صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

استراتژی صنعت برق حمایت از صنایع است

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندرانبا تاکید بر صرفه جویی انرژی در ساختمان ها و صنایع گفت: استراتژی صنعت برق استمرار فعالیت صنایع و حمایت از آن است.

کد خبر : 44162

تاریخ انتشار : 15/10/1395 - 16:48


استراتژی صنعت برق حمایت از صنایع است

به گزارش خط اميد به نقل از مهر، 

 قاسم شهابی بعدازظهر چهارشنبه در سمینار آموزشی صرفه جویی و برچسب  انرژی در ساختمان ها که با حضور کارشناسان ارشد وزارت نیرو و توانیر و سازمان بهینه سازی مصرف انرژی ایران در محل باشگاه برق ساری برگزار شد، اظهار کرد: امروزه  باید مدیریت مصرف منابع انرژی به ویژه مدیریت مصرف برق در سرلوحه وظایف متولیان امور برق و نیز مشترکین قرار گیرد.

وی افزود:  اتخاذ سیاست ها در مدیریت مصرف بایستی به گونه ای باشد که موجب کاهش در تولید صنایع ، کاهش در راندمان کاری ادارات و سازمانها و موجب کاهش در  کیفیت و سطح رفاه زندگی نشود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، با بیان اینکه با پیشرفت تکنولوژی در سالهای اخیر انگیزه برای مدیریت مصرف افزایش یافته است، ادامه داد: ساخت تجهیزات با راندمان بالاتر، تولید با بهره وری بیشتر، تولید وسایل روشنایی ، سرمایشی و گرمایشی کم مصرف، بهبود استاندارد های ساختمان سازی و ... از مواردی است که باعث بهبود و افزایش بازده در مصرف برق می شود.

به گفته شهابی، استراتژی  صنعت برق استمرار فعالیت صنایع و حمایت از آنها به دلیل مولد بودنشان است و در عین حال باید تلاش همه بر بهبود اصلاح الگوی مصرف در سازمانها و افزایش بازدهی تجهیزات و کاهش مصارف غیر ضروری به ویژه در ساعات اوج بار فصل تابستان باشد.

وی افزود:  با این اقدامات به تحقق اهداف وزارت نیرو و صنعت برق در راستای برنامه های مدیریت بار کمک خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، ابراز داشت:  سمینار آموزشی صرفه جویی و برچسب انرژی در ساختمان ها با حضور نمایندگان شرکت های تابعه  و وابسته به وزارت نیرو در مازندران تعمیرات انتقال نیروی شمال(تانش) ، برق آرای شمال و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مازندران و مدیران و معاونین مدیریت مصرف استان با محوریت اصلاح الگوی مصرف برق و انرژی در ادارات و تعیین رتبه و بر چسب انرژی  در ساختمانهای اداری برگزار شده است.

شهابی با بیان اینکه وضعیت مصرف برق در شرکت توزیع برق مازندران به گونه ای است که بین حداقل مصرف و حداکثر آن تناسب خوبی وجود ندارد ، ادامه داد: بررسی نمودار انرژی تحویلی روزانه این شرکت در سال جاری نشان می دهد میزان مصرف در ایام گرم سال نسبت به ایام سرد سال حدود سه برابر اختلاف وجود دارد.

وی، افزود: این نمودار مصرف برق روزانه در حوزه خدمات رسانی این شرکت ( از گلوگاه تا آمل و فریدونکنار) نشان می دهد میزان پیک غیر همزمان در تاریخ ۲۴ مرداد ماه سال جاری به میزان ۱۷۴۴ مگاوات بوده است.

این مقام مسئول، در ادامه گفت: انتظار می رود سازمانهای دولتی با رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی نسبت به کاهش آن به ویژه در ساعات گرم روزهای تابستان اقدامات شایسته ای در پیش بگیرند.

شهابی با اشاره به اقدامات وزارت نیرو در بحث رعایت الگوی صحیح مصرف انرژِی، تصریح کرد: وزارت نیرو با تعیین برچسب انرژِی ساختمانهای خود را بر اساس استاندارد، اجباری خواهد کرد.

وی افزود: در همین راستا و برای حساس سازی و ارتقاء آگاهی و دانش متولیان و مجریان امر ، شرکت توزیع برق استان نسبت به برگزاری این سمینار با رویکرد تعیین رتبه انرژیِ ساختمان اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، ابراز داشت: مدیریت مصرف یک باور و فرهنگ است چنانچه بنابر منویات مقام معظم رهبری مدیریت مصرف یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی است.

شهابی ، در ادامه تصریح کرد: در کشور ما مدیریت مصرف جای کار دارد و این بخش دامنه وسیعی دارد که باید در رفتار همه ما نمود عینی پیدا کند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه مدیریت مصرف در همه ابعاد زندگی مردم جامعه کاربردی شود ، افزود:  البته خانواده وزارت نیرو در نهادینه شدن مدیریت مصرف نقش تعیین کننده دارد و بر این اساس موضوع تعیین رتبه و برچسب انرژی ساختمانهای این وزارت بر اساس استاندارد اجباری ، در دستور کار قرار گرفت. 

  

دیدگاه شما در مورد : استراتژی صنعت برق حمایت از صنایع است

استراتژی صنعت برق حمایت از صنایع است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر