صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام‌جمعه بهشهر:

عاشورا به ما آموخت نه به کسی ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم رویم

امام‌جمعه بهشهر تحلیل مسائل سیاسی جهان و منطقه را از عاشورا و قیام امام حسین دانست و گفت: ما از عاشورا آموخته‌ایم نه به کسی ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم رویم.

کد خبر : 42456

تاریخ انتشار : 23/07/1395 - 17:13


عاشورا به ما آموخت نه به کسی ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم رویم

به گزارش خط امید، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه امروز نماز جمعه به بررسی جاودانگی قیام عاشورا پرداخت و گفت: رمز جاودانگی قیام عاشورا توحیدی بودن آن است. قیام امام حسین (ع) قیامی الهی و توحیدی و در جهت امتداد قیام انبیا بوده است، به‌واقع عاشورای امام حسین(ع) آموزه‌های زیادی به همراه داشته که باید در عمل به آن‌ها توجه شود.

 

وی با اشاره به اینکه عزاداری‌ها باید دارای محتوا باشد تأکید کرد: یکی از اهداف اصلی ما از شرکت در مراسمات حسینی باید آشنایی با سیره اباعبدالله حسین(ع) و پند گرفتن از پیام عاشورا باشد، شایسته است با الهام گرفتن از این ایام و پیام عاشورا از اختلاف، شایعه‌پراکنی و دوقطبی سازی مصنوعی کشور بپرهیزیم.

 

 امام‌جمعه بهشهر با تأکید بر اینکه جوانان با عشق هیئت‌های عزاداری را برگزار کرده‌اند خاطرنشان کرد: عزاداری اباعبدالله حسین(ع) در بهشهر بسیار آبرومند برگزار شد و حضور جوانان در مساجد و دسته‌ها بسیار چشمگیرتر از سنوات قبل بده است.

 

خطیب نماز جمعه بهشهر از رضایت شهروندان در خصوص تغییر جایگاه خبر داد و گفت: خوشبختانه تغییر جایگاه که درواقع تصمیم مسئولین بود با استقبال مردم خصوصاً بانوان این شهرستان مواجه گشت و این مهم را می‌توان از تجمع مردم و حرکت منظم دسته‌ها به سمت پارک درک نمود.

 

حجت‌الاسلام جباری در ادامه افزود: علاوه بر وجود فتنه‌ها و کشت و کشتارها محبت اباعبدالله حسین نه‌تنها در دل شیعیان بلکه در دل تمامی عدالت خواهان دنیا باقی است.

 

 

وی با اشاره به آیه " اَلَّذینَ اِن مَکَّنّاهُم فِی الاَرضِ اَقامُوا الصَلوةَ وَ ءاتَوُا الزَّکوة وَ اَمَروا بِالمَعروفِ وَ نَهَوا عَنِ المُنکَرِ وَ لِلّهِ عاقِبةُ الاُمور " اقامه نماز را راس امور دانست و تصریح نمود: اقامه نماز و ریشه‌کن کردن فقر و تنگدستی از طریق ذکات در سخت‌ترین شرایط یکی از دغدغه‌های اصلی در آن روزگاران بوده است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر تحلیل مسائل سیاسی جهان و منطقه را از عاشورا و قیام امام حسین دانست و گفت: ما از عاشورا آموخته‌ایم نه به کسی ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم رویم.

 

وی در ادامه به حادثه روز تاسوعا در روستای علی تپه اشاره نمود و گفت: افتادن شاخه درخت و اتفاقات ناگوار ناشی از آن را نمی‌توان به کسی نسبت داد و مقصر عنوان کرد، اما مسئولین ذی‌ربط باید با دقت بیشتر مسیرهای برق و قدمت تیر برق‌ها را موردبررسی قرار دهند تا شاهد این قبیل اتفاقات نباشیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : عاشورا به ما آموخت نه به کسی ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم رویم

عاشورا به ما آموخت نه به کسی ظلم کنیم و نه زیر بار ظلم رویم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر