صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

درخواست فریدون برای قرائت نامه‌اش در مجلس

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: قرائت نامه «حسین فریدون» در صحن مجلس به پس از بررسی مستندات نمایندگان مجلس در هیئت‌رئیسه موکول شد.

کد خبر : 44733

تاریخ انتشار : 12/11/1395 - 12:30


به گزارش خط امید، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور به رئیس مجلس، گفت: آقای فریدون در نامه‌ای به رئیس مجلس نسبت به مواردی که در تذکر برخی نمایندگان مجلس به آقای روحانی، به وی نسبت داده شده بود، اعتراض کرد که این نامه در هیئت‌رئیسه مجلس بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه آقای فریدون در نامه‌‌ به آقای لاریجانی از وی خواسته که متن نامه‌اش در صحن پارلمان قرائت شود، افزود: تعدادی از نمایندگان مجلس مستنداتی پیرامون برخی اتهامات وارد شده به برادر رئیس‌جمهور دارند که قرائت این نامه در صحن مجلس به بعد از بررسی مستندات نمایندگان در این باره موکول شده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: نمایندگانی که نامه تذکر به رئیس‌جمهور درباره اتهامات برادرش را امضا کرده‌اند، می‌گویند که اتهاماتی به آقای فریدون وارد است و قوه‌ قضائیه هم به صراحت آنها را اعلام کرده و این نسبت سوء و ناروا قلمداد نمی‌شود.

رنجبرزاده گفت: این مستندات در هیئت‌رئیسه مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که اظهارات نمایندگان منطبق با مستندات باشد، طبق ماده 78 آیین‌نامه داخلی مجلس، نامه آقای فریدون در صحن مجلس قرائت نمی‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مستندات نمایندگان تذکردهنده به رئیس‌جمهور درباره رسیدگی به اتهامات «حسین فریدون» امروز به هیئت‌رئیسه واصل شود، آن را بررسی می‌کنیم، در غیر اینصورت در اولین جلسه هیئت‌رئیسه مجلس این کار انجام می‌شود.

طبق ماده 78 آیین‌نامه داخلی مجلس، چنانچه هیئت‌رئیسه مجلس تشخیص دهد، نمایندگان تذکر دهنده نسبت ناروا به شخصی وارد کرده‌اند، نامه وی قرائت می‌شود.

پیشتر 46 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی به اتهامات متعدد برادرش، «حسین فریدون» شده بودند.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیشتر از نامه برادر رئیس‌جمهور به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از آنچه که «اتهامات انتسابی» نامیده شده، خبر داده بود. «حسین فریدون» خواستار قرائت این نامه در صحن پارلمان از سوی رئیس مجلس شده است.


منبع : جهان

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : درخواست فریدون برای قرائت نامه‌اش در مجلس

درخواست فریدون برای قرائت نامه‌اش در مجلس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر