صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیشنهادی برای کاهش آلودگی هوا

معاون رئیس جمهور سابق پیشنهاد کرد: دولت بخشی از تعطیلات عید یا تابستان را به زمستان و زمان وارونگی هوا انتقال دهد.

کد خبر : 44011

تاریخ انتشار : 13/10/1395 - 17:30


لطف الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و معاون رئیس جمهور سابق با اشاره به روند آلودگی هوا در ماه‌های آذر و دی‌، اظهار کرد: باتوجه به شرایط بد آلودگی هوا، که در کشور به خصوص شهرهای بزرگ صنعتی وجود دارد طبیعاً دولت و مجلس باید با توجه به این موضوع وضعیت تعطیلات در کشور را شناور کنند.

وی ادامه داد:هر ساله در پایان ماه آذر و اوایل دی ماه با مشکل وارونگی هوا مواجه می‌شویم و بهترین کار در این بازه زمانی این است که در این ایام تعطیلات اتفاق بیافتد منتها این تعطیلات با توجه به تعطیلات موجود آسیب پذیر و دولت و مجلس باید با ارائه طرحی این تعطیلات را احیا کنند تا در بازه زمانی مدنظر بتوان میزان آلودگی هوا را کنترل کرد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت دهم معتقد است که دولت می‌تواند برای استفاده از این تعطیلات بصورت شناور از تعطیلات عید یا تابستان به دلیل عدم آلودگی هوا کاهش دهد و به این بازه منتقل کند.

فروزنده خاطرنشان کرد: این طرح یک پیشنهاد کلی است و فکر می‌کنم در محافل کارشناسی قابل بررسی باشد و می‌تواند به عنوان یک قانون دائمی تصویب شود در این بازه زمانی با این وضع آلودگی مواجه نشویم.

وی تصریح کرد: در زمان آلودگی دولت حاضر به تعطیلی نیست و مردم نیز فعالیت دارند، البته از طرفی حق با دولت است زیرا زمان کاری کاهش می یابد و از طرف دیگر نیز مردم مجبور به کار هستند.


 

  

دیدگاه شما در مورد : پیشنهادی برای کاهش آلودگی هوا

پیشنهادی برای کاهش آلودگی هوا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر