صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران:

وزیر ارشاد اشتباه احمدی نژاد را تکرار نکند

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران اظهارات عجیب جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره خوانندگی زنان را غیرقابل توجیه دانست.

کد خبر : 4364

تاریخ انتشار : 10/08/1392 - 21:43


وزیر ارشاد اشتباه احمدی نژاد را تکرار نکند

به گزارش خط امید بهشهر _ اسماعیل امام زاده مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران در واکنش به اظهارات عجیب جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره خوانندگی زنان گفت: برخی از اظهارات وزیر ارشاد قابل توجیه نیست که برای حفظ برخی از تاکتیک ها بخواهیم استراتژی ها را تغییر بدهیم که این امکان ندارد مثل این است که برای حفظ نعل اسب پای اسب را قطع کنیم .

امام زاده تصریح کرد: این سخن جنتی را کدامیک از فقها می پذیرند؟

وی با بیان این پرسش که خوانندگی زنان را کدام فقیه مجاز دانسته است؟ بیان داشت:آقای جنتی می گویند که اجماعی در حرمت خوانندگی و تک خوانی زن در بین علماء نیست خوب اگر اجماعی نیست مستند تاریخی یا کنونی آن را ذکر کند.

امام زاده خاطر نشان کرد: آقایان بروند از مراجع ساختگی ضد انقلاب ها بپرسند حتی آنها هم  این امر را جایز نمی دانند؟!

این مسئول فرهنگی استان تاکید کرد: این تفکر حاصل  رسوخ  اندیشه های لیبرالیستی در جریان فرهنگی اسلامی بوده که در فرهنگ غرب شاهد آن هستیم که خوانندگی زنان محجبه را تبلیغ می کنند، مصداق عینی آن تولیدات ضد فرهنگی شبکه ماهواره ای من و تو است و این نوعی هنجار شکنی است.

وی در ادامه با اشاره به برداشته شدن ممیزی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: باید از جناب جنتی پرسید کدام کشور دست به چنین کاری می زند؟ که بگوید شما کتاب ضد مصالح و منافع کشور راچاپ کنید بعد از انتشار ما آنها را جمع آوری می کنیم!

امامزاده با بیان اینکه این راه همان راه آقای احمدی نژاد است ،تصریح کرد: یکی از دلایلی که آقای هرندی از وزارت ارشاد کنار زده شد بخاطر مسئله ممیزی بود.

وی درادامه بیان داشت :اینکه نمی شود ما به تهیه کننده فیلم اجازه تولید فیلم آن هم با هزینه گزاف بدهیم و بعد از تولید به اواجازه اکران ندهیم؛ کدام عقل سلیم آن را می پذیرد؟!

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران عنوان داشت: هرگونه قانونی که مغایرت با اسلام داشته باشد منسوخ است و از وزیر ارشاد تقاضا داریم ،وزارت ارشاد را در چارچوب ارزش های ناب اسلامی  اداره کند.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در حاشیه هیئت دولت در پاسخ به این سئوال که سخنان شما درباره تکخوانی خانمها با واکنش برخی از مراجع روبرو شده است، اظهارداشت: در مورد حرمت تکخوانی خانمها اتفاق نظری در بین مراجع نیست، در واقع اگر مفسده انگیز نباشد اشکالی ندارد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : وزیر ارشاد اشتباه احمدی نژاد را تکرار نکند

وزیر ارشاد اشتباه احمدی نژاد را تکرار نکند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر