صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تاثیرات برجام بر تولیدکنندگان لوازم خانگی

دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران با بیان این که بازار شب عید می‌تواند تحرک خوبی برای بازار لوازم خانگی باشد، گفت: با نزدیک شدن به شب عید مانند گذشته امید می‌رود تحرک خوبی در بازار شاهد باشیم و تقاضا نسبت به ماه‌های قبل افزایش یابد اما این امر به معنای تحول و افزایش غیر قابل پیش بینی تولید باشیم و تنها انتظار می‌رود تغییری در تقاضا بازار شاهد باشیم.

کد خبر : 44710

تاریخ انتشار : 06/11/1395 - 20:51


حبیب الله انصاری در ارتباط با تاثیرات روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به عید نوروز بر بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با توجه به سنت‌های گذشته مردم در روزهای پایانی سال و فرارسیدن سال نو، اکثر خانواده‌ها نیازهای خود را تامین کرده و یا وسایل خود را نو کرده که لوازم خانگی یکی از مهم‌ترین وسایل رفاهی و جدانشدنی زندگی مردم است.

 
دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران ادامه داد: با نزدیک شدن به شب عید مانند گذشته امید می‌رود تحرک خوبی در بازار شاهد باشیم و تقاضا نسبت به ماه‌های قبل افزایش یابد اما این امر به معنای تحول و افزایش غیر قابل پیش بینی تولید باشیم و تنها انتظار می‌رود تغییری در تقاضا بازار شاهد باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه بازار شب عید می‌تواند تولید کنندگان را روبه جلو حرکت دهد، گفت: عرضه و تقاضا نسبت به یکدیگرهمپوشانی دارند و وقتی تقاضا افزایش پیدا کند به طور مشخص عرضه هم افزایش پیدا خواهد کرد البته این امر را باید در نظر داشت که با توجه به تعداد کارخانه‌ها و تولید کنندگان لوازم خانگی بالا بوده و به نظر تولیدات داخل انبارها در بازار عرضه شود.
 
 انصاری با بیان اینکه برجام : در یکسال گذشته از اجرایی شدن برجام، مهمترین کاری که در بحث تولید باید مورد پیگیری قرار می‌گرفت برقراری ارتباط‌های بانکی و مبادلات بانکی بوده و مواد اولیه‌ای که برخی از کارخانه‌ها مجبور به تهیه از کشورهای خارجی بوده‌اند با پذیرش ریسک پرداخت قبل از تحویل کالا مواجه بودند و حداقل 6ماه برای بازشدن ال‌سی نیاز بود تا این انتقال انجام گیرد.
 
دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران، تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد از زمان اجرایی شدن برجام تا کنون مشکل برقراری ارتباط‌های بانکی و مبادلات بانکی برطرف نشده و زمان این مسئله انجام می‌گیرد که مبادلات بانکی با ایران انجام گیرد و بانک‌های خارجی ارتباط خود را به صورت مستقیم برای تجار ایران فعال کنند.


 

  

دیدگاه شما در مورد : تاثیرات برجام بر تولیدکنندگان لوازم خانگی

تاثیرات برجام بر تولیدکنندگان لوازم خانگی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر