صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل اوقاف مازندران تأکید کرد

لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با نفوذ‌ترین رسانه در جامعه را منبر دانست و گفت: باید از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم بهره‌گیری کرد.

کد خبر : 42688

تاریخ انتشار : 08/09/1395 - 18:10


لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم

به گزارش خط امید به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه مداحی و ذکر مصیبت اهل‌ بیت(ع) از قدر و بهای زیادی بهره‌مند است که قابل پرداخت نیست، اظهار کرد: مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) جایگاه و اثرگذاری ویژه‌ای در جامعه دارند.

وی افزود: حوزه اثرگذاری مداحان در بین نسل نوجوان و جوان قابل انکار نیست و نشستن جوانان در کنار ریش‌سفیدان در موقع مداحی و ذکر مصیبت، شاید در دنیای امروز منحصربه‌فرد باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: مداحی نعمت الهی و ظرفیتی به‌شمار می‌رود که خدا به مداحان بخشیده و نشأت گرفته از یک اثر دینی و معنوی است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا مداحی در مسیر درست برای بیان حقایق، واقعیت دین و چیزهای مستند تاریخی اجرا شود، اظهار کرد: ذاکران اهل بیت(ع) واسطه بین مردم و اهل بیت(ع) هستند و باید در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و قرآن بیشتر از گذشته نقش‌آفرینی کنند.

علیزاده افزود: مداحان و روضه‌خوان‌ها باید در دفاع از مکتب علوی، فاطمی، حسینی و امام و رهبری از همه طرفیت‌های ابزار مداحی استفاده و به جامعه خدمت کنند، زیرا وظیفه داریم روحیه انقلابی، ولایی، استکبارستیزی، روحیات دینی و قرآنی را بین جوانان تزریق کنیم.

وی بیان کرد: حوزه نفوذ مداحان و ذاکرین اهل‌بیت با همه هجمه‌هایی که علیه این مجموعه وجود دارد زیاد است و امروز مقام معظم رهبری بعضی از کلیدواژه‌ها را تکرار می‌کنند و این به معنای اهمیت مطلب و حضور دشمن در آن حوزه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه مسأله انقلابی بودن و انقلابی ماندن، تهاجم فرهنگی، استکبار‌ستیزی، اقتصاد مقاومتی و... نمونه‌هایی که بارها توسط رهبری تأکید می‌شود، تصریح کرد: وظیفه ما به‌عنوان مداح و روضه‌خوان این است که در مکتب امام و شهدا به نوعی انجام وظیفه کنیم.

علیزاده با بیان اینکه اگر امام، شهداء، ولایت و حاکمیت دین قرآن در جامعه نبود به قبل از انقلابی بر می‌گشتیم که انجام فرایض دینی در قالب روضه و روضه‌خوانی ممنوع بود، اظهار کرد: به برکت انقلاب، همه ما سر سفره نظام و انقلاب نشسته‌ایم و امام بارها فرمودند دین و انقلاب بود که ما را آگاه کرد و از همین رو وظیفه ما نسبت به ارزش‌های دینی که کنار این سفره بزرگ می‌شویم بیشتر است.

وی ادامه داد: در جلوگیری از انحراف در جامعه نقش‌آفرینی این مجموعه مهم است و باید نقش تربیتی، بصیرتی و معرفتی خود را بیشتر از گذشته اجرا کند و این را هم بدانیم که بدون بصیرت‌افزایی، گریه کردن و گریاندن فایده ندارد و مداح باید بتواند علی‌اکبر تربیت کند و ترویج وقف و نماز از دیگر وظایف اوست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه وقف جامع‌ترین و کارآمدترین مصادیق در شیعه جعفری است، افزود: 70 درصد موقوفات در مازندران در حوزه سیدالشهدا(ع) و عاشورا ثبت شد.

علیزاده در پایان گفت: بانفوذ‌ترین رسانه در جامعه منبر است که جای‌گزینی برایش نیامده و باید از آن استفاده کرد و فرهنگ وقف را بین مردم رواج داد. 

  

دیدگاه شما در مورد : لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم

لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر