صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

حمایت از مخترعین در دولت صورت نگرفته است

دکترای سیاستگذاری عمومی گفت:حمایت لازم را که در راستای استفاده از ابتکارات و نوآوری ها در این حوزه باید شود نشده و از مخترعین و مبتکرین بصوریت بهینه استفاده نشده است.

کد خبر : 44195

تاریخ انتشار : 15/10/1395 - 20:16


 علی قربانی دکترای سیاستگذاری عمومی و مدرس دانشگاه در گفتگو با کرج رسانه به نقش اختراعات در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت :وقتی اختراع در حوزه اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد این اختراع یک نوآوری است و کاری که نو آوری می‌کند این است که راه کارهای قبل را تکمیل و موانع را برمی‌دارد و توجیه فنی و اقتصادی دارد.

وی افزود: ما نمی توانیم صحبت کنیم بدون آنکه به نوآوری توجه داشته باشیم باید بررسی کنیم که در حوزه اقتصاد مقاومتی اختراعات و ابداعات آیا توجه شده است ؟ که به نظر می‌آید خیلی جزئی و حداقلی به این حوزه توجه می‌شود.

این مدرس دانشگاه در ادامه گفت: در گزارشات عنوان می‌شود که چنین و چنان شده است اما حقیقت امر این است حمایت لازم را که در راستای استفاده از ابتکارات و نوآوری ها در این حوزه باید شود نشده و از مخترعین و مبتکرین بصوریت بهینه استفاده نشده است.

قربانی افزود : نهادهای بسیاری در این حوزه داریم اما چقدر از این نهادها کار خودشان را در این حوزه انجام دادند ؟ اینکه فضا برای تولیدات کشورهای دیگر فراهم شود کار بدیعی است لذا باید در حوزه اقتصاد مقاومتی به نظر صاحب نظران و مردم توجه کرد تا به نتیجه دلخواه در تولید برسیم.

وی در پایان افزود:مسئولین باید احساس مسئولیت کرده و با خویشتن داری به سمت اقتصاد مقاومتی برویم زیرا امروز مسئله اقتصادی ساده نیست و دولت و مردم مشکلات اقتصادی را خیلی جدی احساس می‌کنند و ناراحت هستند که با این همه منابع چرا همچنان مشکل اقتصادی وجود دارد و باید گفت که مشکلات اقتصادی به ساختارها و کارگزاران برمی‌گردد و نخبگان علمی و اجرایی باید دور هم بنشینند و مشکلات را رفع کنند نه اینکه در کنار گود قرار گیرند.
 
 


 

  

دیدگاه شما در مورد : حمایت از مخترعین در دولت صورت نگرفته است

حمایت از مخترعین در دولت صورت نگرفته است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر