صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

روزی که دو مدافع رئال مادرید در خانه حبس شدند

اسکوبال و کسادا به علت تصمیم عجیب‌شان در دیدار برابر بارسلونا از ترس هواداران خشمگین یک روز در خانه ماندند.

کد خبر : 44065

تاریخ انتشار : 13/10/1395 - 18:17


به گزارش خط امید به نقل از ایسنا،  اسکوبال و کسادا در دهه ۲۰ زوج خط دفاعی رئال مادرید بودند. هواداران این دو بازیکن را لوس پریکوس می‌نامیدند. آن‌ها شخصیت قوی و توانایی رهبری داشتند اما گاهی اوقات این موضوع برایشان گران تمام می‌شد. در تابستان سال ۱۹۲۶، مادرید به انگلیس فرانسه و دانمارک سفر کرد تا بازی های دوستانه‌ای انجام بدهد.

 
در آن سال قانون آفساید عوض شده بود. تا آن زمان، حضور سه مدافع بین آخرین مهاجم لازم بود اما با تغییر این قانون تنها به دو مدافع نیاز بود. به همین خاطر در انگلیس از روش‌هایی بهره بردند که قانون جدید کمتر روی بازی ها اثر بگذارد. جلو کشیدن دو مدافع یکی از راه حل ها بود با این روش مهاجم میانی در آفساید قرار می گرفت. این شیوه توجه لوس پریکوس را جلب کرد و این دو بازیکن آن را در ذهن سپردند. اسکوبال و کسادا همچنین به یونیفورم تیم کورینتیانس لندن علاقمند شدند. در آن زمان، بازیکنان تیم لندنی شورت ورزشی سیاه بر تن می کردند.
 
روزی که دو مدافع رئال مادرید در خانه حبس شدند
 
زمانی که مادرید به اسپانیا بازگشت، دو مدافع سفید اسپانیایی از پدرو پاراخس (رییس باشگاه) خواستند تا آن‌ها نیز از شورت سیاه استفاده کنند. با وجود مخالفت رییس مادرید، این اتفاق افتاد و مادرید در طول فصل با این پوشش به میدان رفت. اسکوبال و کسادا همچین بارها در تمرینات حقه ای که در انگلیس  آموخته بودند را تمرین کردند. آن ها تصمیم گرفتند در یک چهارم نهایی کوپا دل ری برابر بارسلونا از این کلک استفاده کنند. بازی رفت در مادرید برگزار شد. خوسه سمیتیر که یکی از آماده‌ترین مهاجمان آن دوران در اسپانیا بود، به عنوان مهاجم میانی در بارسلونا فعالیت می‌کرد. آبی‌اناری‌ها از حضور بازیکنانی همچون پلاتکو، پیرا، آلکانترا، سانچو و ساگی باربا بهره می بردند.
 
مادرید بر بازی حاکمیت داشت اما ضد حمله‌های بارسلونا کشنده بود. لوس پریکوس زمانی که می خواستند از این حقه استفاده کنند، به همدیگر چشمک می زدند و مهاجمان بارسلونا را در شرایط آفساید قرار می‌دادند اما سمیتیر و سانچو متوجه این حقه شدند. سمیتیر پیش از به پایان رسیدن  نیمه نخست سه گل را وارد دروازه مادریدی‌ها کرد. سپس در نیمه دوم یک گل دیگر به ثمر رساند و گل پنجم توسط پیرا به ثمر رسید. پیش از این گل مونخاردین برای مادرید گلزنی کرده بود. بازی در نهایت پنج بر یک به نفع بارسا تمام شد.
 
آن روز هجدهم بود. در روز نوزدهم مردم به قدری عصبانی بودند که اسکوبال و کسادا، جرات بیرون رفتن از خانه را پیدا نکردند. این دو مدافع بازیکنان خیلی باهوشی نبودند به خصوص اسکوبال که ضربه‌هایش با پا به حریفان مشهور بود. تا دهه هفتاد زمانی که مدافعی با ضربه شدیدی بازیکن حریف را متوقف می کرد، هواداران فریاد می زدند زنده باد اسکوبال!
 
در بازی برگشت مادرید حرفی برای گفتن نداشت و سه بر صفر شکست خورد. در نهایت پراخس تصمیم گرفت یونیفورم بازیکنان را تغییر بدهد. او اعلام کرد دیگر بازیکنان مادرید شورت های ورزشی سیاه نخواهند پوشید. سپس مادرید به قدرت لوس پریکوس در تیم پایان داد و با بازیکنانی به نام سیریاکو و کینکوسس قرارداد امضا کرد تا در کنار سامورا، یکی از مشهورترین خط دفاعی های مادرید را به نام خود ثبت کنند.


 

  

دیدگاه شما در مورد : روزی که دو مدافع رئال مادرید در خانه حبس شدند

روزی که دو مدافع رئال مادرید در خانه حبس شدند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر