صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران عنوان کرد

رتبه نخست مازندران در مسابقات قرآنی ناجا

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران گفت: مازندران در مسابقات قرآنی ناجای کشور در سه سال متوالی گذشته رتبه نخست را کسب کرده است.

کد خبر : 43080

تاریخ انتشار : 20/09/1395 - 18:41


رتبه نخست مازندران در مسابقات قرآنی ناجا

به گزارش خط امید به نقل از فارس، 

حجت‌الاسلام علی نوری بعد از ظهر امروز در مراسم برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم ناجا در ساری، اظهار کرد: جامعه مسلمان ایران تا قبل از سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی کمتر با قرآن مأنوس بود و این از برکات انقلاب اسلامی است که جوانان این مرز و بوم استعداد و ظرفیت فراگیری قرآن را داشتند و به پیشرفت‌های چشمگیری در این عرصه دست یافتند.

وی با اشاره به اینکه مازندران برای دومین‌بار میزبانی مسابقات قرآنی سراسری ناجا را بر عهده دارد، افزود: مازندران در مسابقات قرآنی ناجای کشور در سه سال متوالی گذشته رتبه نخست را کسب کرده است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران تصریح کرد: اهدای دو دستگاه خودرو، اهدای 15 دستگاه موتورسیکلت، کمک هزینه کربلا به یک‌هزار نفر و جوایز نقدی و غیرنقدی از جمله مشوق‌های فرماندهی انتظامی استان در ترویج و گرایش به فعالیت‌های قرآنی بوده است.

این مسؤول افزود: در سال‌های اخیر در رشته حفظ قرآن پنج جزء رشد قابل توجهی داشتیم به‌گونه‌ای که در سال 91 تا سال 94 آمار حافظان پنج جزء قرآن به ترتیب از پنج نفر در سال 91 به 27 نفر در سال 92، 65 نفر در سال 93 و به 235 نفر در سال گذشته افزایش یافت.

نوری با اشاره به اینکه در بین کارکنان نیروی انتظامی مازندران، خانواده‌هایی را داریم که کل اعضای خانواده، حافظ قرآن هستند، اظهار کرد: توجه به قرآن و معارف دینی در فرماندهی انتظامی مازندران سبب شده که در سال 94 در بین کارکنان ناجا 42 درصد شاهد کاهش جرم داشته باشیم.

وی گفت: 125 مربی قرآنی در سطح فرماندهی انتظامی شهرستان‌‌ها فعالیت دارند، که بیش از 50 نفر از فرزندان خردسال در مهدهای قرآنی آموزه‌های قرآنی را می‌آموزند. 

  

دیدگاه شما در مورد : رتبه نخست مازندران در مسابقات قرآنی ناجا

رتبه نخست مازندران در مسابقات قرآنی ناجا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر