صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سرهنگ حیدریان درگفتگو با خط امیدتاکید کرد

مذاکره یک مبارزه است

سرهنگ حیدریان گفت: مذاکره به نوعی مبارزه است که باید از مواضع قدرت باشد و عدول از اصول نباشد.

کد خبر : 4432

تاریخ انتشار : 13/08/1392 - 13:08


مذاکره یک مبارزه است

سرهنگ حیدریان فرمانده سپاه بهشهر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر با تاکید بر اینکه مذاکره ای که از مواضع ضعف و استیصال باشد کاملا در تناقض با اصول ماست،گفت : اگر ما مذاکره را با پایبندی به اصول و اهداف خود و با اقتدار انجام دهیم هیچ منعی وجود ندارد همانگونه ما در دوران دفاع مقدس هم در پشتیبانی دفاع مقدس آمدیم و حرف خودمان را زدیم.

 

حیدریان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که می فرمایند اگر آنها می خواهند گرگ منش باشند بایستی طعمه را از دهان گرگ با قدرت بگیریم نه با مذاکره ، تاکید کرد : اگر آنها بخواهند مانند گرگ یا از موضع استکباری با ما برخورد کنند مذاکره هیچ تاثیری ندارد!

 

شعبانعلی حیدریان افزود : اگر در مذاکره مواضع برابر باشد و از موضع اعتدال نسبت به یکدیگر یعنی آنها هیچ گونه برتری نداشته باشند باشد و امتیاز ما را قدر بدانند و بتوانیم حق خود را بگیریم یک مذاکره واقعی می باشد.

 

فرمانده سپاه بهشهر در خصوص مرز بین مذاکره و سازش گفت : اگر مذاکرات از موضع استیصال و از موضع ضعف باشد همان سازش است، همان ترس است ، مذاکره به نوعی مبارزه است که باید از مواضع قدرت باشد و عدول از اصول نباشد.

 

سرهنگ حیدریان در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا تغییری در مواضع خود داده است که به مذاکره نشسته ایم اظهار داشت : نکته اینجاست ما با آمریکا مذاکره نمی کنیم چراکه آمریکا از مواضع خود کوتاه نیامده پس ما با قدرت وارد می شویم و از خط قرمزهایی که رهبری تعیین کرده اند کوتاه نمی آییم.و این به معنای سازش نیست وقتی می خواهیم مذاکره کنیم یعنی می خواهیم حق خود را بگیریم با همان مطلب ظریفی که رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه، با آن شیوه پیش برویم.

 

حیدریان تاکید کرد :مذاکره یک ابزار دیپلماتیک است اما فقط در چهارچوبی که رهبری تعیین کردند یعنی انرژی هسته ای ولا غیر ، کوتاه نیامدن از اصول واینکه از موضع ضعف هم نباشد و از موضع قدرت باشد این خود یک مبارزه است. 

  

دیدگاه شما در مورد : مذاکره یک مبارزه است

مذاکره یک مبارزه است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر