صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ابعاد سنگینی برف بر دوش زیر‌ساخت‌های سوادکوه

بارش برف در سوادکوه دارای ابعاد سنگینی است که این سنگینی بر دوش زیر‌ساخت‌های سوادکوه قرار دارد.

کد خبر : 42654

تاریخ انتشار : 03/09/1395 - 16:42


ابعاد سنگینی برف بر دوش زیر‌ساخت‌های سوادکوه

به گزارش خط اميد به نقل از خبرگزاری فارس، سنگینی برف سوادکوه در بخش‌های زیر‌ساختی و خدماتی تلاش مضاعف را فراهم کرد.

بارش سنگین برف در سوادکوه که تا بیش از یک متر هم رسید با حضور ادارات و نهاد‌های مختلف برای کمک‌رسانی همراه بود.

* اسکان 30 مسافر در پایگاه‌های امداد و نجات سوادکوه

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه از حضور مستمر امدادگران هلال احمر در محور سوادکوه خبر داد و گفت: پایگاه‌های گدوک، ارفع‌ده و دوگل هلال احمر در شب گذشته پذیرای 30 نفر از در راه‌ماندگان بود.

جهانگیز آذری با بیان اینکه گروه پشتیبانی به همراه امدادگران هلال احمر در محور سوادکوه حضور دارند، افزود: همراه داشتن تجهیزات ایمنی ماشین و زنجیر چرخ برای حضور در محور سوادکوه الزامی است.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه به افرادی که قصد حضور در محور سوادکوه را دارند توصیه کرد تا لباس گرم و مواد خوراکی به همراه داشته و از پر بودن باک بنزین خود اطمینان داشته باشند.

آذری گفت: اولویت اول ما محور سوادکوه است و در سایر مناطق در صورت گشایش راه به وظایف امدادی خود عمل می‌کنیم.

* قطعی برق در سوادکوه‌شمالی

فرماندار سوادکوه شمالی در گفت‌وگو با فارس، از تعطیلی مدارس ابتدایی در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حل مشکل مربوط به قطعی برق هستیم.

محمد‌رضا منصوریان با اشاره به خسارت برف در باغ‌های کشاورزی افزود: بررسی وضعیت شهرستان و برآورد هزینه اولیه و ارائه راهکار‌ها در جلسه امروز بررسی می‌شود.

* مسدود‌ بودن راه‌های روستایی سوادکوه

رئیس اداره راه و شهرسازی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی نیز در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به سنگینی برف از هفت‌تن تا گدوک، گفت: رها‌سازی مسافران و بازگشایی محور سوادکوه در دستور کار ما قرار داشت که اجرایی شد و در طول چهار شب اخیر پرسنل و راهداران ما با بی‌خوابی طولانی خود تلاش کردند و با توجه به بارش سراسری برف در مازندران، امکان استفاده از پشتیبانی سایر شهر‌ها وجود ندارد.

مهرداد زمانی از بسته بودن راه‌های دسترسی روستا‌های شهرستان سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم تا بازگشایی راه آلاشت در اولویت ما باشد.

وی با اشاره به ابعاد بارش سنگین برف در سوادکوه گفت: بیش از یک متر برف در شهرستان بارید و از توان شهرستانی برای مدیریت بحران استفاده می‌کنیم و محور سوادکوه در اولویت ما است.

* تعطیلی همه مقاطع تحصیلی شهری و روستایی سوادکوه

مدیر آموزش و پرورش سوادکوه نیز در گفت‌وگو با فارس، از تعطیلی همه مقاطع تحصیلی شهری و روستایی شهرستان در همه مقاطع خبر داد و بخشدار زیراب نیز از بسته بودن بخشی از منطقه شهری و همه روستاهای سوادکوه خیر داد و گفت: برق بخشی از شهر زیراب نیز قطع است.

* سنگینی برف همراه با کُند‌ شدن خدمات‌رسانی

سنگینی برف همواره با کند‌ شدن خدمات‌رسانی در حوزه‌های مختلف همراه است که به ضعف زیر‌ساخت‌های مختلف مرتبط است.

خدمات‌رسانی ادارات و نهاد‌های فعال در سوادکوه قابل تمجید است و بررسی راهکار‌های افزایش ضریب خدمات رسانی به برنامه‌ریزی استانی و ملی نیاز است که توجه به آن باید در اولویت قرار گیرد. 

  

دیدگاه شما در مورد : ابعاد سنگینی برف بر دوش زیر‌ساخت‌های سوادکوه

ابعاد سنگینی برف بر دوش زیر‌ساخت‌های سوادکوه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر