صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مردی که نیم قرن بعد از مرگ، هرسال برای 70 یتیم در کرج پدری می کند

مرحوم سید احمد میرسپاهی معروف به لیستر نزدیک به نیم قرن است که هرسال برای 70 یتیم کرجی در امر آموزش و تربیت پدری می کند.

کد خبر : 44232

تاریخ انتشار : 18/10/1395 - 11:22


 بیش از 47 سال از درگذشت واقف سید احمد میرسپاهی معروف به لیستر می گذرد و تمام این سالها دیوارهای مجموعه دارالایتام فدک واقع در باغ عقیق کرج که ازموقوفه های آن مرحوم است شاهد رسیدن صدها کودک یتیم به مدارج عالی علمی بوده است.
لیستر مردی که نیم قرن بعد از مرگ، هرسال برای 70 یتیم در کرج پدری می کند+ تصاویری از فرشته های بهشت فدک

شادروان سید احمد میر سپاهی در آبان ماه 1350 دیده از جهان فرو بست و این فرد خیر در کرج چند باب مغازه، مسجد، باغ و مجموعه دارالایتام فدک است، وقف این اموال به 20 سال قبل از فوت وی بر می گردد و مرحوم سپاهی معروف به لیستر در زمان حیات خود بنیانگذار این مرکز تربیتی شد که تا امروز نزدیک به هزار یتیم چهار تا شش ساله تحت پوشش برنامه های آموزشی و حمایتی آن قرار گرفته و بسیاری از آنان امروز مدارج علمی خود را تا فوق لیسانس و دکتری طی کرده و دارای شأن اجتماعی و طبقاتی شده اند.
لیستر مردی که نیم قرن بعد از مرگ، هرسال برای 70 یتیم در کرج پدری می کند+ تصاویری از فرشته های بهشت فدک
 
مدیر صبور و مهربان این مرکز در گفتگو با خبرنگار "تیتر1"titre1.ir می گوید: بعد از گذشت نزدیک به نیم قرن از فوت مرحوم لیستر، خانواده های کم توان اقتصادی در کرج از برکات موقوفه این فرد خیر بهره مند هستند و مرحوم میرسپاهی که در سال 1272 در تهران و در منطقه تجریش متولد شد 20 سال قبل از فوت خود تمام دارایی هایش را وقف ساخت حوزه علمیه، احداث مسجد و مدرسه، کمک مالی به دانشجویان رشته کشاورزی و علوم فقه و همچنین مرکز دارالایتام فدک در کرج نمود.

خانم رضایی با بیان اینکه مجتمع تفریحی فرهنگی عقیق کرج که دارالایتام آموزشی فدک در آن قرار دارد هرسال پذیرای تعلیم و تربیت 70 کودک یتیم چهار تا شش ساله است اظهار می کند: کودکانی که در این مکان ثبت نام می کنند تحت پوشش برنامه های آموزشی و حمایتی این مرکز قرار گرفته و در کنار فرا گیری مباحث تربیتی لازم اصول اعتقادی و معنوی را نیز می آموزند.

مدیر مرکز تربیتی فدک کرج می افزاید: تعلیم و تربیت این کودکان که از داشتن سرپرست محرومند و دست نوازشگر پدر را در کنار خود ندارند از حساسیت و پیچیدگی برخوردار است و باید توجه زیادی به جنبه های روحی و عاطفی آنان شود، همچنین عدم دقت و اطلاع در مورد وضعیت خانوادگی و اجتماعی آنان نمی تواند ما را به سمت اتخاذ روش ها و اصول های علمی تعلیم و تربیت ببرد و مربیان این مرکز وظیفه سنگینی در خصوص پرداختن به یادگیری انضباط فردی و اجتماعی این کودکان در کنار آموزشهای درسی دارند.

وی ادامه داد: آموزش آداب و اخلاق اسلامی، سبک زندگی سنتی و رسوم دیرینه با چاشنی اخلاق و احترام به بزرگترها، آموزش اعتماد به نفس، شجاعت و اراده، یادگیری رفتار و منش بزرگان و ائمه اطهار از جمله آموزشهای جانبی این مرکز به کودکان است.

این مدیر در پایان افزود: صد البته از مهم ترین احتیاجات روانی کودکان برخورداری از محبت است و این مرکز می کوشد در کنار مادران و سایر بستگانی که مسئولیت این کودکان را بر عهده دارند احساس امنیت و رضایت را در آنان تقویت نماید و زمینه های رسیدن به رشد اجتماعی آنان را در آینده فراهم سازد.
 
لیستر مردی که نیم قرن بعد از مرگ، هرسال برای 70 یتیم در کرج پدری می کند+ تصاویری از فرشته های بهشت فدک
 
این مرکز به مدد مردی که نیم قرن بعد از مرگ خود، هرساله برای 70 یتیم در کرج پدری می کند بهشتی دوست داشتنی با فرشته هایی زمینی است و کودکانی که دچار خانواده هایی با توان کم اقتصادی و تربیت و حمایت کننده ای به نام پدر هستند در این مکان برای رشد و سازنده شدن تربیت می شوند.

این کودکان همانهایی هستند که در آینده با درک صحیح از مشکلات و نارسایی های افراد جامعه آینده سازکشور و حافظ سرمایه های عظیم انسانی می شوند.

روح مرحوم سید احمد میرسپاهی معروف به لیستر که نام نیکش بر تارک بهشتی به نام دارالایتام فدک واقع در باغ عقیق کرج می درخشد شاد.


 

  

دیدگاه شما در مورد : مردی که نیم قرن بعد از مرگ، هرسال برای 70 یتیم در کرج پدری می کند

مردی که نیم قرن بعد از مرگ، هرسال برای 70 یتیم در کرج پدری می کند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر