صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تحلیل فنی داریوش یزدانی از نمایش استقلال

هافبک پیشین استقلال معتقد است که آبی پوشان با نمایش دیروز خود،هواداران شان را امیدوار کردند.

کد خبر : 43866

تاریخ انتشار : 06/10/1395 - 18:43


استقلال روز گذشته در ورزشگاه نقش جهان مقابل سپاهان در حالیکه تا لحظات پایانی یک بر صفر عقب بود به تساوی 1 بر 1 رسید.

داریوش یزدانی که در حال حاضر مربی تیم منتخب تگزاس جنوی است و در زمینه آکادمی هم فعالیت های موفقی داشته، درباره این بازی،یادداشتی را در اختیار کاپ قرار داده است که در ادامه مطالعه می کنید:

«انگیزه » آخرین تیر استقلالى ها و «تیرک دروازه» آخرین یاور سپاهانى ها براى دیدار پایانى نیم فصل اول بود که دو تیم را صاحب یک امتیاز کرد.

استقلالى ها مسابقه را بسیار با انگیزه شروع کردند و بسیار منسجم تر از گذشته در هر دو فاز بازى فعال بودند، هافبکهاى استقلال در این دیدار همکارى بسیار خوبى با کاوه رضایى داشتند؛ آنها خیلى سریع با پاسهاى کوتاه در میانه میدان و با فرارهاى مورب رضایى، برزاى و انصارى که کاملا غیر قابل پیش بینى بازى مى کردند، بارها موفق به شکستن خط دفاعى سپاهان شدند اما تیر دروازه و تصمیم گیری نادرست و سریع موجب هدر رفتن موقعیتهاى خوب استقلال گردید.

دو مشکل بزرگ استقلال در این دیدار ناتوانی مدافعین کنارى استقلال در فاز تهاجمى و ضعف هافبک های میانی در لحظه انتقال به دفاع بود.

مدافعان کناری استقلال از توانایى حمایت اصولى و بازیسازى بهره مند نبودند و هافبکهاى میانى استقلال سرعت لازم را در تغییر آرایش به حالت دفاعی نداشتند.

اما از طرفی در روزى که مهدى رحمتى بهترین دروازه بان لیگ برتر کشورمان نیمکت نشین بود حسینى جوان پر فروغ بود.

سپاهانى ها نیمه اول سعى در توسعه مالکیت توپ در طول و عرض زمین و استفاده از مهاجم مرکزى بعنوان تله داشتند تا بتوانند با مشغول کردن مدافعین میانى استقلال از فضاى ایجاد شده بین مدافعین میانى و کنارى استقلال استفاده کنند. آنها تلاش کردند با بهره گرفتن از سرعت و تکنیک هافبک-مهاجمان کنارى خود دروازه استقلال را باز کنند اما این استراتژى عملا در نیمه اول شکست خورد.

ویسى با تغییر استراتژى در نیمه دوم با استفاده از دو هافبک میانى ایستا و جنگنده و بهره گیری از ضعف استقلال در لحظه انتقال به دفاع بارها هافبک-مهاجمان تیمش را رو در روى مدافعین مرکزى استقلال قرار داد اما این استراتژی فقط یک گل برای سپاهان به ارمغان آورد.

سپاهانی ها موقعیتها و برترى عددیشان را به دفعات از دست دادند و نهایتا در روزى که تیر دروازه چند مرتبه اى به آنها کمک کرده بود، انگیزه استقلالى ها در ثانیه هاى آخر به تیر دروازه هم غلبه کرد و بازى را به تساوى کشاند.

استقلالى ها نیمه دوم تغییرى در سبک بازى خود ایجاد نکردند و حدود سى دقیقه ابتدایى نیمه دوم غافلگیر تغییر استراتژى تیم سپاهان شده بودند؛ فاصله بین خط هافبک و دفاع استقلال زیاد شد و فاصله بیش از اندازه هافبکهاى استقلال با امید ابراهیمى به سپاهانى ها فرصت داد موقعیت های خوبی ایجاد کنند. بازیکنان تیم اصفهانی در این نیمه در مرکز زمین سرعت گردش توپ را به شکل مطلوبی بالا بردند و به یک گل و چند موقعیت رسیدند.

در این نیمه شاید اگر انگیزه ی بالای بازیکنان استقلال و وحشت از یک شکست دیگر نبود، آبی پوشان به گل ثانیه های پایانی نمى رسیدند.

دو تیم نمایشى امیدوار کننده داشتند و هواداران خود را به آینده امیدوار کردند،آمادگى آقاى فغانى و حضور ایشان در صحنه ها نیز دیدنى بود.
 


 

  

دیدگاه شما در مورد : تحلیل فنی داریوش یزدانی از نمایش استقلال

تحلیل فنی داریوش یزدانی از نمایش استقلال

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر