صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
13 آبان محل تلاقی ما با قافله حسین(ع)

13 آبان، تجلی تفسیر هیهات من الذله در شعار مرگ بر آمریکا

13 آبان امسال محل تلاقی ما با قافله حسین(ع) است تا با او همراه شویم و با تفسیر کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و ندای هیهات من الذله و مرگ بر آمریکا کمر شیطان را بشکنیم.

کد خبر : 4385

تاریخ انتشار : 12/08/1392 - 01:04


13 آبان، تجلی تفسیر هیهات من الذله در شعار مرگ بر آمریکا

به گزارش خط امید بهشهر _ تنها دو روز دیگر به آغاز ماه محرم مانده و کوچه پس کوچه های شهر بوی محرم گرفته است.

 انگار مردم این دیار صدای زنگ قافله حسین(ع) را شنیده اند یا بهتر بگویم نامه من الغریب الی الحیب به دستشان رسیده  که اینچنین به تکاپو افتاده و مشغول سیاه پوش کردن تکایا و حسینیه ها و امام زاده ها هستند.

این روزها غوغایی در دل مردم حسینی دیار علوی برپاست ؛ کتیبه ها،طبل ها و سنج ها،بوی اسفند و ...همه خود را برای کرب و بلا آماده کردند.

بیش از 1400 سال از کربلای خونین حسین(ص) می گذرد اما صدای «هل من ناصر ینصرنی» هنوز در گوش تاریخ شنیده می شود و مردم این دیار با صدای بی وفایی اهل کوفه برای مقابله با یزیدیان و امویان همراه با قافله به سمت قربانگاه حرکت می کنند.

این روزها حتی همه آن کسانی که نمی دانند کربلا کجاست و حسین(ع) کیست مثل هوای این روزهای بارانی با دیدن سیاهی علم اش آرام آرام می بارند.

عاشورای دیگری در راه است چرا که 13 آبان امسال با ماه محرم عجین شده است تا صدای هیهات من الذله دیار علویان با حماسه عاشورا پیوند بخورد.

 مردم این دیار امامش را شناخت و علیرغم امان نامه شمر زمان در حالی که یلان و پلوانان زیادی به بهای ناچیز دنیا امام زمانشان را تنها گذاشتند و حتی به خاطری قدری طلا به دشمن پیوستند ،درروز 13 آبان پا در رکاب امامشان با شعار مرگ بر آمریکا به قافله عشق می پیوندند .

13 آبان امسال محل تلاقی ما با قافله حسین(ع) است تا با او همراه شویم و با تفسیر کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا کمر شیطان را بشکنیم.

آری مردم مازندران برای آن روز لحظه شماری می کنند...

نویسنده : علی ابراهیمی

 

  

دیدگاه شما در مورد : 13 آبان، تجلی تفسیر هیهات من الذله در شعار مرگ بر آمریکا

13 آبان، تجلی تفسیر هیهات من الذله در شعار مرگ بر آمریکا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر