صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

خسارت 900 میلیارد تومانی سرما به مرکبات مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: سرما اخیر 900 میلیارد تومان خسارت به مرکبات استان وارد کرد.

کد خبر : 43666

تاریخ انتشار : 02/10/1395 - 15:49


خسارت 900 میلیارد تومانی سرما به مرکبات مازندران

به گزارش خط امید به نقل از فارس، 

 دلاور حیدرپور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان درباره مشکلاتی که برای محصول مرکبات در سرما به‌وجود آمده است، اظهار کرد: 55 درصد مرکبات استان در سرما دچار خسارت شد.

وی تصریح کرد: سرما خسارت سنگینی به محصولات کشاورزی استان در همه سطوح وارد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلا اینکه سرما اخیر در استان سابقه نداشته است، افزود: زمانی که مرکبات روی درخت قرار داشت، محصولات دچار سرمازدگی شد.

این مسؤول تصریح کرد: سرما زمانی به محصولات استان وارد شد که 70 درصد نارنگی‌ها برداشت شد ولی خسارت سنگین به کیوی و پرتقال وارد شد.

حیدرپور با اعلام اینکه 900 میلیارد تومان خسارت به مرکبات مازندران وارد شد، ادامه داد: هیأت دولت در کوتاه‌ترین زمان تصویب کرد که خسارت‌ها پرداخت شود.

وی اظهار کرد: پرداخت 30 میلیارد تومان به صورت بلاعوض و 200 میلیارد تومان به صورت پرداخت تسیهلات با بهره 10 درصد در دستور کار قرار گرفت که این تسهیلات قرار است براساس نظرات کارشناسی در اختیار باغداران خسارت‌دیده پرداخت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه میزان خسارت به کیوی بسیار زیاد است، افزود: 50 درصد کیوی بالای درخت قرار داشت که دچار خسارت شد که با برنامه‌ریزی انجام شده طرح پرداخت خسارت به کیوی‌کاران نیز در دستور کار است.

این مسؤول یادآور شد: پرداخت 20 میلیارد تومانی خسارت به کیوی‌کاران و نیز اختصاص 20 میلیارد تومان دیگر از طریق صندوق توسعه بیمه محصولات کشاورزی در برنامه کاری قرار دارد.

حیدرپور با بیان اینکه 30 درصد مرکبات مازندران سالم است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده 7 هزار تن پرتقال برای آبگیری خریداری شد و برای 10 هزار تن هم معرفی‌نامه خرید صادر شد.

وی با اعلام اینکه خرید تضمینی مرکبات درجه یک تا چهار نیز ابلاغ شد، گفت: 16 مرکز در استان اقدام به خرید مرکبات کشاورزان می‎کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : خسارت 900 میلیارد تومانی سرما به مرکبات مازندران

خسارت 900 میلیارد تومانی سرما به مرکبات مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر