهنگ جامعه ما فرهنگ شفاهی است و عدهای هنوز دست از تخریب آیتالله هاشمی بر نمیدارند.


رجائی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی پناه رهبر و نظام بود، ادامه داد: پس از ارتحال رفسنجانی دامنه ی تخریب ها علیه وی پایان نیافت چرا که افرادی به دنبال این بوده و هستند که با یاوه گویی از آب گل آلود ماهی بگیرند غافل ازینکه نمیدانند بزرگی یک فرد را با تبلیغات و رسانه دورغین نمی توان از بین ببرند. 

وی رفسنجانی را یک اندوخته غنی برای کشور عنوان کرد و گفت: مرحوم حجت السلام اکبر هاشمی رفسنجانی هیچگاه منافع شخصی خود را به مصلحت نظام و انقلاب ترجیح نداد. ایشان عمر ارزشمند خود را وقف خدمت به مردم و جامعه کردند و زندگی عزتمندانه و مرگ عزتمندانه داشتند. مردم با حضور در مراسم تشییع پاسخ صبر و استقامت وی را دادند.

مشاور حجت السلام هاشمی گفت :وی نمادی از مقاومت و صبر در راه عقیده بود و همواره در خیرخواهی برای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران از عمل به وظیفه دینی و شرعی خود باز نماند. 

غلامعلی رجایی حجت السلام هاشمی رفسنجانی را از ستون های اصلی انقلاب دانست و گفت: وی در دوران مختلف یار و یاور امام و رهبری بشمار می رفت. هاشمی رفسنجانی از معدود افرادی بود که نظر امام را جهت مصلحت نظام تغییر میداد.

وی به فعالیت های دولت سازندگی پس از جنگ اشاره کرد و گفت: با وجود خزانه خالی، ویرانی زیرساخت ها، روابط نامناسب با کشورهای منطقه پس از جنگ، حجت السلام هاشمی با درایت خود کشور را اداره کرد و کشور را در مسیر توسعه و آبادانی قرار داد.

رجایی خاطرنشان کرد: اگر ایستادگی های حجت السلام هاشمی نبود، برجام به نتیجه نمی رسید.

مشاور حجت السلام هاشمی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) نهایت اعتماد به حجت السلام هاشمی را داشت، ادامه داد: حجت السلام هاشمی نقش اساسی در تعیین رهبری پس از رحلت امام راحل (ره) ایفا کرد و در مسئولیت ها و برهه های حساس و سرنوشت سازی همچون فرماندهی جنگ و پایان دادن به آن نقش برجسته ای داشت که این امور در سرنوشت انقلاب اسلامی و ملت ایران تاثیر بسزایی برجای نهاد.

وی در پایان یادآور شد: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و تلاش برای راه اندازی مترو در ایران از جمله خدمات ماندگار ایشان در کشور 

  

دیدگاه شما در مورد : هاشمی از معدود افرادی بود که نظر امام را جهت مصلحت نظام تغییر می داد.

هاشمی از معدود افرادی بود که نظر امام را جهت مصلحت نظام تغییر می داد.

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر