صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

قلب آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی اهدا شد

قلب آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی (شهید حادثه آتش سوزی ساختمان تجاری پلاسکو) با اهداء به بیمار نیازمند، بار دیگر به تپش افتاد.

کد خبر : 44712

تاریخ انتشار : 06/11/1395 - 20:56


بهنام میرزاخانی یکی از آتش نشانان شجاعی که در حادثه آتش سوزی ساختمان تجاری پلاسکو دچار سوختگی شدید شد ، روز جمعه به دلیل مرگ مغزی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


به گفته یکی از بستگان شهید میرزاخانی ، با رضایت خانواده شهید، قلب وی به یک بیمار نیازمند اهدا شد تا بار دیگر قلب این آتش نشان شجاع در حیاتی دوباره به تپش بیافتد. 
به گفته وی ، این عمل انسانی با رضایت کامل و به منظور ترویج فرهنگ اهداء اعضا صورت گرفته است.

شهید بهنام میرزاخانی که روز جمعه پس از جراحات ناشی از حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در بیمارستان به درجه شهادت نائل آمد، ساکن منطقه یبر از توابع شهرستان پاکدشت است.

شهید میرزاخانی در سی ویکم خرداد سال 75 در اراک به دنیا آمد و دارای دو برادر و یک خواهر است و در هنگام شهادت 25 سال بیشتر نداشت و تنها دو ماه از زندگی مشترک وی می گذشت.

وی به همراه خانواده از سال 1380 در شهرستان پاکدشت زندگی می کرد و از اواخر سال 90 به دلیل علاقه به آتش نشانی در ایستگاه آتش نشانی شماره دو میدان امام حسین تهران مشغول به خدمت شد.

شهید بهنام میرزا خانی پیش از شهادت سه بار دچار سوختگی از نواحی سینه، کمر و پا شده بود .

صدها تن از اهالی و مسئولان پاکدشت با اطلاع یافتن از خبر شهادت شهید میرزاخانی در منزل پدر وی حاضر شدند و ضمن عرض تسلیت این حادثه، از تلاش های این آتش نشان شهید قدردانی کردند.

روز پنجشنبه هفته گذشته، ساختمان تجاری پلاسکو پس از سه ساعت آتش سوزی به یکباره فروریخت و جمعی از نیروهای آتش نشان در زیر آوار گرفتار شدند.


 

  

دیدگاه شما در مورد : قلب آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی اهدا شد

قلب آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی اهدا شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر