صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

روایت جدیدی از محبوس شدگان موتورخانه؛ «تماس تلفنی 2 ساعت بعد از حادثه»

روز ششم در حالی آغاز شد که شعله های آتش بار دیگر شدت گرفتند و کار آواربرداری را متوقف کردند. شعله هایی که نمی دانیم چرا رو به سردی نمی گذارند و قصد خاموش شدن ندارند؟ شعله های بی رحمی که مسئولان معتقدند ممکن است پیکر قهرمانان مفقود و دیگر گمشدکان پلاسکو را تا حدود زیادی بلعیده باشند، هرچند برخی از مردم به صحت این دست سخنان به دیده تردید می نگرند!

کد خبر : 44683

تاریخ انتشار : 06/11/1395 - 20:17


پنجمین روز از حادثه پلاسکو در حالی به آخر رسید که روند انتشار برخی اخبار پیرامون این حادثه و تکذیبشان، در این روز نیز به قوت ادامه داشت؛ آنقدر که حتی خبر عذرخواهی رئیس بنیاد مستضعفان نیز تکذیب شد. تکذیبِ تنها عذرخواهی در خصوص حادثه ریزش ساختمانی که آنقدر مسئولان در ندیدنش مصر بودند که بالاخره جان چندین تن را گرفت!روز ششم در حالی آغاز شد که شعله های آتش بار دیگر شدت گرفتند و کار آواربرداری را متوقف کردند. شعله هایی که نمی دانیم چرا رو به سردی نمی گذارند و قصد خاموش شدن ندارند؟ شعله های بی رحمی که مسئولان معتقدند ممکن است پیکر قهرمانان مفقود و دیگر گمشدکان پلاسکو را تا حدود زیادی بلعیده باشند.این در حالی است که روز گذشته، زمانی که خبر رسید پیکر بی جان چند کارگر ساختمان زیر آوار پیدا شده، بسیاری به یاد اخباری افتادند که در خصوص زنده بودن چند تن در زیرزمین پلاسکو، در موتورخانه ساختمان شنیده بودند. همان خبر دریافت پیامک مبنی بر زنده بودن این افراد که ابتدا تایید می شد واقعی است و بعد دروغ توصیف شد تا در نهایت کشف چند جسد در آن محدوده، واکنش های فراوان و حاشیه های بسیاری بیافریند.در ادامه رویدادهای روز ششم و روند فعالیت امدادرسانی را بخوانید:03:35 آتش بنای تسلیم شدن نداردعدد ساعاتی که پلاسکو به صدر اخبار آمده، از ۱۱۰ عبور کرده و همچنان عملیات آواربرداری و جست‌وجو در محل ادامه دارد، اما آنچه در این میان شگفت آور است، تداوم حریق و دود ناشی از آن است. آتشی که بنای تسلیم شدن ندارد.این در حالی است که گهگاه این آتش آنقدر شعله ور می شود که آتش نشانان و نیروهای امدادی را پس می زند و کار را متوقف می کند. اتفاقی که اکنون بار دیگر رخ داده و پیشتر، نیمه شب نیز رخ داده بود.00:45 هدایا و کمک های مردمی به سمت محل حادثه سرازیر است


محدوده ممنوعیت‌های ترافیکی اگرچه کاهش یافته، اما هم‌چنان ادامه دارد و علاوه بر اینکه تردد خودروها در خیابان جمهوری اسلامی حدفاصل خیابان فردوسی تا خیابان سعدی، ممنوع است. با سنگین شدن بار ترافیک ممکن است پلیس محدودیت‌های ترافیکی دیگری را در معابر اطراف اعمال کند.

به گزارش ایسنا، با گذشت شش روز از وقوع حادثه، کمک‌های مردمی همچنان به محل کارگاه آواربرداری در پلاسکو سرازیر می‌شود و در دیگر نقاط کشور نیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی میزبان شهروندانی است که با آوردن گل و حتی نقاشی، یاد آتش‌نشانان شهید در حادثه پلاسکو را گرامی می‌دارند.00:10 روایت جدید از محبوس شدگان در موتورخانهروز گذشته سخنان زیادی درباره محبوس شدگان در موتورخانه پلاسکو، ارسال پیامکی از جانب ایشان مبنی بر زنده بودنشان در این مکان در زیرزمین ساختمان و تکذیب کشف این افراد در موتورخانه مطرح شد چراکه پیکر چهار تن از زیرزمین ساختمان بیرون کشیده شد و ابتدا مطرح شد که ایشان همان افراد محبوس شده در موتورخانه هستند و بعد این خبر تکذیب شد و محل کشف این اجساد جای دیکری در زیرزمین اعلام شد. این در حالی است که اکنون روزنامه شهروند روایت جدیدی از زنده بودن این افراد، پس از فروریختن کامل ساختمان منتشر کرده است.این روزنامه در گزارشی با عنوان «١٠ ثانیه التماس زیر آوار» (متن کامل گزارش را اینجا بخوانید) در این باره می نویسد: «دقیقا یادم می‌آید. ساعت یک ظهر بود. دو ساعتی از فرو ریختن ساختمان می‌گذشت که موبایل یکی از همکارانم زنگ خورد. اتفاقا تلفنش دستم بود. گوشی را برداشتم؛ باور نمی‌کردم، حیدر بود. اشک می‌ریخت و با گریه می‌گفت: «ما در موتورخانه هستیم. تروخدا نجاتمان بده.» حیدر گریه می‌کرد و التماس می‌کرد. دستانم می‌لرزید. به او گفتم نگران نباش الان می‌آییم و نجاتتان می‌دهیم. کل مکالمه ما ١٠ ثانیه هم طول نکشید. بلافاصله تماس قطع شد و من هم به سراغ بقیه رفتم. موضوع را گفتم. اما من خودم صدای حیدر را شنیدم. التماس‌هایش را شنیدم. حداقل می‌دانم که تا ساعت یک زنده بودند. از آن ساعت به بعد را نمی‌دانم. اینکه با حیدر صحبت کردم و گریه‌هایش را دیدم برایم خیلی سخت است. نمی‌توانم تحمل کنم. صدای حیدر مرتب در گوشم است. کاش می‌شد کاری برای آنها انجام داد. کاش می‌شد نجاتشان داد. بیچاره خانواده‌هایشان هر لحظه عذاب می‌کشند.»00:00 آتش بار دیگر شعله ور شد

از نخستین ساعات روز گذشته که پیکر چهار تن کشف شد تا کنون، هیچ اتفاق خاصی در محل حادثه رخ نداده، الا اینکه آواربرداری ها ادامه داشته و آن گونه که گفته می شود، اکنون حدود 60 درصد آوار برداشته شده است.نکته جالب توجه در این خصوص اینکه آوارها از محل حادثه به محلی در محدوده محله هرندی و شوش انتقال داده می شود تا در آنجا تحت نظارت پلیس نگهداری شوند تا اگر اموالی از ساکنان پلاسکو در آن جا مانده بود، احتمال بازیابی اش از دست نرود. 

  

دیدگاه شما در مورد : روایت جدیدی از محبوس شدگان موتورخانه؛ «تماس تلفنی 2 ساعت بعد از حادثه»

روایت جدیدی از محبوس شدگان موتورخانه؛ «تماس تلفنی 2 ساعت بعد از حادثه»

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر