صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تحریم ها به من مربوط نیست؛ وزارت خارجه توضیح دهد

بهروز کمالوندی با بیان اینکه حوزه تحریمها به من مربوط نیست، وزارت خارجه باید توضیح دهد، اظهار کرد: آن چیزی که انتظارش می رفت انجام نشده و و تحریمهای بانکی برطرف نشده است.

کد خبر : 43578

تاریخ انتشار : 30/09/1395 - 14:51


به گزارش خط امید به نقل از فارس، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با بیان اینکه حوزه تحریمها به من مربوط نیست، وزارت خارجه باید توضیح دهد، اظهار کرد: آن چیزی که انتظارش می رفت انجام نشده و تحریمهای بانکی برطرف نشده است.

وی با بیان اینکه خاصیت مسایل اقتصادی این است که در بلند مدت دیده می شود، ادامه داد: نشانه های آن شاخص تورم و رشد است و اگر این رویه در اقتصاد ادامه پیدا کند کشور ما می تواند جز ۱۰ اقتصاد برتر جهان شود.

کمالوندی اظهار کرد: در بحث هسته ای شرایط خوبی برای تحول ایجاد شده است، در استخوان بندی صنعت هسته ای ما مشکلی ایجاد نشده است و الان هزاران سانتریفیوژ در حال غنی سازی است.

وی افزود: کارخانه اب سنگین اراک که قرار بود تعطیل شود در حال ادامه تولیدات خود است و در طول 7 ماه 70 تن اب سنگین فروختیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: به نفع ماست که در مورد آب سنگین به گذشته برنگردیم زیرا تنها خاصیت آن تولید پلوتونیوم است که ما هم به آن نیاز نداریم.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به درجه صنعتی برسیم اورانیوم کافی نداریم و برای این کار باید یک ارتباطات بین المللی داشته باشیم و بدون ارتباطات چرخه سوخت ناقص است. 

  

دیدگاه شما در مورد : تحریم ها به من مربوط نیست؛ وزارت خارجه توضیح دهد

تحریم ها به من مربوط نیست؛ وزارت خارجه توضیح دهد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر