صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

روزهای تنهایی احسان روزبهانی

رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور، در حالی در جریان است که خبری از حضور احسان روزبهانی در این مسابقات هم نیست. ستاره‌ای که هر روز رابطه‌اش با فدراسیون بوکس کم‌رنگ‌تر می‌شود. پیامد جنگ دوساله او با این فدراسیون، در نهایت منجر به حذفش از تیم ملی شده است؛ تیمی که روزبهانی تنها نماینده‌اش در بازی‌های المپیک ٢٠١٦ ریودوژانیرو بود.

کد خبر : 43491

تاریخ انتشار : 29/09/1395 - 19:48


روزبهانی در شرایطی اولین سهمیه کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک را به دست آورد که از همان روزهای ابتدایی، درباره کم‌توجهی‌های مسئولان این رشته به ملی‌پوشان، به‌‌ویژه خودش هشدار داد. او در حالی در آن دوران برای المپیک تمرین می‌کرد که در هیچ میدان تدارکاتی‌اي شرکت نکرد و یکی پس از دیگری مسابقات تدارکاتی را هم از دست می‌داد؛ ‌طوری که خودش به‌صراحت گفت: «از بس که رینگ ندیدم، قهرمان تمرین‌کردن شدم». بوکسور وزن به‌اضافه ٨١ کیلوگرم کشورمان، در حالی در آستانه اعزام به المپیک قرار داشت که اختلافاتش با فدراسیونی‌ها را در رسانه‌ها علنی کرده بود؛ ‌طوری که آنها قصد شکایت از او را داشتند. روزبهانی در نهایت با کوهی از حاشیه در ریو روی رینگ رفت تا نتیجه کارش چیزی جز آه و افسوس نباشد.


او که در المپیک ٢٠١٢ لندن تا یک‌قدمی مدال پیش رفت، در این دوره در اولین مبارزه مغلوب شد تا وداع زودهنگامی با این بازی‌ها داشته باشد. بعد از المپیک او فدراسیون را مقصر ناکامی‌اش در المپیک معرفی کرد تا چالش‌هایش با فدراسیون رنگ تازه‌ای به خود بگیرد. احمد ناطق‌نوری، رئیس فدراسیون بوکس در تصمیمی، به او اعلام کرد دیگر جایی در تیم ملی ندارد و اخراج است. حالا چهار ماه از المپیک ریو گذشته و او یک ماهی است که تمرینات را به‌تنهایی انجام می‌دهد. احسان حتی حالا اکبر احدی، مربی اختصاصی‌اش را هم در اختیار ندارد. دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی ٢٠١٤ درباره فعالیت این روزهایش به «شرق» می‌گوید: «بعد از المپیک مدتی را استراحت کردم و الان یک ماهی می‌شود که دوباره تمریناتم شروع شده است. هر روز به آکادمی ملی المپیک می‌روم؛ آنجا تنهایی تمریناتم را می‌کنم تا ببینیم شرایط چطور می‌شود».

او پیش از این گفته بعد از المپیک بوکس آماتور را کنار می‌گذارد و در بوکس حرفه‌ای فعالیت می‌کند: «فعلا تصمیمی نگرفته‌ام که باید چه کار کنم. قرار بود در مسابقات لیگ ستارگان جهان شرکت کنم که این رقابت‌ها هم فعلا لغو شده و خبری از برگزاری آن نیست. تیم جمهوری آذربایجان و چند باشگاه دیگر خارجی هم پیشنهاد داده بودند که برای آنها مسابقه بدهم، اما با این شرایط هیچ چیز مشخص نیست».

شنیده می‌شود مسئولان فدراسیون بوکس درصدد این هستند تا به این اختلافات پایان بدهند که این سرمایه بوکس کشور دوباره به تیم ملی برگردد: «من از چیزی خبر ندارم. فدراسیون خودش من را اخراج کرده و اگر هم بخواهند که دوباره به تیم ملی برگردم خودشان باید اعلام کنند». دارنده کمربند طلایی لیگ ستارگان جهان، در پاسخ به این سؤال که چرا در مسابقات قهرماني کشوری شرکت نکردی، گفت: «وقتی من را از تیم ملی اخراج می‌کنند، یعنی اینکه در مسابقات دیگر هم جایی ندارم». احمد ناطق‌نوری، رئیس فدراسیون بوکس، در حالی پیش‌بینی کرده بود بوکس ایران مانند بازی‌های المپیک دوره قبل، حداقل چهار سهمیه برای حضور در المپیک ٢٠١٦ ریودوژانیرو به دست می‌آورد که این تیم همه رقابت‌های انتخابی را با ناکامی تمام پشت سر گذاشت و هیچ‌کدام از بوکسورهای کشورمان به جز «احسان روزبهانی» نتوانستند المپیکی شوند. تیم ملی بوکس کشورمان در حالی از چهار سال پیش تاکنون در سراشیبی قرار گرفته که مشخص نیست مسئولان این فدراسیون و در رأس آن شخص ناطق‌نوری، بعد از ٢٨ سال ریاست، چه زمانی می‌خواهند این عملکرد را اصلاح کنند.


 

  

دیدگاه شما در مورد : روزهای تنهایی احسان روزبهانی

روزهای تنهایی احسان روزبهانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر