صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

عواملی که افسردگی را تشدید می‌کند

افرادی که اختلال خواب دارند به ویژه بی‌خوابی بیشتر مستعد نشانه‌های افسردگی هستند. خواب بسیار کوتاه وخواب بسیار زیاد افسردگی افراد را بدتر می‌کند.

کد خبر : 43930

تاریخ انتشار : 10/10/1395 - 14:17


افسردگی یک نوع اختلالات خلقی است که هر فردی میتواند در طول زندگی آن را تجربه کرده باشد که کاملا طبیعی است و می‌توان با مدیریت خوب با آن کنار امد و به سادگی از این بحران عبور کرد اما بعضی موارد هستند که می‌توانند تشدید کننده افسردگی باشند که بهتر است درباره انها بیشتر بدانید تا با کنترل خوب از این مرحله به سلامتی عبور کنید. در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید.

 

 
 عواملی که افسردگی را تشدید می‌کند

۱. استرس
حالت تحریک و کج خلقی بدن و ذهن را متحمل سختی و رخوت می‌کند. مقدار بالای استرس، میزان هورمون کورتیزول را بالا می‌برد. کورتیزول آدم را در حالت آماده باش اضطراری قرار می‌دهد. بهتراست برای کم کردن استرس مقداری از وظایف را به دیگران محول کنید، کارهایتان را به فعالیت‌های کوچکتر تقسیم کنید. نه گفتن را بیاموزید.

۲. خوابیدن
ارتباط بین خواب و افسردگی یک عامل پیچیده‌ است. افراد افسرده متمایل به خواب‌های منقطع هستند. افرادی که اختلال خواب دارند به ویژه بی‌خوابی بیشتر مستعد نشانه‌های افسردگی هستند. خواب بسیار کوتاه وخواب بسیار زیاد افسردگی افراد را بدتر می‌کند.
مطمئن بشوید که چرخه‌ی خواب شما قابل پیش بینی است. ثبات زمان خواب،کلید بالا بردن کیفیت و کمیت خواب شماست.
 
در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و از خواب بیدار شوید. اگر اهل چرت زدن در طول روز هستید، مطمئن شوید که به خواب شبانه‌ی شما خللی ایجاد نمیکند.

۳. غذا
ارتباط بین خلق و تغذیه هم از عوامل پیچیده است. بعضی از مطالعات نشان می‌دهد که اسیدهای چرب ترانس غیراشباع و افسردگی با هم مرتبط هستند. غذاهایی که شکر بالایی دارند و یا کربوهیدرات ساده می‌تواند گلوکز را در سطح بالایی نگه دارد و موجب آشفتگی در خلق می‌شود.

۴. افراد سمی
همانطور که قبلا درباره افراد سمی گفته بودم، افراد سمی به ویژه افراد منفی گرا و تباهگر متوجه آسیبی که به زندگی دیگران می‌زنند نیستند، اجتناب در ارتباط با این افراد و یا تعدیل کردن ارتباطتان با افراد خوب و صمیمی می تواند کمک کننده باشد.

۵. رسانه‌ها
اخبار و داستان‌های اضطراب آور و آزاردهنده می تواند افسردگی را شدت ببخشد. مثلا فردی می‌گوید من می دانم خبرهای وحشت آور و داستان های رعب انگیز و فیلم‌های درام افسردگی مرا بدتر می کند. بنابراین لازم است تا اتفاقات و خبرهای متنوع و اخبار و داستان‌های منتخب را مطالعه نمایید. رسانه‌هایی که با آنها آرامش بیشتری دارید پیدا کرده و تماشا کنید. نشانه‌هایی که حال شما را بد میکند پیدا کنید و از آنها دوری نمایید.


 

  

دیدگاه شما در مورد : عواملی که افسردگی را تشدید می‌کند

عواملی که افسردگی را تشدید می‌کند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر