صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سی‌ان‌ان: روس‌ها اسنادی برای رسوایی ترامپ دارند

شبکه خبری 'سی ان ان' گزارش داد: اسنادی ازسوی روسای نهادهای جاسوسی آمریکا ارائه شده که احتمالا روس ها اطلاعاتی دراختیار دارند که می توانند موجب رسوایی ترامپ شوند.

کد خبر : 44416

تاریخ انتشار : 22/10/1395 - 11:34


 سی ان ان روز چهارشنبه با انتشار این خبر گزارش داد: هفته گذشته اسناد محرمانه ای به باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب ارائه شد که روس ها ادعا می کنند که اطلاعات رسوا کننده و افشاگرانه مالی و شخصی از دونالد ترامپ دراختیار دارند.


سی ان ان گزارش داد: این موارد بطور خلاصه شده دردوصفحه همراه با گزارش دست داشتن روسیه در حملات سایبری در روند انتخابات 2016 آمریکا، از سوی چهار نفر از روسای نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا ارائه شد که پلیس فدرال آمریکا(اف.بی.آی) سرگرم بررسی صحت این اطلاعات است.

این شبکه خبری درادامه گزارش داد: این اسناد محرمانه هفته گذشته ازسوی 'جیمز کلپر' رئیس اطلاعات ملی (DNI)، 'جیمز کومی' (James Comey) رئیس اف.بی.آی ، 'جان برنان' رئیس سیا و 'مایک راجرز' رئیس آژانس امنیت ملی (NSA) آمریکا ارائه شد.

سی ان ان گزارش داد: درحالیکه منتظر پاسخ تیم دونالد ترامپ درباره این اسناد هستیم، شخص ترامپ در توییتی به آن پاسخ داد.

ترامپ در توییت خود با دروغ خواندن این اتهامات نوشت: 'اخبار جعلی، یک بگیر و ببند سیاسی.'

دونالد ترامپ که قرار است حدود 9 روز دیگر قدرت را از باراک اوباما بگیرد، درباره ارائه گزارش نهادهای اطلاعاتی در روز جمعه گذشته درخصوص دست داشتن روسیه در حملات سایبری در روند انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، ابراز تردید کرده بود.

دونالد ترامپ در واکنش به این گزارش و در بیانیه ای اعلام کرد: این موضوع قطعا تاثیری در نتیجه انتخابات نداشته است.

وی پیشتر نیز گفته بود: سیستم های رایانه ای کمیته ملی حزب دمکرات آمریکا به این علت در جریان انتخابات هک شد که همانند سیستم های حزب جمهوری خواه از ایمنی کافی برخوردار نبود.

این در حالی است که مدیران سه سازمان عمده اطلاعاتی و امنیتی آمریکا پنجشنبه گذشته برابر با 16 دی ماه در نشست مجلس سنا برای بررسی اتهامات وارده به روسیه در پرونده افشای ایمیل های هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات در انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور، مقام های ارشد روسی را به اخلال در روند انتخابات آمریکا متهم کردند.

در بیانیه مشترکی که در این باره خوانده شد، آمده بود: ارزیابی ما این است که تنها بالاترین مقام های روسیه می توانند پشت پرده هک و انتشار اسناد حزب دمکرات در جریان رقابت های انتخابات آمریکا باشند.

'جیمز کلاپر' رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا جمعه گذشته در واکنش به تردیدهای ترامپ گفته بود: دونالد ترامپ با صحبت های خود، عملکرد نهادهای امنیتی کشور را زیر سوال می برد.

کلاپر در ادامه یادآور شد: در واقع شک و تردیدهای بیمارگونه ترامپ درباره نهادهای امنیتی، به معنای کوچک شمردن این نهادها و تخریب اقدامات آنان است.

'لئون پانه تا' رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه اختصاصی با سی ان ان، ترامپ را از نزدیک شدن با روسیه برحذر داشت و گفت: نزدیک شدن به روسیه باعث تضعیف آمریکا خواهد شد.

این درحالی است که ترامپ آن دسته از افرادی مانع داشتن روابط خوب با روسیه هستند را 'احمق' خوانده بود.


 

  

دیدگاه شما در مورد : سی‌ان‌ان: روس‌ها اسنادی برای رسوایی ترامپ دارند

سی‌ان‌ان: روس‌ها اسنادی برای رسوایی ترامپ دارند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر