صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های کشور +جدول

در مناطق جنوب غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، نواحی مرکزی و به تدریج در دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور و بارش پراکنده در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر پیش بینی می شود.

کد خبر : 43585

تاریخ انتشار : 30/09/1395 - 15:00


تحلیل تصاویر ماهواره و آخرین نقشه های هواشناسی  بیانگر بارش برف و باران وزش باد درشمال غرب، مناطقی از سواحل غربی دریای خزر و دامنه های البرز غربی و مرکزی است که به تدریج از مقدار آن کاسته شده و روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی در مناطق جنوب غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، نواحی مرکزی و به تدریج در دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور و بارش پراکنده در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر پیش بینی می شود. 

 
این سامانه روز چهارشنبه در شمال شرق و دامنه های البرز شرقی فعال بوده و در بعداز ظهر این روز از کشور خارج خواهد شد. 
 
روز پنج شنبه با عبور موج های کم دامنه تراز میانی جو کشور در مناطقی از جنوب و دامنه های زاگرس مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست. 
 
روز سه شنبه در استان های کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری، شرق و شمال خوزستان، لرستان، ایلام، شمال بوشهر و شمال غرب فارس بارش از میزان بیشتری برخوردار است؛ 
 
همچنین در بعد ازظهر سه شنبه وزش باد نسبتاً شدید در مناطق جنوب شرق و شرق کشور پیش بینی می شود. شایانه ذکر است توده هوایی سرد تا روزهای پایانی هفته در مناطق شمالی کشور ماندگار خواهد بود و بارش های پراکنده در استان های اردبیل و گیلان رخ خواهد داد. 
 
هوای سرد تا پایان هفته تداوم خواهد داشت 
 
فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت: طبق پیش بینی های هواشناسی از میزان بارش در نواحی شمالی کشور به تدریج کاسته و سامانه جدید بارشی از غرب کشور وارد می شود و این امر سبب بارش امروز در بخش هایی جنوب غرب ، غرب ، زاگرس مرکی ، البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور خواهد بود. 
 
وی گفت : اواخر وقت امشب آب های خلیج فارس متلاطم خواهد بود و هوای سرد تا پایان هفته در اغلب نقاط کشور به خصوص دامنه های شمالی کشور تداوم خواهد داشت. 
 
این کارشناس هواشناسی در پایان ، دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات 5 درجه سانتی گراد اعلام کرد.
 
جدول آب و هوای استان های کشور

آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های کشور +جدول



 

  

دیدگاه شما در مورد : آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های کشور +جدول

آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های کشور +جدول

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر