صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

13 آبان؛ خط بطلانی بر توهم حذف شعار مرگ بر آمریکا

کد خبر : 4403

تاریخ انتشار : 12/08/1392 - 12:09


13 آبان؛ خط بطلانی بر توهم حذف شعار مرگ بر آمریکا

به گزارش خط امید بهشهر _ 13 آبان در كشور ما محمل پیدایش حوادث مختلفی بوده كه در شكل دهی تاریخ كشور و انقلاب اسلامی نقشی بزرگ و سرنوشت ساز داشته ‏اند. این روز که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است

13 آبان 42 تبعید حضرت امام خمینی (ره) در پی قیام مردمی 15 خرداد و اعلام مخالفت ایشان با قانون استعماری - آمریكایی كاپیتالاسیون، 13 آبان 57 شهادت جمع زیادی از دانش‏آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران در زمان اوج‏گیری انقلاب و بالاخره 13 آبان 58 تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان پیرو خط امام.

در این میان، واقعه تسخیر لانه جاسوسی با توجه به ابعاد و پیامدها و همچنین گستره ملی - بین المللی آن از اهمیت و جایگاه ویژه‏ای در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردار شده است به طوری كه با گذشت بیش از ربع قرن از آفرینش آن، پیامدها و آثارش همچنان در صحنه سیاست داخلی و خارجی كشور، اثرگذار و بحث‏انگیز است.

پیروزی انقلاب اسلامی جدای از تاثیراتی كه در زمینه اندیشه سیاسی و ساختار حكومت داشت، تاثیرات عمیقی نیز بر استراتژی‏های امنیتی منطقه و توازن قدرت بین غرب و شرق داشت.

 

تمام این وقایع تاریخی که با محوریت امام خمینی(ره) علیه آمریکا صورت پذیرفته، سند آشکاری بر عقیده محکم ضد آمریکایی امام راحل می باشد.

چندی است که مطبوعات و رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاحات همراه با فتنه‌گران و حامیان فتنه با محوریت خاطرات شخصی هاشمی رفسنجانی، سعی بر منحرف کردن، سست کردن و استحاله شعارهای انقلاب و تحریف سخنان امام خمینی (ره) درباره شعار مرگ بر آمریکا را داشته و دارند.

بد نیست برای رسیدن به نظر واقعی حضرت امام در ارتباط با آمریکا به مطالعه وصیت نامه ایشان بپردازیم.

وصیت نامه ی هر فرد، متقن ترین و قابل استناد ترین سخن به جا مانده از اوست. ضمن این که هر کس در وصیت نامه اش سعی می کند خلاصه ی افکار و تجربیات عمر خود را بنویسد و این موضوع در مورد بزرگی چون حضرت امام خمینی بیشتر و دقیق تر مصداق می یابد.

ایشان در فرازهایی از وصیت نامه خود درباره آمریکا چنین مینویسند که به برخی از آنها اشاره میکنیم:

ملت ما بلكه ملتهای اسلامی و مستضعفان جهان مفتخرند به اینكه دشمنان آنان كه دشمنان خدای بزرگ و قرآن كریم و اسلام عزیزند، درندگانی هستند كه از هیچ جنایت و خیانتی برای مقاصد شوم جنایتكارانه خود دست نمی‌كشند و برای رسیدن به‌ ریاست و مطامع پست خود دوست و دشمن را نمی‌شناسند. و در رأس آنان امریكا این تروریست بالذات دولتی است كه سرتاسر جهان را به آتش كشیده و هم پیمان او صهیونیست جهانی است كه برای رسیدن به مطامع خود جنایاتی مرتكب می‌شود كه قلمها از نوشتن و زبانها از گفتن آن شرم دارند؛ و خیال ابلهانه «اسرائیل بزرگ»! آنان را به هر جنایتی می‌كشاند. و ملتهای اسلامی و مستضعفان جهان مفتخرند كه دشمنان آنها حسین اردنی این جنایت پیشه دوره گرد، وحسن و حسنی مبارك هم‌آخور با اسرائیل جنایتكارند و در راه خدمت به امریكا و اسرائیل از هیچ خیانتی به ملتهای خود رویگردان نیستند.

كدام افتخار بالاتر و والاتر از اینكه امریكا با همه ادعاهایش و همه ساز و برگهای جنگی‌اش و آنهمه دولتهای سرسپرده‌اش و به دست داشتن ثروتهای بی پایانِ ملتهای مظلوم عقب افتاده و در دست داشتن تمام رسانه‌های گروهی، در مقابل ملت غیور ایران و كشور حضرت بقیه الله ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ آنچنان وامانده و رسوا شده است كه نمی‌داند به كه متوسل شود! و رو به هركس می‌كند جواب رد می‌شنود!

و لازم است در نوحه‌ها و اشعار مرثیه و اشعار ثنای از ائمه حق ـ علیهم سلام الله ـ‌ به طور كوبنده فجایع و ستمگریهای ستمگران هر عصر و مصر یادآوری شود؛ و در این عصر كه عصر مظلومیت جهان اسلام به دست امریكا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن ‌جمله آل‌سعود، این خائنین به ‌حرم بزرگ الهی _ لعنه الله و ملائكته و رسله علیهم ـ است به طور كوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود.

بی‌جهت نیست كه بوقهای تبلیغاتی در سراسر جهان و ولیده‌های بومی آنان تمام توان خود را صرف شایعه‌‌ها و دروغهای تفرقه‌افكن نموده‌اند و میلیاردها دلار برای آن صرف می‌كنند. بی‌انگیزه نیست سفر‌های دائمی مخالفان جمهوری اسلامی به منطقه. و مع‌الأسف در بین آنان از سردمداران وحكومتهای بعض كشورهای اسلامی، كه جز به منافع شخص خود فكر نمی‌كنند و چشم و گوش بسته تسلیم امریكا هستند دیده می‌شود؛ و بعض از روحانی‌نماها نیز به آنان ملحقند.

من هم امروز به یاد آن شهید راه خدا به شما برادران مؤمن عرض می‌كنم اگر ما با دست جنایتكار امریكا و شوروی از صفحة روزگار محو شویم و با خون سرخ شرافتمندانه با خدای خویش ملاقات كنیم، بهتر از آن است كه در زیر پرچم ارتش سرخ شرق و سیاه غرب زندگی اشرافی مرفه داشته باشیم. و این سیره و طریقة انبیای عظام و ائمة مسلمین و بزرگان دین مبین بوده است و ما باید از آن تبعیت كنیم، و باید به خود بباورانیم كه اگر یك ملت بخواهند بدون وابستگیها زندگی كنند می‌توانند؛ و قدرتمندان جهان بر یك ملت نمی‌توانند خلاف ایدة آنان را تحمیل كنند.

 

سخنان امام خمینی(ره) در وصیت نامه ایشان آنچنان واضح است که نیازی به بازخوانی نظرات ایشان در زمان حیات باقی نمیگذارد.

درحال حاضر برخی افراد جامانده از قدرت می‌خواهند اندیشه‌های سازشکارانه لیبرالیستی خود را به پیش برند و سکوی پرش و توجیهی برای خود درست کنند و  چه بهتر اینکه از امام راحل خرج کنند.

 و به خیال خودشان امروز نه امامی هست و نه احمدآقایی که این ادعاها را تکذیب کند. بنابراین با بیان چنین اظهاراتی به نقل از بزرگانی همچون امام سعی می‌کنند راه توجیهی برای روش خود پیدا کنند.

13 آبان که به نماد استکبار ستیزی ملت ایران و امام علیه آمریکا تبدیل شده، خط بطلانی بر توهمات اخیر این سازشگران و زنده کننده شعار انقلابی مرگ بر آمریکا ست.

نویسنده : محمدحسین احسانیان

 

  

دیدگاه شما در مورد : 13 آبان؛ خط بطلانی بر توهم حذف شعار مرگ بر آمریکا

13 آبان؛ خط بطلانی بر توهم حذف شعار مرگ بر آمریکا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر