صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

انتقاد عضو شورای انقلاب فرهنگی از روحانی

یکی از اعضای شورای عالی فرهنگی نسبت به اجرا نشدن سند دانشگاه اسلامی و نیز تشکیل نشدن جلسات ستاد مهندسی فرهنگی از سوی رئیس‌جمهور انتقاد کرد.

کد خبر : 44179

تاریخ انتشار : 15/10/1395 - 17:19


 منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به اجرای اسناد دانشگاه اسلامی و مهندسی فرهنگی، گفت: بنده معتقدم به جای اینکه کارهای سلیقه‌ای انجام دهیم، بهترین کار این است که اسناد رسمی نظام را که فراقوه‌ای و فرادولتی هستند را محترم بشماریم.


وی با تأکید بر اینکه سند دانشگاه اسلامی سلیقه‌ای تنظیم نشده، افزود: اجرای سند دانشگاه اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز مورد حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی است و عمده ابعاد آن در زمان طولانی در این شورا تصویب شده که لازم است دستگاه‌های ذی‌ربط آن را اجرا کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از عوامل موجود در مسیر کُندشدن روند اسلامی شدن دانشگاه‌ها را تشکیل نشدن جلسات ستاد مهندسی فرهنگی دانست و گفت: در حال حاضر روند اجرای سند دانشگاه اسلامی و سند مهندسی فرهنگی مقداری کُند شده است که مهم‌ترین دلیل آن نیز این است که ستاد مهندسی فرهنگی که می‌بایست در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شود، تشکیل نشده است.

کبگانیان با بیان اینکه رئیس‌جمهور ریاست ستاد مهندسی فرهنگی را برعهده دارد، از تشکیل نشدن جلسات این ستاد از سوی وی انتقاد و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین درخواست ما این است که آقای روحانی زمانی برای تشکیل جلسات ستاد مهندسی فرهنگی تخصیص دهد تا این جلسات با کمک دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکمه تقریبا نیمی از اعضای شورای عالی فرهنگی عضو ستاد مهندسی فرهنگی هستند، با تشکیل جلسات این ستاد و همکاری‌های دولت، به تدریج کارها روی روال پیگیری می‌شود.
 


 

  

دیدگاه شما در مورد : انتقاد عضو شورای انقلاب فرهنگی از روحانی

انتقاد عضو شورای انقلاب فرهنگی از روحانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر