صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرمانده سپاه کربلا مازندران:

آنهایی که دم از رابطه با آمریکا می زنند از سید الشهدا(ع) دل بریدند/ برگزاری 13 آبان پرشور تر از سال قبل

فرمانده سپاه کربلا مازندران: اگر در فرهنگ شیعی و در باورهای مسلمانان از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) می توان دست برداشت، پس می شود با آمریکایی ها و در کنارشان زندگی کرد.

کد خبر : 4411

تاریخ انتشار : 12/08/1392 - 16:01


آنهایی که دم از رابطه با آمریکا می زنند از سید الشهدا(ع) دل بریدند/ برگزاری 13 آبان پرشور تر از سال قبل

به گزارش خط امید بهشهر _ سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه کربلای استان مازندران به تشریح چگونگی شکل گیری «شعار مرگ بر آمریکا» پرداخت و بیان داشت: ما باید این باور را داشته باشیم که درگیر یک جنگ تمام عیار با دشمن هستیم و این جنگ که متفاوت با هشت سال دفاع مقدس بوده،یک جنگ متنوع پیچیده در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی ،سیاسی ، اجتماعی و. ..در شکل های گوناگون  است.

سردار شاهچراغی با بیان اینکه این جنگ یک نبرد مبنایی است، اظهار داشت :در واقع میدان این جنگ،میدان باورها و اندیشه های انقلاب اسلامی است و به شدت با مبنایی که دنیای استکبار که نمادش آمریکاست در تعارض بوده که به فرموده رهبر معظم انقلاب ما برای مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم می جنگیم.

وی ادامه داد: در یک طرف ما معتقدیم که در جبهه حق محور خداست همه فعل و انفعالات ،حرکات، سکنات، گفتار و رفتار بر محور خدا شکل می گیرد که نمادش انقلاب اسلامی  با حاکمیت سیاسی  که  در راس آن ولایت فقیه است و  در مقابل هر آنکه محور غیر خدا حرکت می کند قائل به ارزش های انسانی نبوده و غیر تعالیم الهی است که می شود جبهه استکبار و نمادش آمریکاست.

برخی ها هنوز به این باور نرسیده اند که ما در میدان جنگ هستیم

شاهچراغی بخشی از اشکال نبرد در این میدان را پنهان دانست و خاطر نشان کرد: گفته شد این جنگ با جنگ 8 سال دفاع مقدس متفاوت است لذا اشکال نبرد هم در این میدان متفاوت است یعنی خیلی با حواس ظاهری قابل لمس نبوده،شی هم  نیست که به آن دست بزنید  یا آن را ببینید بلکه باید با همه وجود احساس کنید .البته کسانی هم هستند که هنوز به این باور نرسیده اند ما در میدان جنگ هستیم.

فرمانده سپا کربلا به هدف گذاری های استکبار جهانی در راس آن آمریکایی ها و صهیونیسم بین الملل در این میدان نبرد اشاره و تصریح کرد: هرجایی که اعتقاد به خدا و اعتقاد به مکاتب الهی باشد استکبار جهانی به بهانه خوی استکبار جهانی  که تمامیت خواه،خودخواه ,هرآنچه را می بیند برای خودشان طلب می کند و هر جایی که محور دین باشد،که البته خاص کشور ما نیست و در کشورهای مسیحی هم مشاهده می شود که استکبار در آنجا به مقابله برمی خیزد و این نشان میدهد که دعوا یک دعوای مبنایی و اعتقادی است.

شاهچراغی خاطر نشان کرد: در کشور ما که انقلاب اسلامی با محوریت امام راحل شکل گرفت و در ادامه نیز  به دست با کفایت مقام معظم رهبری و حمایت مردم این مسیر در حال طی شدن است،این تقابل در زمان امام(ره) بوده و اکنون نیز این تقابل همچنان ادامه دارد و این متوقف به زمان هم نیست که مثلا امسال ما فکر کنیم اگر با آمریکا سازش داشته باشیم  این تقابل برداشته می شود، که اصلا اینگونه نیست چون تقابل، تقابل فیزیکی  و یا تقابل جغرافیایی نیست که  بر سر یک منطقه ای با آمریکا نزاع داشته باشیم.
 

تقابل با آمریکا اعتقادی است نه سیاسی

وی تاکید کرد: در هر حوزه ای از جهان اگر تقابلی بین جمهوری اسلامی ایران و امریکا و بین کسانی که این مبانی را پذیرفته اند از شیعه و سنی تا مسلمان و غیرمسلمان بوده قطعا این تقابل اعتقادی است.

 این فرمانده هشت سال دقاع مقدس با اشاره به نقشه امریکایی ها برای رسیدن به اهدافشان دراین میدان جنگ،عنوان داشت: آمریکایی ها یک سری راهکارهایی را مطرح کرده و روش هایی را به کارمی برند که اولین اقدام مهمی که فکر می کنم به شدت روی آن سرمایه گذاری کرده اند "دین زدایی" است.

وی افزود:آمریکایی ها به واسطه در اختیار داشتن تکنولوژی و توانمندی اقتصادی نسبت سایر کشورها که عمده اقتصادشان بر مبنای برده داری نوین و به غنیمت بردن توانمندی های سایر کشورها مثل کشورهای افریقایی ،آسیایی  ،اروپایی  وحتی امریکایی مثل  امریکایی لاتین است تهاجماتی را برای دین زدایی در دیگر کشورها شروع کرده اند که متاسفانه گاهی اوقات در کشور ما سرپنجه هایی از آنها دیده می شود.
 

عضو شورای امر به معروف استان مازندران به نمونه هایی از این تهاجم که در حوزه دین اتفاق افتاد،اشاره کرد و یادآور شد: توهین به مقدسات و ارزشها، حساسیت زدایی ازمردم نسبت به مبانی دینی واعتقادی؛ موضعی که در دوره اصلاحات با قوت و درابعاد گسترده در حوزه کتاب های دینی، فیلم، سخنرانی و بکار گیری افراد غیر دینی با باورها و اندیشه های لیبرالیستی اتفاق افتاد و گهگاهی هم از همان جنس تفکرات در زمان فعلی هم دیده می شود.

وی در ادامه افزود: دشمن از ماهواره، اینترنت و فن آوری روز به شدت استفاده می کند برای آنکه میدان جنگ، میدان اعتقادها و باورهاست که اگر مشاهده کنید متوجه خواهید شد حتی امریکایی ها حملات نظامیشان همسو با حملات فرهنگی است.

سردار شاهچراغی
 

 کسانی که نماد متولی دین در کشور هستند به استکبار جهانی چراغ سبز نشان ندهند

شاهچراغی به مساله مهدویت اشاره و یادآور شد: مهدویت که به عنوان یک آرمان غیر قابل انکار و قطعی وغیر قابل تردید نه تنها در اسلام حتی در مسیحیت هم به نوعی به آن پرداخته شده، غربی ها و آمریکایی ها نسبت به آن حساس هستند و به هر شکلی می خواهند آن را به حاشیه کشیده و از بین ببرند حتی برنامه های تعریف شده نظامی برایش تنظیم کردند که همه اینها بیانگر دین زدایی است و دین بعنوان شالوده اساسی و به عنوان بنیه  قطعی و یک امر مسلمی که تا کنون در دنیای استکبار و در طول تاریخ در مقابل استکبار به هر شکل ممکن ایستاده است و دنیای غرب نیز  با جنگ افروزی و برده داری و به شکل های گوناگون به مقابله با آن برخاسته است.

وی ادامه داد: حالا در این میدان می شود بی تفاوت بود؟ دراین میدان جنگ که دشمن با قدرت با سرعت و با همه امکانات برای از بین بردن دین آمده است، ما کاری نکنیم؟ قطعا باید با آنها مقابله کرد.

فرمانده سپاه کربلا از کسانی که در کشور جمهوری اسلامی ایران نماد دین و متولیان و ناشرین دین الهی هستند خواست وقتی استکبار جهانی و در راس آن آمریکا با همه قوت در حال دین زدایی است به آن  چراغ سبز نشان ندهند.
 
شاهچراغی در بخش دیگری از سخنان خود به نکات مهمی از تلاش آمریکایی ها برای دشمنی با ملت ایران بلکه دنیا اشاره کرد و گفت:آمریکا و جهان غرب به دنبال یک جهانی سازی فرهنگی هستند یعنی تمام دنیا باید از فرهنگی که آنها مد نظر دارند،تبعیت داشته باشند.

تلاش آمریکا برای تغییر سبک زندگی در ایران

وی در ادامه گفت: الگوی مصرف،سبک زندگی، باورها و اعتقادات و ارزش های زندگی جاری و ارتباطات خانواده نمونه هایی است که آمریکایی ها میدانند دراین میدان جنگ اگر دین محور باشد موفق نخواهند شد.

وی افزود: در دین ما به قناعت، نوع دوستی ، کمک به مستضعفین و درماندگان و تعابیری از این دست که درقرآن کریم به آن اشاره شده است و در مقابل آن غرب به ترویج فرهنگ مصرف گرایی و تجمل و ابتذال می پردازد،و از طرفی نیز در دنیای اسلام جایگاه خانواده به عنوان اساسی ترین نهاد اجتماعی با کارکردی مشخص تعریف شده  اما در دنیای غرب این جایگاه به جای اینکه به زن خانواده به عنوان یک ارزش نگاه کنند بیشتر با نگاه مانکن برای تبلیغات و شهوترانی و تغیر ذائقه مردم استفاده می کنند و بر این اساس دنیای غرب از طریق تغییر الگوی زندگی به سمت دین زدایی قدم بر می دارد.

شاهچراغی یکی دیگر از تهاجمات آمریکا را برده داری مدرن دانست و بیان داشت: آمریکایی ها در تلاش هستند تا انسان ها در یک جغرافیا و حاکمیت سیاسی جدا تابعیت غیر امریکایی داشته باشند اما مثل یک امریکایی فکر کنند، ظاهر آدم ها آسیایی و اروپایی و ...بوده ولی همه چیز آن به جز محیط زندگی ، امریکا باشد که اگر این شرایط حاکم شود پس مردم می توانند با آمریکا کنار بیایند.

وی تصریح کرد: ملت ایران با آمریکا در دو جبهه متفاوت و متضاد یعنی دو جبهه حق و باطل قرار دارد. ایران اسلامی هیچگاه نمی تواند با  آمریکا کنار بیاید. آمریکایی ها نمی توانند نظاره گر  نظام اسلامی ایران با این حاکمیت سیاسی که در عالم منحصر به فرد است  و در حوزه دانش ،فرهنگ، هنر و اقتصاد رشد کرده، باشند و بر علیه ایران اقدام نکنند.

سردار شاهچراغی

آنهایی  که دم از رابطه با آمریکا می زنند از سید الشهدا(ع) دل بریدند

وی با اشاره به اینکه کسانی در داخل کشور  به دنبال رابطه با آمریکا هستند گفت: یا باید کاملا آمریکایی باشیم و از سیدالشهدا(ع) دل ببُریم یا آمریکایی ها از تفکر و خوی استکباری خود دست بردارند که البته هیچ وقت آنها دست از خوی استکباری خود دست برنداشتند.

شاهچراغی تاکید کرد: اگر در فرهنگ شیعی و در باورهای مسلمانان از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) می توان دست برداشت، پس می شود با آمریکایی ها و در کنارشان زندگی کرد.

وی با بیان اینکه تاریخ نشان داد هر ملتی که مقاومت بیشتری کند به پیروزی های بزرگی دست پیدا خواهد کرد و این ایستادگی با بررسی هوشمندانه و به تعبیر رهبر معظم انقلاب همراه با بصیرت است،خاطر نشان کرد:مردم مسلمان ایران به هیچ عنوان حاضر نیستند که ازهمه مقدساتشان ، از همه آمال و آروزها و باورهای انسانی و اعتقادی برگرفته از اسلام عبور کنند و به دشمن اعتقادی خود دست دوستی دهند. مردم ما همیشه در مقابله با جبهه استکبار بوده که نمادش آمریکا است.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس ، جنگ تحمیلی را نمونه بارز مقاومت و ایستادگی عنوان و تصریح کرد:همه شاهد بودند که موفقیت ها در زمان جنگ تحمیلی مرهون ایستادگی و دفاع جانانه همراه با بصیرت بود.

شاهچراغی به گوشه ای از  پیشنیه خصومت آمریکا علیه ایران اشاره کرد و  گفت:برخی از وادادگی قبل از انقلاب تا جایی بود که سگ های آمریکایی ارزش شان بیشتر از افسران آن دوره شاه بود؛ اگر یک سرباز آمریکایی یک افسر ایرانی را می کُشت در قبل از پیروزی انقلاب نمی توانستیم در کشور خودمان دادگاهی به راه بیاندازیم و مجرم آمریکایی را محاکمه کنیم! کسی نمی تواند این مسائل را نادیده بگیرد حتی کسانی که در داخل کشور به هر صورت دلباخته  غرب هستند هم  نمی توانند این قضیه را منکر شوند.

رشد علمی قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست

وی با بیان اینکه رشد علمی قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست اضافه کرد:  کسی نمی تواند رشد همه جانبه ایران در بعد از انقلاب به عنوان نمونه مساله هسته ای،هوافضا و ..را که بر اساس باورها ومقاومت هایی برپایه بصیرت بوده است،نبیند.

 فرمانده سپاه کربلا در ادامه تصریح کرد: پای انقلاب کسانی بودند که از اصول و ارزش های انقلاب دفاع کردند و همچنین  تبعیت از ولایت را نادیده نگرفتند.

سردار شاهچراغی با تاکید بر اینکه در این میدان نبرد نیاز به ایستادگی است وعنصرمقاومت یک اکسیر بی بدلیل و بی نظیری برای هر جامعه ای که می خواهد به بالاترین مرحله پیشرفت برسد است و این خاص مسلمانان نیست ،گفت:هر مجموعه نیروی انسانی که اراده کند در مقابل ظلم بایستد باید مقاومت و ایستادگی کند و آن وقت است که نصرت الهی هم خواهد رسید.

این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس اینگونه نبود که رزمندگان در خاکریز بدون آنکه کاری انجام دهند،نصرت الهی صورت بگیرد که اگر اینگونه بود چرا 8 سال جنگ تحمیلی طول کشید؟کار شبانه روزی فرماندهان ،مسئولان جنگ و رزمندگان مخلص با وجودی که در آن زمان نیز وادادگانی بوده اند، اما وقتی فکرها روی هم می رفت نصرت الهی در جبهه ها همراه می شد.

شعار مرگ بر آمریکا همان شعار سیدالشهدا(ع) است

فرمانده سپاه کربلای مازندران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روز 13 آبان و شعار مرگ بر آمریکا،گفت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب بر مدار باورهای اعتقادی است و یکی از شعارهای سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا  شعار "هیهات من الذله" بود که تبدیل به یک شعار جهانی شد.و امروز شعار مرگ بر آمریکا مساوی با شعار سیدالشهدا(ع) است.

وی با بیان اینکه در ماجرای کربلا یا باید در کنار سیدالشهدا(ع) یا در مقابل آن حضرت بود،خاطر نشان کرد : در حال حاضر و دراین میدان حق و باطل یا باید حسینی بود یا یزیدی و حد وسطی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر باور کنیم جنگ امروز هم در میدان کربلاست، شعار مرگ بر آمریکا همان شعار سید الشهدا(ع) است.هیهات من الذله امروز یعنی مرگ بر امریکا چرا که امریکا نماد ظلم و رذایل اخلاقی  و مرکز جوشش حیوان صفتی است.
 

آمریکایی ها به قواعد انسانی پایبند نیستند

سردار شاهچراغی با بیان اینکه امریکایی ها امروز در دنیا کارهایی انجام میدهند که حتی در جامعه حیوانی دیده نمی شود،تصریح کرد: حیوانات به قواعد حیوانی خود پایبند هستند اما امریکایی ها به قواعد انسانی پایبند نیستند.

فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به کسانی که معتقد به حذف شعار "مرگ بر آمریکا" هستند آنها را عده ای واداده خواند و تاکید کرد: این وادادگی از نوع وادادگی دینی و اعتقادی است نه وادادگی سیاسی  چراکه شعار مرگ  برآمریکا  شعار جغرافیایی یا یک شعار نژادی نیست بلکه یک شعار اعتقادی است.

این یادگارهشت سال دفاع مقدس ادامه داد: از دل "شعار مرگ بر امریکا" صدها شهید رشد کرده که هرشهید مشعل فروزان و پرچم برافراشته برای هدایت همه بشریت است .رزمندگان و همه آنهایی که درحوزه علمی و فرهنگی و ..پیشرفت کرده اند از دل شعار "مر گ بر امریکا" بیرون آمدند.
 

 خودباختگان اعتقادی در پی حذف شعار «مرگ بر آمریکا» هستند/برگزاری 13آبان پرشور تر از سال قبل

وی کسانی را که در پی حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند خودباختگان اعتقادی دانست و بیان داشت: دراین میدان تهاجم گاهی عده ای در جا زدند و دست از سر اعتقادات دینی خود برداشتند.

شاهچراغی با بیان اینکه شعار مرگ برامریکا و اسرئیل برگرفته از احساس پاک و شور مبتنی بر شعور و باوردینی ملت ایران است و با تلاش عده ای دلباخته غرب برای از بین بردن آن،حذف نخواهد شد،خاطر نشان کرد:مگر به همین سادگی است؟!کودکان تازه به زبان گشوده این ملت شعار مرگ  بر آمریکا سر می دهند چرا که شعار مرگ بر امریکا یعنی الله اکبر یعنی  لا الا اله الله؛ مرگ بر امریکا یعنی یاور همه مردم مستضعف یعنی دشمن همه انهایی که ظلم می کنند، باشید.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه عده ای در داخل کشور به نمایندگی از آمریکا حرف می زنند ،اظهار داشت: برخی ها به دنبال  یک حساسیت زدایی هستند  اما ما باور داریم 13 آبان روز جهانی مبارزه با استکبار امسال با قوت و با انگیزه بیشتر شکل می گیرد.

سردار شاهچراغی تاکید کرد:ملت ایران در مقابل اینگونه حرف ها محکم خواهد ایستاد و آن را یک تهاجم به باورهای اعتقادی و دینی خود می داند و کسانی که شاید سال های قبل در راهپیمایی 13 آبان شرکت نکردند امسال با انگیزه بیشتر و با اعتقاد راسخ تر شرکت خواهند کرد.این شعار جزء آرمان های مردم است و محدود به زمان و مکان نیست و قطعا ادامه پیدا خواهد کرد. 

  

دیدگاه شما در مورد : آنهایی که دم از رابطه با آمریکا می زنند از سید الشهدا(ع) دل بریدند/ برگزاری 13 آبان پرشور تر از سال قبل

آنهایی که دم از رابطه با آمریکا می زنند از سید الشهدا(ع) دل بریدند/ برگزاری 13 آبان پرشور تر از سال قبل

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر