صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آیا توافق بین ترامپ و پوتین نزدیک است؟

آیا توافق بین ترامپ و پوتین نزدیک است؟ آیا در آینده نزدیک ممکن است پوتین و ترامپ توافقی امضا کنند؟

کد خبر : 44057

تاریخ انتشار : 13/10/1395 - 18:08


به نقل از واشنگتن پست نوشت: آیا توافق بین ترامپ و پوتین نزدیک است؟ آیا در آینده نزدیک ممکن است پوتین و ترامپ توافقی امضا کنند؟


پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست در مطلبی نوشت: آیا در آینده نزدیک ممکن است پوتین و ترامپ توافقی امضا کنند؟ آیا دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین می توانند با وجود اختلافات ایدئولوژیکی به تحسین متقابل برسند و توافقی غیر خصمانه امضا کنند تا بر اساس آن آمریکا و روسیه متعهد شوند که هرگونه اقدام خشونت بار و تهاجمی را بطور انفرادی و یا مشترک، با همکاری دیگر قدرت ها کنار بگذارند؟ ترامپ خواسته خودش را اعلام کرده و گفته است می خواهد روابط خوب و بی دردسری با روسیه داشته باشد.
 
او همچنین گفته است خواهان همکاری با کرملین در زمینه های مختلف، از عملیات مشترک علیه تروریسم گرفته تا جلوگیری از اشاعه هسته ای و پیشرفت های ایران و کره شمالی در این زمینه است. پوتین بیش از هر چیز می خواهد در مقابل ائتلاف کشورهای اروپای غربی در مرزهای غربی اش قوی باشد. احساس تنفری که ترامپ نسبت به ناتو دارد همان چیزی است که پوتین می خواهد تا بتواند توسعه طلبی غرب در شرق اروپا را متوقف کند. دورنمای فعالیت های اقتصادی ناشی از چنین اتحادی بسیار خیره کننده است.
 
گرم تر شدن روابط روسیه و آمریکا در جهت منافع شخصی و سیاسی هر دو مقام ارشد این دو کشور است. امضای قرارداد بین پوتین و ترامپ اقدامی جدید و بی سابقه نیست و دنیا قبل از این هم شاهد چنین مواردی بوده است.
 
در سال 1939 زمانیکه جنگ نزدیک بود، وزرای خارجه آلمان و شوروی سابق توافقی امضا کردند و متعهد شدند که برای 10 سال تهدید جنگ را از بین ببرند و از هر گونه اقدام خشونت بار یا تهاجمی دست بردارند. آیا دوستی ترامپ و پوتین که خواسته هر دوی آنهاست می تواند ما را به سمت مسیر درستی ببرد؟


 

 

  

دیدگاه شما در مورد : آیا توافق بین ترامپ و پوتین نزدیک است؟

آیا توافق بین ترامپ و پوتین نزدیک است؟

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر