صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

انگلیس، ایران را به حملات سایبری متهم کرد

روزنامه دیلی میرور روز یکشنبه در گزارشی نوشت: مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس (NCSC) روزانه حداقل 2 حمله سنگین سایبری علیه نهادها و مراکز نظامی، امنیتی، اقتصادی و شبکه های حمل و نقل و انرژی این کشور خنثی می کند.

کد خبر : 44152

تاریخ انتشار : 14/10/1395 - 10:28


روزنامه دیلی میرور افزود: اهداف اصلی این حملات سایبری، بانک مرکزی، وزارت دفاع، دستگاه های امنیتی، پایگاه های هسته ای، زیرساخت ها، سیستم حمل و نقل و سامانه‌های تولید و توزیع برق انگلیس است.

 
روزنامه انگلیسی دیلی میرور مدعی شد: این ظن می رود که حملات یاد شده عمدتاً از سوی چین، روسیه، کره شمالی، ایران و یا گروه های مهم تبهکار، هدایت شود.
 
دیلی میرور با بیان اینکه «مرکز ملی مبارزه با جرائم اینترنتی اکتبر سال گذشته به منظور تسهیل مقابله با جرائم سایبری تاسیس شد»، افزود: این مرکز تنها در طی یک ماه پس از راه اندازی اش، 68 حمله سایبری را خنثی کرده است.
 
این روزنامه افزود: به گفته مقامات امنیتی، چین در حملات سایبری خود، بیشتر به دنبال سرقت اطلاعات اقتصادی است و روسیه، شنود پایگاه‌های امنیتی و نظامی را در دستور کار قرار داده است. همچنین در مورد کره شمالی، آن‌ها مدعی هستند که کلیه اتهاماتی که به دو کشور روسیه و چین وارد است، در مورد کره شمالی نیز قابل استفاده است.
 
دیلی میرور همچنین عنوان کرد که شرکت های امنیتی، فناوری، و خرده فروشی نیز مورد حملات سایبری قرار داشته اند.
 
این روزنامه افزود: منابع امنیتی ارشد می گویند ارزش سرقت های مهم از بخش هوا و فضای انگلیس می تواند به صدها میلیون پوند برسد.
 
دیلی میرور با اشاره به اینکه متخصصان سایبری به بسیاری از حملات صورت گرفته توسط هکرها پاسخ می دهند، نوشت: این یک جبهه جدیدی است که باز شده است.
 
گزارش این روزنامه به دنبال اظهارات 'بن والاس ' معاون امنیتی وزارت کشور انگلیس که روز یکشنبه گذشته در ساندی تایمز انتشار یافت، منتشر می شود.
 
وی گفته بود: یکی از تهدیدات جدی علیه انگلیس 'حملات سایبری ' است که هم ‌اینک دشمنان این کشور به شکل 'کاملا نفس‌گیر' به راه انداخته‌اند و متاسفانه شرکت‌های تجاری و بانک‌های انگلیسی هنوز به‌اندازه کافی این تهدید را جدی نگرفته‌اند.
 
وی مدعی شده بود که گروه‌های تروریستی، دستگاه‌های اطلاعات روسی و هکرها و عاملان حملات سایبری یک کارزار مشترک برای استخدام 'خائنان' در بخش‌های دولتی ؛ نظامی و اقتصادی انگلیس به راه انداخته‌اند.
 
مرکز ملی مبارزه با جرائم اینترنتی بخشی از پروژه ی 1.9 میلیارد پوندی دولت انگلیس به منظور مقابله با حملات سایبری بنا شد.
 

مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس از جمله زیر مجموعه های دستگاه جاسوسی ستاد ارتباطات انگلیس ( GCHQ ) است.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : انگلیس، ایران را به حملات سایبری متهم کرد

انگلیس، ایران را به حملات سایبری متهم کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر