صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بهترین استراتژی برای خرید خودرو

هنگامی که شما به دنبال خرید یک ماشین هستید باید نکاتی را در ‌نظر داشته باشید به طور مثال در موقع خرید به هیچ وجه عجله نکنید. عجله کردن در هنگام خرید می‌تواند به ضررتان تمام شود و خودرویی گیرتان بیاید که دچار نقض فنی بوده که در هنگام خرید به آن توجه‌ای نداشته‌اید.

کد خبر : 44272

تاریخ انتشار : 18/10/1395 - 18:06


هنگامی که شما به دنبال خرید یک ماشین هستید باید نکاتی را در ‌نظر داشته باشید به طور مثال در موقع خرید به هیچ وجه عجله نکنید. عجله کردن در هنگام خرید می‌تواند به ضررتان باشد، و خودرویی گیرتان بیاید که دچار نقض فنی بوده که در هنگام خرید به آن توجه‌ای نداشته‌اید. در این گزارش چندین نکته که در هنگام خرید بکارتان می‌آید جمع‌آوری شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم تا شما با دانستن این موارد و پیروی از آن یک خرید موفق را تجربه کنید.

 
بهترین استراتژی برای خرید خودرو
 
 
زودباور نباشید: فرض کنید شخص فروشنده یک فرد متقلب ماهر است
برای رو‌برو شدن با یک فروشنده ماشین با فرض اینکه آن شخص ممکن است که یک متقلب باشد، اما این احتمال را هم از یاد نبرید که ممکن است شخص فروشنده یک فرد معمولی. فرض را بر خلاف‌کار بودن فروشنده لحاظ می‌کنیم  تا دقت بیشتری در هنگام خرید داشته باشیم. چون برخی‌ها افراد ماشین‌های سرقتی را با کاغذ بازی و جعل اسناد به مردم غالب می‌کنند اگر فروشنده بیش از حد با شما راه آمد و یا عجله زیادی در جوش دادن معامله داشت حتما شک کنید و بیشتر تحقیق کنید.
 
قرار خرید را در جایی عمومی بگذارید و تنها سر معامله نروید
بطور معمول کسی قرار خرید و فروش وسیله نقلیه را در مکانی پرت و یا پارکینگی خلوت و حتی کنار رودخانه و مسیری صعب العبور قرار نمی‌دهد. اگر در چنین مکان‌هایی با شما قرار گذاشتند به هیچ وجه وارد معامله نشوید. سعی کنید مکان معامله و بازید از شخص خریدار و وسیله نقلیه‌اش در روز روشن و در جایی تقریبا شلوغ باشد چه بسا باندهایی هستند که وسیله نقلیه را زیر قیمت بازار پیشنهاد می‌دهند تا افراد وسوسه شده و درمکان‌هایی که آنها می‌خواهند حظور یابند تا بتوانند به راحتی اخاذی کنند پس بسیار مراقب باشید و قیمت ارزان خودرو شما را گول نزند.
 
بهترین استراتژی برای خرید خودرو 
 
دلیل فروش خودرو را از فروشنده بپرسید
گاهی اوقات افراد دلیل قانع کننده‌ای برای فروش ماشین دارند مثلا یک دلیل ساده این می‌تواند باشد که شخص فروشنده دوست دارد ماشین جدید را جایگزین ماشین فعلی خود کند اما اگر فروشنده مسائل پیچیده‌ای را برای فروش بیان کرد و سعی بر کش دادن موضوع داشته باشد و داستان پردازی کند باید مراقب باشید، امکان اینکه فروشنده قصد فریب شما را داشته باشد زیاد است.  
 
آماری از تعمیر یا تعویض وسایل خودرو از فروشنده بگیرید در صورت لزم سوابق خودرو را نیز مطالبه کنید کسانی که صاحب اصلی ماشین باشند مدارکی در این مورد می‌توانند ارائه دهند در غیر این صورت می‌توان به این معامله شک کرد.
 
گول زرق و برق و ظاهر زیبا را خودرو را نخورید
در بسیاری از موارد دیده شده است که شخص فروشنده برای اینکه ماشینش به چشم بیاید یک تمیز کاری حسابی انجام می‌دهد تا بیشتر به چشم بیاید. با یک پولیش ساده می‌توان جلوه فوق العاده به ماشین داد تا چشم هر بیننده‌ای را به سمت خودش خیره کند. در ضمن از نوع بودن بدنه ماشینی که مدلش پایین است می‌توان به تصادفی بودن آن شک کرد اگر تشخیص رنگ خوردگی ماشین برای شما سخت است با یک کارشناس در میان بگذارید. 
 
بهترین استراتژی برای خرید خودرو
 
 
در ماشین‌هایی که چند سال از عمر آنها گذشته است حتما درب صندق عقب آن را باز کنید و سینی کف آن را نگاه کنید اگر تازه و رنگ خورده باشد مطمئن باشید که خودروی مذکور تصادفی‌است. 
 
قبل از خرید خودرو، آن را تست کنید
در مواقعی که از ظاهر ماشین خوشتان آمد حتما سوار ماشین شوید و چند کیلومتری را با آن بپیمایید شاید نواقص پنهان خودرو برای شما آشکار شود ماشینی که سالم و سرپا باشد خودش را در هنگام رانندگی نشان می‌دهد احیانا اگر خودتان تخصصی هر چقدر کم در مورد ماشین نداشته باشید با یک اهل فن در ارتباط باشید. 
 
بهترین استراتژی برای خرید خودرو
 
 
آخرین نکته
در موقع خرید به هیچ وجه عجله نکنید و اگر از وسیله نقلیه، چیزی نمی‌دانید یک نفر اهل فن را به‌همراه داشته باشید و یا لااقل با وی مشورت کرده و در تماس باشید.
 


 

  

دیدگاه شما در مورد : بهترین استراتژی برای خرید خودرو

بهترین استراتژی برای خرید خودرو

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر