صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

گذراندن هزار سال زندان فقط در 8 ساعت!

نتیجه پیشرفت های بیوتکنولوژی چنین امکانی را به دانشمندان می دهد تا برای مثال مجازات ۱۰۰۰ ساله در ۸ ساعت سپری شود. خانم دکتر ربکا روچ این نظریه علمی را ارائه داده است، او می گوید با تجویز داروهای خاص به زندانیان میتوان مغز آن ها را فریب داد و ادراک آنها نسبت به زمان را دچار دگرگونی و تحریف کرد تا ...

کد خبر : 43899

تاریخ انتشار : 06/10/1395 - 19:26


 در سال های اخیر، زندان های جهان شاهد تعداد قابل توجهی از زندانیان بوده است. در بسیاری از کشورها منبع تأمین بودجه در این زندان ها مالیات ها هستند. به همین دلیل، دانشمندان به فکر راه حلی مبتکرانه برای حل این مشکل هستند تا بتوانند مجرمین را با صرف هزینه کمتری مجازات کنند.
 
گذراندن هزار سال زندان فقط در 8 ساعت

آیا می دانستید بر پایه تحقیقات دانشمندان یک زندانی در آینده می تواند ۱۰۰۰ سال زندان را فقط در ۸ ساعت بگذراند؟

اما چگونه چنین چیزی ممکن است؟ نتیجه پیشرفت های بیوتکنولوژی چنین امکانی را به دانشمندان می دهد تا برای مثال مجازات ۱۰۰۰ ساله در ۸ ساعت سپری شود. خانم دکتر ربکا روچ این نظریه علمی را ارائه داده است، او می گوید با تجویز داروهای خاص به زندانیان میتوان مغز آن ها را فریب داد و ادراک آنها نسبت به زمان را دچار دگرگونی و تحریف کرد تا جایی که زندانی احساس کند که زمان چقدر آرام می گذرد و دیر سپری میشود.

آیا چنین چیزی ممکن است؟
 
گذراندن هزار سال زندان فقط در 8 ساعت

برپایه نظریه روچ چنین چیزی ممکن است. بنا به ادعای او، تعدادی از داروها و مواد شیمیایی دارای تأثیرات بر روی مغز و ذهن هستند. قرص ها و شربت هایی وجود دارند که با ایجاد تغییرات شیمیایی در مغز از طریق ناقل های عصبی می توانند کاری کنند که فرد مورد نظر چنین احساس کند که هزار سال بر او گذشته است. از دیگر روش هایی پیشنهادی روچ، بارگذاری ذهن بشر از طریق رایانه ها و برنامه های خاص است که باعث می شود ادراک زمان در فرد تغییر کند و برای مثال میلیون ها بار سریع تر از اندازه طبیعی خود عمل کند.

ادراک زمان در زمینه علوم فیزیولوژیکی و علوم اعصاب بررسی می شود و تخمین ما درباره زمان است‌. ادراک زمان توسط مغز انجام می شود. برخی داروها بر ادراک زمان اثر می گذارند، به گونه ای که مصرف آنها باعث کندتر و یا تندتر شدن گذران زمان در مصرف کننده ها می شود.
 
گذراندن هزار سال زندان فقط در 8 ساعت

برخی بیماری های عصبی بر ادراک زمان تأثیر می گذارند. بیماری هایی همچون پارکینسون و اختلال کمبود توجه و یا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی زمان را متفاوت از دیگران درک می کنند.

نظریه روچ با مخالفت های زیادی همراه شده است و بعضی ایجاد تغییر در ساختار مغز زندانیان را امری غیر اخلاقی و غیر انسانی برمی شمرند.


 

  

دیدگاه شما در مورد : گذراندن هزار سال زندان فقط در 8 ساعت!

گذراندن هزار سال زندان فقط در 8 ساعت!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر