صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نحوه تامین گاز بخش خانگی بعداز بدعهدی ترکمنستان

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به پایداری انتقال گاز در تمام کشور باوجود صفر شدن واردات گاز از ترکمنستان گفت: روزگذشته 430 میلیون متر مکعب گاز در بخش خانگی مصرف شد.

کد خبر : 44044

تاریخ انتشار : 13/10/1395 - 17:59


به گزارش خط امید به نقل از فارس، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، با اشاره به گازرسانی به بخش خانگی نیروگاه‌ها و صنایع پس از محدودیتی که ترکمن‌گاز برای ایران  ایجاد کرد،‌گفت: خوشبختانه شرایط  گازرسانی به مناطق شمالی کشور به صورت عالی در حال انجام است و تا کنون هیچ افت فشار گاز گزارش نشده است.


وی با اشاره به اینکه روز گذشته که واردات گاز از ترکمنستان صفر شد توانستیم 120 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه‌‌ها، 80 میلیون متر مکعب گاز به صنایع و 430 مترمکعب به بخش خانگی و تجاری ارسال کنیم.

این مقام مسئول در شرکت ملی گاز  ایران با اشاره به اینکه صادرات گاز ایران به ترکیه نیز بر اساس قرارداد ادامه دارد،‌گفت: ترکمن‌گاز با این کار می‌خواست برای ما مشکلاتی ایجاد کند اما با هوشمندی که شرکت ملی گاز ایران انجام داد خوشبختانه هیچ مشکلی برای تأمین گاز سراسر کشور وجود ندارد.

بوجارزاده تصریح کرد: اگر در آینده محدودیتی ایجاد شود ممکن است کمی از گاز پتروشیمی‌ها کم کنیم اما خوشبختانه تا کنون این موضوع رخ نداده است.

از دیروز صبح شرکت ترکمن‌گاز همزمان با آغاز تعطیلات کریسمس علیرغم مذاکرات صورت گرفت بین مسئولان شرکت ملی گاز ایران و مسئولان این شرکت، گاز صادراتی به ایران را قطع کرد.

روز شنبه مسئولان شرکت ملی گاز ایران در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند مذاکرات شرکت ملی گاز و ترکمن‌گاز نتیجه داده و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امضاء شده است تا 5 سال آینده واردات گاز از ترکمنستان ادام پیدا خواهد کرد.

این گزارش تصریح می‌کند: ترکمنستان به دلیل درخواست اضافه دریافت تقریباً 2 میلیارد دلاری از ایران گاز صادراتی به این کشور را قطع کرد.


 

  

دیدگاه شما در مورد : نحوه تامین گاز بخش خانگی بعداز بدعهدی ترکمنستان

نحوه تامین گاز بخش خانگی بعداز بدعهدی ترکمنستان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر