صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نجات جان بیش از 2 هزار نفر از مرگ حتمی در طرح دریای امسال در مازندران

فرمانده مرزبانی مازندران از نجات جان 2 هزار و 146 نفر از مرگ حتمی در طرح دریای امسال در این استان خبر داد.

کد خبر : 42430

تاریخ انتشار : 12/07/1395 - 17:52


نجات جان بیش از 2 هزار نفر از مرگ حتمی در طرح دریای امسال در مازندران

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، هوشنگ حسینی در کنفرانس خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی در سالن اجتماعات دریابانی استان مازندران در خزرشهر فریدونکنار، اظهار کرد: یکی از وظایف مهم دریابانی در سراسر کشور امنیت دریانوردی است.
 
وی افزود: مسئولیت دریابانی در مقابل افرادی که با شناورهای مختلف دریایی تفریحی و مسافربری، صید و صیادی یا تجارت، برقراری امنیت فردی و اجتماعی است.
 
فرمانده مرزبانی استان مازندران خاطرنشان کرد: در پنج سال گذشته کوچکترین ناامنی در مازندران وجود ندارد و مردمان این استان بسیار قانون‌مدار هستند و امنیت را برای مسافران برای تمامی مسافران مهیا کردند.
 
حسینی با اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی، تصریح کرد: در فصول مختلف استفاده از دریا متفاوت است و برای موفقیت در ساماندهی این شناورها، مشخصات کامل آنها را در اختیار داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: مازندران برای نخستین بار در کل کشور موفق شد برای ساماندهی شناورها در کنترل عملیاتی مرزبانی و دریابانی قرار گرفته است.
 
فرمانده مرزبانی استان مازندران با بیان اینکه همه شناورهای تفریحی در دریای مازندران زرد رنگ هستند، بیان کرد: شناورهای صیاد قرمز، اتوبوس‌های دریایی آبی و شناورهای انتظامی به رنگ ماشین‌های مرزبانی و آبزیان سبز هستند.
 
حسینی با اشاره به اینکه در چندین مرحله این امر را اطلاع‌رسانی کردیم تا مشکلی برای مردم در این استان ایجاد نشود، گفت: ایمنی و استاندارد بودن شناورها شاخص‌های مهم آنها است که در کنترل مرزبانی قرار دارد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح سالمسازی دریا، اظهار کرد: حدد 20 میلیون نفر در ایام تعطیل به مازندران می‌آیند که بسیاری از آنها برای دریا به این استان سفر می‌کنند.
 
فرمانده مرزبانی استان مازندران با بیان اینکه دریا در مازندران امن و بدون فعالیت‌های ناشایست است، افزود: بیش از 304 فروند متخلف فاقد مجوز، عدم رعایت نکات استاندارد و دارا بودن مولفه‌های ایجاد مزاحمت را توقیف کردیم.
 
حسینی گفت: بیش از 460 رشته دام غضروفی، 23 هزار و 962 رشته دام فلس‌دار، 8 هزار و 29 مرحله کنترل ایستگاه‌های قایقرانی و گشت‌زنی با 8 هزار و 591 مرحله صورت گرفت.
 
وی با بیان اینکه بیش از 11 هزار و 290 نفر را در ارتباط با طرح دریا آموزش دادیم، خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار و 146 نفر را از مرگ حتمی با کمک همه شناورهای تفریحی و هلال‌احمر نجات دادیم.
 
فرمانده مرزبانی استان مازندران افزود: 8 درصد تعداد غرق‌شدگان کاهش داشتیم و در بسیاری از بخش‌ها مانند برگزاری جلسات، تذکر و ارشاد درباره بدحجابی، تذکر به منظور جلوگیری برای مزاحمت نوامیس افزایش عملکرد داشتیم.
 
حسینی در ادامه به آغاز هفته ناجا اشاره کرد و گفت: افزایش اعتماد عمومی برای مشارکت مردمی و توسعه رویکرد جامع محوری مرزبانی از مهم‌ترین اهداف برگزاری برنامه‌های هفته ناجا است.
 
وی تاکید کرد: در 487 کیلومتر مرز آبی مازندران نمی‌توانیم به تنهایی امنیت را برقرار کنیم و نیاز به مشارکت مردم برای این امر مهم است.
 
فرمانده مرزبانی استان مازندران خاطرنشان کرد: مرزنشینان باید بدانند که مرزبانی در تمامی حوزه سرزمینی آنها در دریا در خدمت آنها قرار دارد، در بحث شناوری هم تقویت شدیم و آموزش‌های مناسبی را نیز برای ارتقای توانمندی آنها انجام گرفته است.
 
حسینی افزود: اجرای طرح مردم‌یاری با حضور تیم پزشکی دریابانی در میان مرزنشینان نیز از سوی مرزبانی صورت گرفته است و تجلیل از خانواده بزرگ دریابانی را نیز در دستور کار قرار دادیم.
 
وی در پایان گفت: تجلیل از خانواده‌ شهدای مدافع حرم، اجرای مسابقات ورزشی و همایش کوهپیمائی و حضور در نمازجمعه شهرستان‌ها و دیدار با ائمه جماعات بخش دیگری از فعالیت‌های صورت گرفته در این هفته بوده است و همچنین فاز نخست طرح‌های عمرانی و تاسیساتی را نیز در دستور کار خود قرار دادیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : نجات جان بیش از 2 هزار نفر از مرگ حتمی در طرح دریای امسال در مازندران

نجات جان بیش از 2 هزار نفر از مرگ حتمی در طرح دریای امسال در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر