صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

قعرنشینی که حالا مدعی قهرمانی است

تیم فوتبال فولاد خوزستان گرچه لیگ شانزدهم را بد آغاز کرد ولی در ادامه و با رسیدن به ثبات لازم در ترکیب و تاکتیک تیمی اش توانست به شرایطی دست یابد که کمتر کسی انتظارش را می کشید.

کد خبر : 43636

تاریخ انتشار : 01/10/1395 - 10:34


 فولاد خوزستان که فصل قبل را با ایستادن در رده دوازدهم جدول رده بندی لیگ برتر به پایان رساند این فصل شروع امیدوار کننده ای داشته و این نوید را به هوادارانش می دهد که بتواند در پایان فصل نتایج خیلی بهتری نسبت به فصل قبل کسب کند. 

 
در بررسی آماری نتایج این تیم در هفته های اخیر تا چهاردهمین هفته لیگ برتر مشخص شد فولاد حدود 4 ماه و نیم است که رنگ شکست را ندیده و با 5 برد و کسب 22 امتیاز در رده پنجم جدول جایگاهی مطلوب دارد و اگر در آخرین دیدار نیم فصل هم در خانه پیکان نبازد، بدون باخت به استقبال زمستان خواهند رفت.
 
تیمی که فصل قبل با اسکوچیچ تا این روزها 9 باخت داشت حالا 11 هفته می شود که اصلا نباخته است.

*آمار متفاوت با فصل قبل
فولاد فصل قبل تا هفته چهاردهم لیگ برتر با کسب 9 امتیاز در رده چهاردهم جدول بود. این تیم ظرف این 14 هفته 9 باخت در کارنامه داشت و با دو برد و 3 تساوی نتایج ضعیفی کسب کرده بود در حالی که حالا با 22 امتیاز پنجم است و تنها دو باخت دارد.

*11 هفته بدون باخت
فولاد خوزستان فصل جاری لیگ برتر را با یک باخت و یک تساوی آغاز کرد تا ته دل هوادارانش را خالی کند اما این پایان دلهره طرفدارانش نبود چون هفته سوم هم شکست خورد تا در انتهای جدول جا خوش کند. 15 مرداد ماه سال جاری یعنی نیمه تابستان این تیم دومین باخت خود را 2 بر صفر برابر ذوب آهن گل محمدی متحمل شد. از آن تاریخ به بعد این تیم دیگر رنگ باخت را ندید و از این حیث آمار قابل توجهی به نسبت نتایج فصل قبلی اش بدست آورد.

*تیم ته جدولی پنجم شد
شاگردان سعداوی لیگ را با رده چهاردهمی آغاز کردند. این تیم هفته دوم هم تغییری در رده اش بوجود نیاورد ولی شکست هفته سوم فولاد را به رده آخر (شانزدهم) برد. جایگاهی که تا 3 هفته هم از آن رهایی نیافت ولی در ادامه با یک برد در هفته ششم به مکان دهمی ارتقا پیدا کرد. گرچه باز هم با یک مساوی 2 پله نزول و عقب گرد داشت.
 
 تک رقمی شدن فولاد از هفته هشتم استارت خورد و این تیم با بردی که برابر صبا کسب کرد به رده هشتم رسید. هر چند که باز هم در هفته های نهم تا یازدهم با سه تساوی با یک پله نزول، مکان نهمی را حفظ کرد تا اینکه باز هم برد و به ششم جدول رسید. فولاد در دو هفته آخر تا قبل از هفته پانزدهم نیز در مکان پنجمی ایستاد. نمودار حرکتی این تیم خیلی شبیه به نوار قلب بالا و پایین دارد.

*دومین خط حمله لیگ
فولاد با 20 گل زده در جدول همراه با نفت تهران دومین خط حمله آتشین لیگ را بعد از ذوب آهن و تراکتورسازی 22 گله در اختیار دارد. 

*آقای گل هم فولادی است
درباره ساسان انصاری یا همان "ساسی گل" بارها در این هفته ها صحبت شده است. مهاجمی که لیگ را با 4 هفته نیمکت نشینی پرسپولیس استارت زد ولی بعد از بازگشت به فولاد 12 گل به ثمر رساند تا به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار داشته باشد. فولاد بخش اعظمی از موفقیت فعلی اش را هم مدیون این جوان اهل ممسنی استان فارس است.

*باخت به ضعیف ترین تیم لیگ!
مقابل جدول نتایج تیم ماشین سازی تنها یک برد ثبت شده که آن هم در هفته نخست و مقابل فولاد است! تیمی که حالا جزو 5 تیم بالای جدولی است تنها باخت این فصلش را با حساب یک – 2 برابر ضعیف ترین تیم لیگ برتر تجربه کرد، آن هم در خانه!

*گلزنان تکراری!
از مجموع 22 گل زده فولاد در این لیگ 12 گل که به نام ساسان انصاری ثبت شده ولی 8 گل دیگر را هم 4 نفر زده اند که در این بین سهم ایوب والی و عبداله ناصری بیشتر از سایرین است. اسماعیل شریفات و میلاد بدرقه هم در این 14 هفته موفق به گلزنی شده اند. البته که تکراری ترین گلزن فولاد همان "ساسی گل"شان است.

*3 پنالتی و یک اخراج!
از مجموع 20 گل زده فولاد این تیم سه بار از روی نقطه پنالتی موفق به بازکردن دروازه حریفانش شده است. هفته های 4، 6 و 11 بازی هایی بودند که در آنها فولاد صاحب پنالتی شد. این تیم در هفته سیزدهم با اخراج محمود مطلق زاده با کارت قرمز مستقیم تا اینجا از این نظر هم بی نصیب نبوده است.

*تیم نسبتا خشن!
گرچه نعیم سعداوی در دوران بازی اش در تیم های ملی و باشگاهی یکی از بازیکنان منضبط و خوش اخلاق بود و کارت زرد های کمی از داوران دریافت کرد ولی تیم تحت امرش تا هفته چهاردهم با دریافت 23 کارت زرد و یک قرمز نسبتا خشن به نظر می رسد. 23 کارت زرد در این مدت میانگین 1.6 کارت در هر بازی را نشان می دهد که می تواند در ادامه مسیر باعث محرومیت های مکرر بازیکنان فولاد شود.

*خط دفاع نه چندان مطمئن
در بین 16 تیم لیگ برتری تنها 5 تیم هستند که از فولاد کمتر گل خورده اند. غیر از نفت تهران که با 17 گل خورده در رده چهارم ایستاده است سایر تیمهایی که گل خورده کمی دارند در بالای جدول جای دارند. از این حیث خط دفاع فولاد نه خیلی ضعیف به نظر می رسد و نه خیلی کم اشتباه و مطمئن. ناگفته نماند پیکان هم تا این هفته 14 خورده دارد.

*رتبه دوم مساوی دارها!
تیم گسترش فولاد تبریز در این فصل با 8 مساوی در این زمینه فعلا رکورددار است. البته فولاد هم از این نظر شرایط خوبی ندارد و با 7 تساوی رده دوم این جدول را همراه با پیکان در اختیار دارد. 

*امتیازگیری بیش از دوبرابری
فولاد خوزستان فصل قبل را در شرایطی به پایان رساند که تنها 35 امتیاز جمع آوری کرده بود. این تیم همین حالا 22 امتیازی است و با کل امتیازات فصل قبل خود از نظر امتیازی 4 برد و یک مساوی فاصله دارد. 13 امتیازی که بعید به نظر می رسد نتواند در 16 هفته باقی مانده تا پایان لیگ شانزدهم این فاصله را از بین نبرد. فولاد همین حال هم نسبت به 9 امتیازی که تا هفته چهاردهم لیگ گذشته داشت 13 امتیاز بیشتر کسب کرده است. بیش از دو برابر فصل قبل.


 

  

دیدگاه شما در مورد : قعرنشینی که حالا مدعی قهرمانی است

قعرنشینی که حالا مدعی قهرمانی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر