صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سند شاخص‌های مد و لباس زنان‌ایرانی مشخص می‌شود

دبیر کارگروه ساماندهی مدو لباس گفت: سند شاخص های مد و لباس ایرانی در لباس اجتماع بانوان مشخص می شود.

کد خبر : 44584

تاریخ انتشار : 28/10/1395 - 13:48


~~حمید قبادی  در پنجمین همایش هم اندیشی طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس گفت: امروز سندی ارائه می ‌شود که شاخص‌های مد و لباس ایرانی و اسلامی در لباس اجتماع بانوان را به صورت تفکیک شده مشخص کرده است و این یک سند پیش ‌نویس است که در مراحل تصویبی در شورای فرهنگ عمومی پیش رفته است.

 

وی تاکید کرد: همین سند مبنای عملکرد طراحان و تولیدکنندگان در لباس اجتماع بانوان خواهد بود.

**طراحی میانگین سالیانه 3 هزار لباس اسلامی توسط طراحان و تولید کنندگان
قبادی با اشاره به طراحی میانگین سالیانه 3 هزار لباس اسلامی توسط طراحان و تولیدکنندگان گفت:این اتفاق خوبی است ولی پاسخگوی نیاز حدود 40 میلیون نسخه لباس اجتماع بانوان عدد بزرگی نیست . و ما بیشتر از این مقدار نیازمند تولید لباس های اسلامی و ایرانی هستیم.


وی افزود: تاکنون 38 نمایشگاه استانی مد و لباس برگزار شده است و شاهد فراگیر شدن این فعالیت‌ ها در کشور هستیم همچنین تا کنون بیش از 45 همایش و نمایشگاه تخصصی مد و لباس توسط نهادها و انجمن‌ های غیردولتی برگزار شده است.


قبادی در ادامه با اشاره به دیگر فعالیت های مدو لباس گفت:تا کنون 400 مرکز مولد مدو لباس را سامان داده ایم ،همچنین صدور مجوز مزون ها و خانه های مد نیز شکل گرفته است و بیش از 23 هزار رکورد در بانک اطلاعاتی در این چند سال شکل گرفته است.


وی افزود: تاکنون 12 هزار نشان شیما نیز صادر شده است که مشارکت بیش از 20 اتحادیه در این زمینه بسیار قابل توجه است.


قبادی با اشاره به فعالیت های فرهنگی گفت:50 انیمیشن و کتاب در زمینه مدو لباس تولید شده است همچنین فرهنگ ‌سازی در زمینه مقابله با قاچاق لباس یکی از اولویت‌های ضروری کارگروه است که ما اطلاعات کاملی را تهیه و در اختیار مسئولان ذی ‌ربط قرار داده‌ایم .


دبیرکارگروه ساماندهی مدو لباس افزود: در 7 رویداد جهانی تعدادی از طراحان و تولیدکنندگان شرکت داشتیم که با محصول ایرانی رتبه های ارزنده ای رادر جشنواره ها به دست آورده ایم که نشان دهنده موفقیت طراحان است و این موضوع گویای این است که ایرانی ها بر اساس اعتقاداتشان می توانند بهترین ها به دست بیاورند.

 سند شاخص‌های مد و لباس زنان‌ایرانی مشخص می‌شود

** توسعه و ترویج آن با صیانت از این حوزه مفید واقع می شود

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس بااشاره به اینکه این حوزه فرهنگی است اظهار داشت: حوزه مد و لباس یک حوزه فرهنگی که باید از آن صیانت شود و اگر اینگونه نشود مشکلات جدی را رقم می زند.


قبادی ادامه داد: قبل از این به حوزه مد و لباس نگاه تجملاتی می‌ شد و پاسخ به نیازها کمتر مدنظر قرار می گرفت اما با تلاش هنرمندان و طراحان دیگر این نگاه وجود ندارد البته مشروط به اینکه محصولات داخلی تولید شود و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.


قبادی با اشاره به جشنواره مد و لباس فجر افزود: این جشنواره بهانه‌ ای است تا هر سال طراحان و تولید کنندگان دور هم جمع شوند تا نواقص،‌اشکالات،‌ نیازها و فعالیت ها را مرور کنند و راه حل هایی بیاندیشند.


‌وی در ادامه با اشاره به مشکلات گفت: تاکنون نتوانسته ‌ایم به خوبی تغییر رویکرد مد و لباس اسلامی را به جامعه معرفی کنیم اما نگاه کشور ما و مسئولان دولتی و حاکمیتی این است که نیاز جامعه را براساس تنوع شاخص ‌ها و نگرش ‌هایی که در هنجارها وجود دارد طراحی کنیم.

 

 سند شاخص‌های مد و لباس زنان‌ایرانی مشخص می‌شود

قبادی با اشاره به اینکه تلاش های زیادی شده تا مد و لباس اسلامی جای خود رادر جامعه بار کند افزود: فعالیت های بسیاری توسط موسسات فرهنگی و هنری و آموزشگاه ‌های مد و لباس آغاز شده است که پاسخی به نیازهای جامعه باشد.


وی ادامه داد : عملکرد کارگروه ساماندهی مد و لباس طی سال‌ های گذشته در 4 محور دسته ‌بندی شده بود که اولین محور سبک زندگی ایرانی و اسلامی است که تمام تلاش‌ ها حول همین موضوع است .


پنجمین همایش سالانه طراحان و تولید کنندگان مدو لباس با حضور جمعی از طراحان وتولیدکنندگان در موزه هنرهای معاصر برگزار شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : سند شاخص‌های مد و لباس زنان‌ایرانی مشخص می‌شود

سند شاخص‌های مد و لباس زنان‌ایرانی مشخص می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر